Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 17LUTEGO 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 16 Luty 2018, 17:00   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 17LUTEGO 2018

Sobota, 17 LUTEGO 2018

(Iz 58, 9b-14)
Tak mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie, nasyci duszę twoją na pustkowiach. Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród i jak źródło wody, co się nie wyczerpie. Twoi ludzie odbudują prastare zwaliska, wzniesiesz fundamenty pokoleń. I będą cię nazywać naprawiaczem wyłomów, odnowicielem uliczek – na zamieszkanie. Jeśli powściągniesz nogi od przekraczania szabatu, żeby w dzień mój święty spraw swych nie załatwiać, jeśli nazwiesz szabat rozkoszą, a święty dzień Pana – czcigodnym, jeśli go uszanujesz przez unikanie podróży, tak by nie przeprowadzać swej woli ani nie omawiać spraw swoich, wtedy znajdziesz rozkosz w Panu. Ja cię powiodę w triumfie przez wyżyny kraju, karmić cię będę dziedzictwem Jakuba, twojego ojca. Albowiem usta Pańskie to wyrzekły".

(Ps 86 (85), 1b-2. 3-4. 5-6)
REFREN: Naucz mnie chodzić drogą Twojej prawdy

Nakłoń swego ucha i wysłuchaj mnie, Panie,
bo biedny jestem i ubogi.
Strzeż mojej duszy, bo jestem pobożny,
zbaw sługę Twego, który ufa Tobie,
Ty jesteś moim Bogiem.

Panie, zmiłuj się nade mną,
bo nieustannie wołam do Ciebie.
Uraduj duszę swego sługi,
ku Tobie, Panie, wznoszę moją duszę.

Ty bowiem, Panie, jesteś dobry i łaskawy,
pełen łaski dla wszystkich, którzy Cię wzywają.
Wysłuchaj, Panie, modlitwę moją
i zważ na głos mojej prośby.

(Ez 33, 11)
Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika, lecz pragnę, aby się nawrócił i miał życie.

(Łk 5, 27-32)
Jezus zobaczył celnika, imieniem Lewi, siedzącego na komorze celnej. Rzekł do niego: "Pójdź za Mną!" On zostawił wszystko, wstał i z Nim poszedł. Potem Lewi wydał dla Niego wielkie przyjęcie u siebie w domu; a był spory tłum celników oraz innych ludzi, którzy zasiadali z nimi do stołu. Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie, mówiąc do Jego uczniów: "Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami? Lecz Jezus im odpowiedział: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników".
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 17 Luty 2018, 05:29   

(Łk 5, 27-32)
...Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie, mówiąc do Jego uczniów: "Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami? Lecz Jezus im odpowiedział: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników".


Nie wiem skad mi przyszlo do glowy okreslenie - Równy Gość...Przepraszam za nie, Jezu...
Gość, który ma do zaoferowania Niesmiertelnosc...pod pewnymi warunkami...Przyszedl ze Swojego Nieba,by pomóc mi spelnic te Warunki, wyprowadzić z niewoli grzechu, uleczyc...
Dziękuję Milosierny, Wszechmogący Boże...Oby juz na zawsze Twoja... przez Ciebie stworzona i po latach blądzenia - Miłosierdziem Twoim ocalona - jedna z kochajacych CIę - nędzna, mała owieczka...

(Ez 33, 11)
Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika, lecz pragnę, aby się nawrócił i miał życie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Luty 2018, 07:30   

Dla krytykow Jezusa, byl to dom celnika, ale w rzeczywistosci byl to dom Lewiego, ucznia Chrystusowego, a oni tego nie rozumieli. Nalezalo sie cieszyc, ze do tego domu przyszlo Boze zbawienie. Ono jest dla tych ktorzy tego zbawienia szukaja, a nie dla tych ktorzy sądzą, ze tylko im sie ono należy i pilnie dbają aby nie dostalo sie ono innym.

Jezeli nie powrocimy do Boga i na codzień nie będziemy kierować sie Jego slowem, żyć będziemy w mrokach klamstwa i ciemnosciach strachu

Nakłoń swego ucha i wysłuchaj mnie, Panie,
bo biedny jestem i ubogi.
zbaw sługę Twego, który ufa Tobie,
Ty jesteś moim Bogiem.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 17 Luty 2018, 18:53   

Amen.

zostawił wszystko, wstał i z Nim poszedł
A potem „ wydał dla Niego wielkie przyjęcie u siebie w domu
Przecież, z nikim innym by nie poszedł i nie wyprawił dla niego uczty.
Lewi musiał odkryć Boskość Jezusa ale nie znalazł sam w sobie siły,
żeby zmienić swoje zycie. Podobnie jak my.
A Jezus to widział. Wyciągnął do niego rękę. Tak jak i do każdego z nas, ktory się w Niego zapatrzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group