Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 20LUTEGO 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 19 Luty 2018, 17:34   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 20LUTEGO 2018

Wtorek, 20 LUTEGO 2018

(Iz 55, 10-11)
Tak mówi Pan Bóg: "Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa".

(Ps 34 (33), 4-5. 6-7. 16-17. 18-19)
REFREN:Bóg sprawiedliwych wyzwala z niedoli

Wysławiajcie razem ze mną Pana,
wspólnie wywyższajmy Jego imię.
Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał
i wyzwolił od wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością,
oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto zawołał biedak i Pan go usłyszał,
i uwolnił od wszelkiego ucisku.

Oczy Pana zwrócone na sprawiedliwych,
uszy Jego otwarte na ich wołanie.
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym,
by pamięć o nich wymazać z ziemi.

Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.

(Mt 4, 4b)
Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i miał życie.

(Mt 6, 7-15)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego. Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, Ojciec wasz nie przebaczy wam także waszych przewinień".
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 20 Luty 2018, 05:14   

(Mt 6, 7-15)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego. Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski...


Ojcze nasz, któryś JEST...Ty wiesz, czego mi potrzeba, zanm Cię poproszę...Przyjdź...Przebacz...zachowaj nas od złego...Całą sobą Cię proszę...Kochaj i bądź Kochany...Bądź uwielbiony, OJCZE NASZ!

Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.

(Mt 4, 4b)
Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i miał życie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 Luty 2018, 08:50   

Jak bardzo u Boga liczy sie nasza gotowosc do przebaczenia tym ktorzy wobec nas zawinili. Jest to jedyny warunek jaki istnieje w modlitwie „Ojcze nasz”.

Nie ma lepszego sposobu na skuteczność modlitwy , jak wlasnie przebaczenie. Tymczasem zbyt czesto kladziemy nadzieje w „poganskiej gadatliwości” , czyli sprytnym znalezieniu „sposobu na Boga”.

Tak jak prosimy Boga o przebaczenie, tak samo prosba wymagana jest ona od tych ktorzy przeciwko nam zawinili. Chrystus nie wymaga od nas tego abysmy przebaczali komus zanim o to poprosi. Owszem, aby byla w nas ta gotowosc. Manifestowanie swojego przebaczenia bez prosby o nie budzi pogarde i deprawuje tego kto popelnil zlo.

Jezeli ktos pragnie zycia, musi zawrocic z drogi ktora prowadzi do śmierci. Kto prosi Boga o wsparcie go na drodze zla, obraza Boga i oklamuje samego siebie bluznierczymi modlitwami.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 Luty 2018, 08:52   

Na ogol nie widzimy w jaki sposob woda to czyni, ale widzimy efekty jej wplywu na przyrodę. Podobnie slowo Boze ktore sluchamy i rozważamy, nie wiemy jakto sie dzieje, bo nie jestesmy w stanie kontrolowac łaski Bozej, ale dostrzegalny jest jego owoc dojrzalości duchowej .

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością,
oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto zawołał biedak i Pan go usłyszał,
i uwolnił od wszelkiego ucisku.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu
.

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 20 Luty 2018, 10:40   

Amen.

Daj chleba, przebacz i zachowaj od złego.
Modlę się szczególnie o te dwa pozostałe bo do chleba się przyzwyczaiłam.
Pamietam moja koleżankę w szpitalu, cierpiąca na zanik mięśni.
Byłam świadkiem jak na kolacje dostała herbatę i 2 kromki chleba z masłem. Zjadła tylko jedna. „Ja sobie ten chlebek zjem jutro rano” tłumaczyła pielęgniarce.
Przypominam sobie to jak wyrzucam swój spleśniały.

Ojcze nasz, któryś jest w niebie
święć się imię Twoje;
przyjdź królestwo Twoje;
bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
i odpuść nam nasze winy,
jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie wódź nas na pokuszenie;
ale nas zbaw od złego.
Amen.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group