Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 12GRUDNIA 2017
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 16:49   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 12GRUDNIA 2017

Wtorek, 12 GRUDNIA 2017

(Iz 40,1-11)
Pocieszcie, pocieszcie mój lud! mówi wasz Bóg. Przemawiajcie do serca Jeruzalem i wołajcie do niego, że czas jego służby się skończył, że nieprawość jego odpokutowana, bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób za wszystkie swe grzechy, Głos się rozlega: Drogę dla Pana przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec naszemu Bogu! Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i wzgórza obniżą; równiną niechaj się staną urwiska, a strome zbocza niziną gładką. Wtedy się chwała Pańska objawi, razem ją wszelkie ciało zobaczy, bo usta Pańskie to powiedziały. Głos się odzywa: Wołaj! I rzekłem: Co mam wołać? Wszelkie ciało to jakby trawa, a cały wdzięk jego jest niby kwiat polny. Trawa usycha, więdnie kwiat, gdy na nie wiatr Pana powieje. Prawdziwie, trawą jest naród. Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki. Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny w Syjonie! Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny w Jeruzalem! Podnieś głos, nie bój się! Powiedz miastom judzkim: Oto wasz Bóg! Oto Pan Bóg przychodzi z mocą i ramię Jego dzierży władzę. Oto Jego nagroda z Nim idzie i przed Nim Jego zapłata. Podobnie jak pasterz pasie On swą trzodę, gromadzi ją swoim ramieniem, jagnięta nosi na swej piersi, owce karmiące prowadzi łagodnie.

(Ps 96,1-3.10-13)
REFREN: Oto nasz Pan Bóg przyjdzie z wielką mocą

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
śpiewaj Panu ziemio cała.
Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię,
każdego dnia głoście Jego zbawienie.

Głoście Jego chwałę wśród wszystkich narodów,
rozgłaszajcie cuda pośród wszystkich ludów.
Głoście wśród ludów, że Pan jest królem,
będzie sprawiedliwie sądził wszystkie ludy.

Niech się radują niebiosa i ziemia weseli,
niech szumi morze i wszystko, co je napełnia.
Niech się cieszą pola i wszystko, co na nich rośnie,
niech wszystkie drzewa w lasach wykrzykują z radości.

Przed obliczem Pana, który już się zbliża,
który już się zbliża, by sądzić ziemię,
On będzie sądził świat sprawiedliwie,
a lud według swej prawdy.

Blisko jest dzień Pana, oto przydzie, aby nas zbawić.

(Mt 18,12-14)
Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Grudzień 2017, 06:37   

Trzeba uwierzyc w Milosierdzie Boze, aby moc towarzyszyć Panu w poszukiwaniu i w sprowadzaniu zagubionych owiec do stada. Uwierzyc rowniez w to, ze my także jestesmy przedmiotem Jego troski i potrzebujemy Jego pomocy, i że powinniśmy w zwiazku z tym mieć milosierdzie dla nas samych, biorąc w ten sposob udzial w Jego zmiłowaniu.

Naszą pociecha jest Bog, bo tylko On moze dać czlowiekowi zbawienie. Wolajmy do Niego: Panie przyjdz! Marana tha! I prostujmy Mu drogi, aby nie skonczylo sie tylko na czczym werbaliźmie.

Niech się radują niebiosa i ziemia weseli,
niech szumi morze i wszystko, co je napełnia.
Niech się cieszą pola i wszystko, co na nich rośnie,
niech wszystkie drzewa w lasach wykrzykują z radości.
Przed obliczem Pana, który już się zbliża,
który już się zbliża, by sądzić ziemię,


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 12 Grudzień 2017, 06:55   

(Mt 18,12-14)
Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych.


Czasami wydaje mi sie, ze to ja jestem tą setną owcą, ktorej zdarzylo sie zabląkac ale potem być przez Własciciela odnalziona...
Milosc ludzka bywa ryzykowna - szukac jednej zagubionej, pozostawiajac bez opieki pozostałe dziewięćdziesiąt dziewięć?...
Zabląkalam się, uwiklalam w ciernistych zaroslach - chyba nie bylo wiele w tym mojej winy...Odnalazl mnie Ojciec...
W rzeczywistosci tez bylam w podobnej sytuacji...Mój ś.p.Tata szukal mnie, odnalazl w niemozliwych okolicznosciach, uratowal mnie od śmierci, a sam przyplacill to zawalem i w niedlugi czas potem - zmarł...
Za Twe Nieskonczone Miłosierdzie, za moich Rodziców, za życie - z calego serca, dziekuję Ci, nasz Ukochany Boże!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 12 Grudzień 2017, 08:08   

"że powinniśmy w zwiazku z tym mieć milosierdzie dla nas samych" AZ

Dziękuję Ojcze za to przypomnienie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 12 Grudzień 2017, 08:57   

Chcieć być ,,bardziej,,od innych jest nieprzyjemne.Trudno w takiej postawie o miłość do innych bo człowiek pilnie strzeze swego JA
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 12 Grudzień 2017, 18:07   

W listopadzie dotarł do mnie obrazek, na którym są słowa modlitwy za siebie: by być jak Jezus i pragnąć zbawienia wszystkich, potem modlitwa za grzesznika, którego Bóg poleca mojej modlitwie-piękna częstochowska inicjatywa. Bardzo pragnę nieba dla moich dzieci- nie,, harowały" cały dzień, ale też nie nazbyt krótko-w czasie Mszy św. nawołujemy się do modlitwy wzajemnej-więc módlmy się.
_________________
BML
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 12 Grudzień 2017, 21:47   

Co daj nam Boże
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group