Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 9LUTY 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 8 Luty 2018, 15:47   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 9LUTY 2018

Piątek, 9 LUTY 2018

(1 Krl 11, 29-32; 12, 19)
Gdy pewnego razu Jeroboam wyszedł z Jerozolimy, spotkał go na drodze prorok Achiasz z Szilo, odziany w nowy płaszcz. Sami tylko obydwaj byli na polu. Wtedy Achiasz zdjął nowy płaszcz, który miał na sobie, porozdzierał go na dwanaście części i powiedział Jeroboamowi: "Weź sobie dziesięć części, bo tak rzekł Pan, Bóg Izraela: Oto wyrwę królestwo z ręki Salomona, a tobie dam dziesięć pokoleń. Jedno tylko pokolenie będzie miał ze względu na Dawida, mego sługę, i ze względu na miasto Jeruzalem, które wybrałem ze wszystkich pokoleń Izraela". Tak więc Izrael odpadł od rodu Dawida po dzień dzisiejszy.

(Ps 81 (80), 10-11b. 12-13. 14-15)
REFREN: Ja jestem Bogiem, słuchaj mego głosu

Nie będziesz miał obcego boga,
cudzemu bogu nie będziesz się kłaniał.
Ja jestem Panem, Bogiem twoim,
który cię wywiódł z ziemi egipskiej.

Lecz mój lud nie posłuchał mego głosu,
Izrael nie był Mi posłuszny.
Zostawiłem ich przeto ich twardym sercom,
niech postępują według swych zamysłów.

Gdyby mój lud Mnie posłuchał,
a Izrael kroczył moimi drogami,
natychmiast bym zgniótł ich wrogów
i obrócił rękę na ich przeciwników.

(Dz 16, 14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

(Mk 7, 31-37)
Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: "Effatha", to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić.Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili: "Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę".
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 9 Luty 2018, 10:02   

Pan Jezus uzdrowil głuchoniemego. Nie poslużył sie wykonaniem rutynowego gestu o ktory Go prosili, ale odłączyl gluchoniemego od tlumu i będąc z nim sam na sam tam go leczył.

Tlum cieszyl sie z cudu ktory Jezus uczynił, ale nie zrozumial jego wymowy. Był ślepy, niemy i gluchy. Świadcza o tym slowa Ewangelii: „Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali”.

Robili coś przeciwnego do tego co im Jezus mówił i wcale tego nie dostrzegali. Czlowiek często nie zdaje sobie sprawy, ze jest duchowym kaleką i że potrzebuje Bozej pomocy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 9 Luty 2018, 10:05   

Spelnila sie zapowiedz Boza. Grzech Salomona przyniosl Izraelowi wewnetrzny podzial i stworzenie dwóch państw, zamiast jednego, bo grzech rani milosc i dzieli wspolnoty.

W pewnym momencie prorocka zapowiedz staje sie realnym zdarzeniem. Najpierw jest tylko powolaniem do dzialania, ktorego jeszcze nikt nie widzi. Jedynym znakiem jest prorocka szata rozdarta na 12 czesci. Potem przychodzą zdarzenia, ktore spelniaja to co zapowiedzial Bog swoim prorockim slowem.


Gdyby mój lud Mnie posłuchał,
a Izrael kroczył moimi drogami,
natychmiast bym zgniótł ich wrogów
i obrócił rękę na ich przeciwników.


Módlmy sie o to by Chrystus byl rzeczywiscie naszym Panem i Krolem, jak to uroczyście ślubowaliśmy jeszcze niedawno. Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty

Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego. (Dz 16, 14b)
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Luty 2018, 05:11   

Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego. (Dz 16, 14b)

A poslugujac sie nimi, nie gubili w znoju codziennosci co tak czesto sie zdarza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group