Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 13GRUDNIA 2017
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 12 Grudzień 2017, 15:44   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 13GRUDNIA 2017

Środa, 13 GRUDNIA 2017
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy


(Iz 40,25-31)
Z kimże byście mogli Mnie porównać, tak, żeby Mi dorównał? - mówi Święty. Podnieście oczy w górę i patrzcie: Kto stworzył te gwiazdy? Ten, który w szykach prowadzi ich wojsko, wszystkie je woła po imieniu. Spod takiej potęgi i olbrzymiej siły nikt się nie uchyli. Czemu mówisz, Jakubie, i ty, Izraelu, powtarzasz: Zakryta jest moja droga przed Panem i prawo me przed Bogiem przeoczone? Czy nie wiesz tego? Czyś nie słyszał? Pan - to Bóg wieczny, Stwórca krańców ziemi. On się nie męczy ani nie nuży, Jego mądrość jest niezgłębiona. On dodaje mocy zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego. Chłopcy się męczą i nużą, chwieją się słabnąc młodzieńcy, lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.

Ps 103,1-4.8.10)
REFREN: Chwal i błogosław, duszo moja, Pana

Błogosław duszo moja, Pana
i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
Błogosław duszo moja, Pana
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

On odpuszcza wszystkie twoje winy
i uleczy wszystkie choroby,
On twoje życie ratuje od zguby,
obdarza cię łaską i zmiłowaniem.

Miłosierny jest Pan i łaskawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Nie postępuje z nami według naszych grzechów
ani według win naszych nam nie odpłaca.

Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić, błogosławieni, którzy są gotowi wyjść Mu na spotkanie.

(Mt 11,28-30)
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 13 Grudzień 2017, 05:10   

(Iz 40,25-31)
Z kimże byście mogli Mnie porównać, tak, żeby Mi dorównał? - mówi Święty. Podnieście oczy w górę i patrzcie: Kto stworzył te gwiazdy? Ten, który w szykach prowadzi ich wojsko, wszystkie je woła po imieniu...
...lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.


Izajasz mówi mi dzis o Bogu tak, jakby wlasnie byl obok mnie...Codziennie podnoszę oczy ku niebu i podziwiam Jego gwiazdy...Idę...

(Mt 11,28-30)
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.


Moja dusza doznała ukojenia...Dzięki, Panie, że isc chcę za Toba, ze krzyz nie przerasta moich sil...Jezu! Na drodze przez pustynie, na piasku, zostaje ślad tylko Jednego Człowieka - bo Ty niesiesz mnie w Swoich ramionach...
Słodkie Serce Pana Jezusa spraw, byśmy kochali Cię coraz więcej!..
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 13 Grudzień 2017, 05:25   

Wg słownika:
ukojenie «uczucie ulgi i spokoju po ustąpieniu bólu, cierpienia, żalu itp.»

ukojenie duszy

Zdarzyło mi się widzieć je na twarzach starych ludzi, w garści ściskających rozaniec.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 13 Grudzień 2017, 07:29   

Jak bardzo szlachetne jest Serce Boga, skoro mowi : „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.”Jak bardzo jest ono Ojcowskie. Jak bardzo uwidacznia sie to w pragnieniu nauczenia nas „ukojeniu duszy”.
Czy my jednak jestesmy gotowi, tak jak Maryja i jak święci, przyjąć na siebie jarzmo „cichosci i pokory serca”, ktore stanowi tajemnica zakorzenienia sie w naszej duszy łaski niebianskiego ukojenia ?

Błogosław duszo moja, Pana
i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
Błogosław duszo moja, Pana
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.
On odpuszcza wszystkie twoje winy
i uleczy wszystkie choroby,
On twoje życie ratuje od zguby,
obdarza cię łaską i zmiłowaniem.
Miłosierny jest Pan i łaskawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Nie postępuje z nami według naszych grzechów
ani według win naszych nam nie odpłaca.


Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić, błogosławieni, którzy są gotowi wyjść Mu na spotkanie.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 13 Grudzień 2017, 07:30   

Kazde dostrzezone przez nas piekno, odsyla nas do jego Zródła, kazda wielkosc i glebia, są znakiem Jego Madrosci. Dobra Nowina polega na tym, że Bog nie jest na pokaz, ze On nas rzeczywiscie ukochal i dzieli sie z nami swym Pieknem i Madroscia.” Chłopcy się męczą i nużą, chwieją się słabnąc młodzieńcy, lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.”


Nie trać nadziei. Ufaj Panu. On nie zapomnial o tobie, bo nie ma w Nim zapomnienia, albo zmeczenia, albo niedyspozycji. Oddaj sie Jemu calkowicie. Powierz Mu swoje sprawy i zyj w pokoju, czyniac to co sumienie ci kaze czynic. Czyn to i dziekuj Bogu, bo w ten sposob, nie wiedzac nawet o tym, rosnie w tobie Jego Krolowanie i zblizasz sie do Nowego Narodzenia w Niebie.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 Grudzień 2017, 07:29   

"Nie trać nadziei. Ufaj Panu".
To blogoslawienstwo wiary, nie myslenie zyczeniowe.
Prosze o to Boga dla siebie i innych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group