Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 15GRUDNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 14 Grudzień 2017, 17:52   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 15GRUDNIA 2017

Piątek, 15 GRUDNIA 2017

(Iz 48,17-19)
Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale. Twoje potomstwo byłoby jak piasek, i jak jego ziarnka twoje latorośle. Nigdy by nie usunięto ani wymazano twego imienia sprzed mego oblicza!

(Ps 1,1-4.6)
REFREN: Dasz światło życia idącym za Tobą

Błogosławiony człowiek,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców.
Lecz w prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie.
Liście jego nie więdną,*
a wszystko, co czyni jest udane.

Co innego grzesznicy:
są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych,
a droga występnych zaginie.

Przyjdzie Pan, Książę pokoju, wyjdźcie Mu na spotkanie.

(Mt 11,16-19)
Jezus powiedział do tłumów: Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili. Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: Zły duch go opętał. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny.
.......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 15 Grudzień 2017, 05:46   

(Iz 48,17-19)
Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale...


Czas, gdy daleka bylam od przykazan Bożych - to czas prawie stracony...Na szczescie - ocknelam sie...pozwolilam, by Bóg mną pokierowal...I ogarnal mnie "pokój jak rzeka"...
Wiem, wiem! Łaska Pańska - w glinianych naczyniach przebywa...Tak łatwo ulec katastrofie...Trwajac w tym zaniepokojeniu, slyszę jednak, ze mna kierujesz, Panie Boze.A ja ufamTobie i juz nie burza na dluzej ludzkie języki, Pokoju, jaki mi dajesz...Dziękuję, Milosierny Panie!

(Mt 11,16-19)
...Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: Zły duch go opętał. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny.


Zdarzalo mi sie czesto, i od czasu do czasu - nadal mi sie zdarza - obgadywac ludzi...A tyle zla w moim zyciu sprawilo liczenie sie ze zdaniem o mnie innych ludzi...Przejmowalam sie, gdy dokuczano mi ze jestem ruda, ze jestem głupia,...Ale juz widze i mowie - "nie warto bylo"...Przez podobne przykrosci przechodził sam Pan Jezus...Której z przykrosci MU nie oszczedzono?...
Prowadz mnie nadal, Boże! Obdarzaj nas Swoją Mądroscią, proszę...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 15 Grudzień 2017, 08:35   

Wiele zalezy od nastawienia duszy czlowieka. Kto chce kogos uderzyc, zawsze kij znajdzie. Dzisiaj bardzo czesto odnosi sie to do Kosciola. Kto jest źle do niego nastawiony, zawsze znajdzie powod do jego krytyki. Kto ma dobre nastawienie, ten nawet go krytykujac bedzie mial na celu jego dobro. Wszystko zalezy od tego, czy w sercu czlowieka mieszka Dobro.

„O gdybyś zważał na moje przykazania”. Od tego wszystko zalezy. Nie trzeba deklarowac formalnego odstepstwa od Boga, zeby się od Niego oddalic. Wystrczy „nie zważac na Jego przykazania”, czyli je zlekcewazyc. Nasza cywilizacja europejska ciezko zgrzeszyla odstepstwem od Boga.

Błogosławiony człowiek,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców.
Lecz w prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.

 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 15 Grudzień 2017, 08:49   

"Wiele zalezy od nastawienia duszy czlowieka. Kto chce kogos uderzyc, zawsze kij znajdzie."AZ
Ojciec zawsze trafi w sedno.
Takie nastawienie dotyczy nie tylko Kościoła, ale też zwyczajnego człowieka w codzienności. Taki styl? Taka moda? Zauważam coraz więcej takich sytuacji. Może i sama popadam w takie zawirowania...?
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 15 Grudzień 2017, 08:49   

" Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. " (Iz 48)

I obym o tym pamiętała.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 Grudzień 2017, 07:50   

"A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny."
Slowo Boze wlasciwie poucza,. Szczesliwi ci, ktorzy wczesnie te nauke pojeli, Blogoslawienstwem Bozym jest przyjecie jej w kazdym czasie.
Modle sie za tych, ktorzy nie chca tej pouczajacej Bozej Madrosci przyjac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group