Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 14STYCZNIA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 13 StyczeĹ„ 2018, 16:00   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 14STYCZNIA 2018

Niedziela, 14 STYCZNIA 2018

(1 Sm 3, 3b-10. 19)
Samuel spał w przybytku Pańskim, gdzie znajdowała się Arka Przymierza. Wtedy Pan zawołał Samuela, a ten odpowiedział: "Oto jestem". Potem pobiegł do Helego, mówi±c mu: "Oto jestem, przecież mnie wołałe¶". Heli odrzekł: "Nie wołałem cię, wróć i połóż się spać". Położył się zatem spać. Lecz Pan powtórzył wołanie: "Samuelu!". Wstał Samuel i poszedł do Helego, mówi±c: "Oto jestem, przecież mnie wołałe¶". Odrzekł mu: "Nie wołałem cię, synu mój. Wróć i połóż się spać". Samuel bowiem jeszcze nie znał Pana, a słowo Pańskie nie było mu jeszcze objawione. I znów Pan powtórzył po raz trzeci swe wołanie: «Samuelu!» Wstał więc i poszedł do Helego, mówi±c: "Oto jestem, przecież mnie wołałe¶". Heli zrozumiał, że to Pan woła chłopca. Rzekł więc Heli do Samuela: "IdĽ spać! Gdyby jednak kto¶ cię wołał, odpowiedz: Mów, Panie, bo sługa Twój słucha". Odszedł Samuel, położył się spać na swoim miejscu. Przybył Pan i stan±wszy, zawołał jak poprzednim razem: "Samuelu, Samuelu!" Samuel odpowiedział: "Mów, bo sługa Twój słucha". Samuel dorastał, a Pan był z nim. Nie pozwolił upa¶ć żadnemu jego słowu na ziemię.

(Ps 40 (39), 2ab i 4ab. 7-8a. 8b-10)
REFREN:Przychodzę, Boże, pełnić Twoj± wolę

Z nadziej± czekałem na Pana,
a On pochylił się nade mn±.
Włożył mi w usta pie¶ń now±,
¶piew dla naszego Boga.

Nie chciałe¶ ofiary krwawej ani z płodów ziemi,
lecz otwarłe¶ mi uszy;
nie ż±dałe¶ całopalenia i ofiary za grzechy.
Wtedy powiedziałem: "Oto przychodzę.

W zwoju księgi jest o mnie napisane:
Rado¶ci± jest dla mnie pełnić Twoj± wolę, mój Boże,
a Twoje Prawo mieszka w moim sercu".
Głosiłem Tw± sprawiedliwo¶ć w wielkim zgromadzeniu
i nie pow¶ci±gałem warg moich,
o czym Ty wiesz, Panie.

(1 Kor 6, 13c-15a. 17-20)
Bracia: Ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała. Bóg za¶ i Pana wskrzesił, i nas również sw± moc± wskrzesi. Czyż nie wiecie, że ciała wasze s± członkami Chrystusa? Ten za¶, kto się ł±czy z Panem, jest z Nim jednym duchem. Strzeżcie się rozpusty! Bo czyż jakikolwiek grzech popełniony przez człowieka jest poza ciałem? Lecz ja wam mówię, kto grzeszy rozpust±, przeciwko własnemu ciału grzeszy. Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha ¦więtego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielk± bowiem cenę zostali¶cie nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!

(J 1, 41b. 17b)
ZnaleĽli¶my Mesjasza, to znaczy Chrystusa. Łaska i prawda przyszły przez Niego.

(J 1, 35-42)
Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodz±cego Jezusa, rzekł: „oto Baranek Boży”. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus za¶, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni id± za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?” Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?” Odpowiedział im: „ChodĽcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesi±tej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „znaleĽli¶my Mesjasza” – to znaczy: Chrystusa. i przyprowadził go do Jezusa. A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: „Ty jeste¶ Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas” – to znaczy: Piotr.
........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 14 StyczeĹ„ 2018, 03:52   

Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha ¦więtego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielk± bowiem cenę zostali¶cie nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!

GENDER

Z pomoc± Boża nie pozwólmy
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 14 StyczeĹ„ 2018, 05:39   

(J 1, 35-42)
Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodz±cego Jezusa, rzekł: „oto Baranek Boży”. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus za¶, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni id± za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?” Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?” Odpowiedział im: „ChodĽcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego....
...Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „znaleĽli¶my Mesjasza” – to znaczy: Chrystusa. i przyprowadził go do Jezusa. A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: „Ty jeste¶ Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas” – to znaczy: Piotr.


Baranek Boży...Dlaczego Bóg Ojciec potzebowal Baranka Przeblagalnego?...W dzisiejszej Ewangelii - tak wazne, najwazniejsze! - spiecie "klamr±" Starego i Nowego Testamentu...
Kto Janowi Chrzcicielowi objawil Prawde o Jezusie? Czy pierwrszymi nie byli jego matka Elżbieta i ojciec Zachariasz?
Dwaj uczniowie Jana uwierzyli mu, gdy im powiedzial, Kim jest, przechodzacy wlasnie tamtedy Jezus...I poszli za Nim...A Jezus zapytal, czego naprawde szukaj±...Na ile wierzyli, ze oto spotkali, oczekiwanego przez tysiace lat - Mesjasza?...
Potrzebna jest na poczatek - odrobina Wiary...mała, jak ziarnko gorczycy...
A czego ja dzis szukam? Zdalam sobie wlasnie sprawe z tego, ze szukam, bardzo pragnę znalezc pelen SENS - PEŁNIĘ, ku ktorej, od nie tak dawna, ¶wiadomie zd±żam i bardzo, bardzo potrzebuję do szczęsliwego życia...Daj nam TO, Boże, proszę!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 14 StyczeĹ„ 2018, 09:12   

Stali z Janem, czekajac na Mesjasza. Jan ich do tego przygotowal. Dalszy ciag ich drogi zyciowej, to pojscie za Barankiem Bozym, spotkaniem sie z Nim oko w oko. Wyznanie Mu swojego pragnienia bycia z Nim, poj¶cie do Jego domu, zamieszkanie w nim i powiadomienie innych o znalezieniu tego czego poszukiwali w zyciu.

Bog jest w swiatynii, chociaz Samuel tę obecnosc traktowal jako powinnosc z ktorej powinien sie jak najlepiej wywiazac. Bog do niego przemawial, ale ani on, ani jego mistrz duchowy tego nie rozumieli. Takie „budzenia” trafiaja sie kazdemu czlowiekowi i wazne jest wowczas aby przez brak zrozumieniania nie utracic szansy spotkania z Bogiem.

Nasza zlaicyzowana cywilizacja sprawia, ze czlowiek zamiast byc obenym wobec najwazniejszych zyciowych pytan, nawiet nie wiedzac o tym, stosuje srodki, ktore pozwalaja sie mu duchowo ewakuowac.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 14 StyczeĹ„ 2018, 09:15   

Upadek kultury posiada zawsze ten smutny wymiar utraty szacunku dla czlowieka, co wyraza sie rowniez brakiem szacunku dla dla jego cielesnosci. Inaczej mowiac, czlowiek traktowany jest przedmiotowo, utylitarnie, jako surowiec albo jako narzedzie.

Z nadziej± czekałem na Pana,
a On pochylił się nade mn±.
Włożył mi w usta pie¶ń now±,
¶piew dla naszego Boga.
Rado¶ci± jest dla mnie pełnić Twoj± wolę, mój Boże,
a Twoje Prawo mieszka w moim sercu".


Niech nas blogogoslawi Bóg Wszechmog±cy, Ojciec I Syn I Duch ¦więty i niech nam pomoze radowac sie pelniac Jego wolę.


ZnaleĽli¶my Mesjasza, to znaczy Chrystusa. Łaska i prawda przyszły przez Niego. (J 1, 41b. 17b)
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group