Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 18LUTEGO 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 17 Luty 2018, 15:28   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 18LUTEGO 2018

Niedziela, 18 LUTEGO 2018
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu


(Rdz 9, 8-15)
Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię". Po czym Bóg dodał: " to jest znak przymierza, które Ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; i nie będzie już nigdy wód potopu na zniszczenie żadnego istnienia".

(Ps 25 (24), 4-5. 6 i 7bc. 8-9)
REFREN:Drogi Twe, Panie, to łaska i wierność

Daj mi poznać Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.
Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń,
Boże i Zbawco, w Tobie mam nadzieję.

Wspomnij na swoje miłosierdzie, Panie,
na swoją miłość, która trwa od wieków.
Tylko o mnie pamiętaj w swoim miłosierdziu
ze względu na dobroć Twą, Panie.

Dobry jest Pan i łaskawy,
dlatego wskazuje drogę grzesznikom.
Pomaga pokornym czynić dobrze,
uczy ubogich dróg swoich.

(1 P 3, 18-22)
Najdrożsi: Chrystus raz jeden umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia przez Ducha. W Nim poszedł ogłosić zbawienie nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża naczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę. eraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona we chrzcie nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zobowiązanie dobrego sumienia wobec Boga – dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali aniołowie i Władze, i Moce.

(Mt 4, 4b)
Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

(Mk 1, 12-15)
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!"
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 18 Luty 2018, 05:27   

Mk 1, 12-15)
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!"


Popłakałam sobie przed chwila...Łzy odsaczaja dusze z soli...
Podczas Różanca "zobaczylam" Matkę Bożą stojącą pod Krzyzem...Czy plakała?...Czy prosila Boga Ojca o ukojenie śmiercią, przybitego do drzewa Krzyza, Jej Boskiego Syna?...

Aż czterdziedci dni kuszenia na pustyni..dobrze, ze w towarzystwie Aniolow... i zwierzat...i zwierząt...Mial powod do płaczu...Sam na sam z poteznym wrogiem...Nic tam nie dzialo sie "na niby"...Jak prawdziwie był Bogiem, tak jednoczesnie - byl prawdziwie Człowiekiem...Jezus...Jedyny SYN Boga Wszechmocnego, Niesmiertelnego...Ukochał człowieka...Az do poddania, na dłuższą chwilę, Jednorodzonego Syna, w szpony złego...Widocznie to było konieczne...
Po przeszło dwóch tysiacach lat - plakałam pod Jego Krzyzem...Z Matką...
... Mówił: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!"..
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 Luty 2018, 08:14   

Wiara to patrzenie na zycie w perspektywie Ducha Bozego i wowczas kuszenie szatana nie musi skonczyc sie upadkiem, ale może być powrotem do Raju.
Uwiezienie Jana przez Heroda jest znakiem przyblizenia sie do nas Krolestwa Bozego, w Chrystusie.
Smierc Chrystusa na krzyzu to misterium Jego wyniesienia na Prawicę Boza, skad sprawuje swoje panowanie nad światem.
Ujrzymy Jego tryumf w czasie paruzji, gdy powroci do nas w chwale.

Slyszy sie krzyki oburzenia : dlaczego Bog pozwala na zlo , albo dlaczego Bog nas tak strasznie karze”. Tymczasem Bog nie stosuje metody odwetu i karania. Surowosc i stosowanie kar nie zatrzymują skutecznie czlowieka przed zlem. Jego serce musi sie zmienic, a to uczynic moze tylko Milosc.

Wspomnij na swoje miłosierdzie, Panie,
na swoją miłość, która trwa od wieków
Dobry jest Pan i łaskawy,
dlatego wskazuje drogę grzesznikom.
Pomaga pokornym czynić dobrze,
uczy ubogich dróg swoich.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec I Syn I Duch Święty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group