Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 13LUTY 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 12 Luty 2018, 15:52   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 13LUTY 2018

Wtorek, 13 LUTY 2018

(Jk 1, 12-18)
Błogosławiony mąż, który oprze się pokusie: gdy zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują. Kto doznaje pokusy, niech nie mówi: "Bóg mnie kusi". Bóg bowiem ani nie podlega pokusie do zła, ani też nikogo nie kusi. To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci. Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć. Nie dajcie się zwodzić, bracia moi umiłowani! Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności. Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.

(Ps 94 (93), 12-13a. 14-15. 18-19)
REFREN: Błogosławiony, kogo Ty pouczasz

Błogosławiony mąż, którego Ty wychowujesz, Panie,
i pouczasz swoim prawem,
aby mu dać wytchnienie
w dniach nieszczęśliwych.

Pan nie odpycha swojego ludu
i nie porzuca swojego dziedzictwa.
Sąd się zwróci ku sprawiedliwości,
pójdą za nią wszyscy ludzie prawego serca.

A kiedy myślę: "Moja noga się chwieje",
wtedy mnie wspiera Twoja łaska, Panie.
Gdy w moim sercu mnożą się niepokoje,
Twoja pociecha orzeźwia mą duszę.

(J 14, 23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.

(Mk 8, 14-21)
Uczniowie Jezusa zapomnieli zabrać chleby i tylko jeden chleb mieli z sobą w łodzi. Wtedy im przykazał: Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda!" A oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chlebów. Jezus zauważył to i rzekł do nich: "Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chlebów? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiałe są wasze umysły? Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?" Odpowiedzieli Mu: "Dwanaście". "A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?" Odpowiedzieli: "Siedem". I rzekł im: "Jeszcze nie rozumiecie?"
.........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 13 Luty 2018, 05:04   

(Jk 1, 12-18)
Błogosławiony mąż, który oprze się pokusie: gdy zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują. Kto doznaje pokusy, niech nie mówi: "Bóg mnie kusi". Bóg bowiem ani nie podlega pokusie do zła, ani też nikogo nie kusi. To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci. Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć...


Tu zawarta jest odpowiedz na moje pytanie - "skad pokusa? Jak rodzi sie grzech?"...

(Mk 8, 14-21)
Uczniowie Jezusa zapomnieli zabrać chleby i tylko jeden chleb mieli z sobą w łodzi. Wtedy im przykazał: Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda!" A oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chlebów. Jezus zauważył to i rzekł do nich: "Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chlebów?...
...A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?" Odpowiedzieli: "Siedem". I rzekł im: "Jeszcze nie rozumiecie?"


Mnóstwo razy czytalam Ewangelie ale dopiero dziś" zobaczylam" ten fragment...Moze wzielo sie to stad, ze mam jeszcze tylko dwie male kromki chleba...Ufam, ze jak zwykle, przysle mi Bóg Aniola, ktory przyniesie chlebek...Pozostalo preciez siedem pelnych koszów ułomków....Ufam...

(J 14, 23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 13 Luty 2018, 08:32   

Też nie pamiętałam tego fragmentu...
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 13 Luty 2018, 08:55   

Czego nie rozumieli uczniowie Jezusa ? Nie rozumieli, ze zbytnio tkwili w sprawach materialnych, co stanowilo znak ich malej wiary i bylo rodzajem duchowego rozproszenia, tak że „Mając oczy nie widzieli i majac uszy nie slyszeli” tego co On im mowił.

Zyjemy po to aby osiagnac Pelnie Zycia. Przeszkodami na tej drodze są grzeszne pokusy, ktore w swej najgłębszej istocie stanowią zaprzeczenie milosci Boga. Uleglość pokusie oznacza grzech, ktorego owocem jest śmierć, bo nie ma zycia bez milosci Boga.

Wierne trwanie przy Bogu dokonuje sie dzieki „slowu prawdy” ktore „rodzi nas” do nowego życia.

A kiedy myślę: "Moja noga się chwieje",
wtedy mnie wspiera Twoja łaska, Panie.
Gdy w moim sercu mnożą się niepokoje,
Twoja pociecha orzeźwia mą duszę.


Niech nam błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 13 Luty 2018, 08:56   

"Kto doznaje pokusy, niech nie mówi: "Bóg mnie kusi". "

Nie wiem na ile jest to aktualne,
ale pojawiła się informacja o tym,
że Papież Franciszek chce zmienić słowa modlitwy Ojcze nasz.
Zamiast "i nie wódź nas na pokuszenie"
miałoby być "i nie pozwól byśmy ulegli pokusie".

Z jednej strony wieki tradycji, z drugiej strony argumenty teologiczne.

Jeśli chodzi o mnie,
to ani aktualna wersja nie powoduje jakiegoś nieporozumienia,
ani też nie miałbym wątpliwości gdyby ta zmiana nastąpiła.

Z Bogiem

Michał
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 13 Luty 2018, 09:52   

"Gdy w moim sercu mnożą się niepokoje,
Twoja pociecha orzeźwia mą duszę."(Ps 94)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Luty 2018, 09:59   

Podobnie patrze jak ty Michale na "nie wodz nas na pokuszenie" w modlitwie "Ojcze nasz".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group