Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 19LUTEGO 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 18 Luty 2018, 15:46   Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 19LUTEGO 2018

Poniedziałek, 19 LUTEGO 2018

(Kpł 19, 1-2. 11-18)
Pan powiedział do Mojżesza: "Przemów do całej społeczno¶ci Izraelitów i powiedz im: B±dĽcie ¶więtymi, bo Ja jestem ¶więty, Pan, Bóg wasz! Nie będziecie kra¶ć, nie będziecie kłamać, nie będziecie oszukiwać jeden drugiego. Nie będziecie przysięgać fałszywie na moje imię. Byłoby to zbezczeszczenie imienia Boga twego. Ja jestem Pan! Nie będziesz uciskał bliĽniego, nie będziesz go wyzyskiwał. Zapłata najemnika nie będzie pozostawać w twoim domu przez noc aż do poranka. Nie będziesz złorzeczył głuchemu. Nie będziesz kładł przeszkody przed niewidomym, ale będziesz się bał Boga twego. Ja jestem Pan! Nie będziecie wydawać niesprawiedliwych wyroków. Nie będziesz stronniczy na korzy¶ć ubogiego, ani nie będziesz miał względu dla bogatego. Sprawiedliwie będziesz s±dził bliĽniego. Nie będziesz szerzył oszczerstw między krewnymi, nie będziesz czyhał na życie bliĽniego. Ja jestem Pan! Nie będziesz żywił w sercu nienawi¶ci do brata. Będziesz upominał bliĽniego, aby nie ponie¶ć winy z jego powodu. Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliĽniego jak siebie samego. Ja jestem Pan!"

(Ps 19 (18), 8-9. 10 i 15)
REFREN: Słowa Twe, Panie, s± duchem i życiem

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę,
¶wiadectwo Pana jest pewne, nierozważnego uczy m±dro¶ci.
Jego słuszne nakazy raduj± serce,
ja¶nieje przykazanie Pana i ol¶niewa oczy.

BojaĽń Pana jest szczera i trwa na wieki,
s±dy Pana prawdziwe, wszystkie razem słuszne.
Niech znajd± uznanie przed Tob±
słowa ust moich i my¶li mego serca,
Panie, moja Opoko i mój Zbawicielu.

(2 Kor 6, 2b)
Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia.

(Mt 25, 31-46)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie, wtedy zasi±dzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadz± się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „PójdĽcie, błogosławieni u Ojca mojego, weĽcie w posiadanie królestwo, przygotowane dla was od założenia ¶wiata! Bo byłem głodny, a dali¶cie Mi je¶ć; byłem spragniony, a dali¶cie Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęli¶cie Mnie; byłem nagi, a przyodziali¶cie Mnie; byłem chory, a odwiedzili¶cie Mnie; byłem w więzieniu, a przyszli¶cie do Mnie”. Wówczas zapytaj± sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieli¶my Cię głodnym i nakarmili¶my Ciebie? Albo spragnionym i dali¶my Ci pić? Kiedy widzieli¶my Cię przybyszem i przyjęli¶my Cię, lub nagim i przyodziali¶my Cię? Kiedy widzieli¶my Cię chorym lub w więzieniu i przyszli¶my do Ciebie?” A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczynili¶cie jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczynili¶cie”. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „IdĽcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie dali¶cie Mi je¶ć; byłem spragniony, a nie dali¶cie Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęli¶cie Mnie; byłem nagi, a nie przyodziali¶cie Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedzili¶cie Mnie”. Wówczas zapytaj± i ci: „Panie, kiedy widzieli¶my Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyli¶my Tobie?” Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczynili¶cie jednemu z tych najmniejszych, tego i Mnie nie uczynili¶cie”. I pójd± ci na wieczn± karę, sprawiedliwi za¶ do życia wiecznego".
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 19 Luty 2018, 05:17   

(Kpł 19, 1-2. 11-18)
Pan powiedział do Mojżesza: "Przemów do całej społeczno¶ci Izraelitów i powiedz im: B±dĽcie ¶więtymi, bo Ja jestem ¶więty, Pan, Bóg wasz! Nie będziecie kra¶ć, nie będziecie kłamać...


Trudno być ¶więtym, Boże...Ty o tym wiesz...Pomóż mi, Boże Ojcze Wszechmog±cy...

(Mt 25, 31-46)
...PójdĽcie, błogosławieni u Ojca mojego, weĽcie w posiadanie królestwo, przygotowane dla was od założenia ¶wiata! Bo byłem głodny, a dali¶cie Mi je¶ć; byłem spragniony, a dali¶cie Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęli¶cie Mnie; byłem nagi, a przyodziali¶cie Mnie; byłem chory, a odwiedzili¶cie Mnie; byłem w więzieniu, a przyszli¶cie do Mnie...
...„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczynili¶cie jednemu z tych najmniejszych, tego i Mnie nie uczynili¶cie”. I pójd± ci na wieczn± karę, sprawiedliwi za¶ do życia wiecznego".


Wszedzie, gdzie jestem, możesz tam być, Panie...Tak czesto miewam znieczulone sumienie na to, czego potrzebuje człowiek obok, czy po drugiej stronie telefonu...Za często...Jutra mogę już nie mieć...Mogę już nie mieć możliwo¶ci podania Ci szklanki wody, krzepiacego słowa...Dzis zagluszam skutki wczorajszej burzy slownej, tabletkami...A ja tylko chcialam jego nawrócenia...Dzis oceniam, ze przede wszystkim - to ja powinnam się zmienic...
ProwadĽ mnie ku Twojemu Niebu, Miłosierny Boże, proszę...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 19 Luty 2018, 08:18   

Gdy ponowne przyjdzie Chrystus, w chwale, a „z Nim wszyscy aniolowie”. Odbeda sie wowczas zapowiadane „żniwa”. K±kol zostanie oddzielony od pszenicy.

Miar± dobra i zla jest szczera milosc blizniego, bo ona decyduje a autentycznej komunii z Chrystusem już tutaj, teraz, na tym ¶wiecie i będzie jedynym oskarzeniem albo zaslug± podczas S±du Ostatecznego.

Jezus ktory przyjdzie w chwale jest tozsamy z ubogim Jezusem, ktory teraz jest przesladowany, pogardzany i Ľle traktowany.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 19 Luty 2018, 08:20   

Wszystkie przykazania Boze sprowadzaja sie do tego by nie krzywdzic drugiego czlowieka, pod zadnym pozorem, gdyz inaczej bedzie to aktem buntu przeciwko samemu Bogu: „Bedziesz sie bal Boga twego. Ja jestem Pan” . „Bedziesz milowal blizniego jak siebie samego” dopelnia rozumienie tego co znaczy wezwanie :”Swietymi badzcie, bo Ja jestem ¶więty, Bog wasz”.

Aby wezwanie do milosci blizniego nie bylo czczym slowem, konieczne jest najpierw usuniecie wszystkich aktow agresji, niesprawiedliwosci, wyzysku i manipulacji drugim czlowiekiem.

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę,
¶wiadectwo Pana jest pewne, nierozważnego uczy m±dro¶ci.
Jego słuszne nakazy raduj± serce,
ja¶nieje przykazanie Pana i ol¶niewa oczy.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmog±cy, Ojciec i Syn i Duch ¦więty.
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group