Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy DOM ?
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Luty 2018, 14:35   Nowy DOM ?

Wchodzimy w stadium bezposrednich juz przygotowan do zainicjowania nowej stronicy DOMu ( Czy tez DOMADDAR albo DOMDAR albo DOM-DAR ? , dlatego ze po arabsku ad- dar znaczy : dom ).
Przesylam uwagi do rozmow ktore toczylismy wczoraj w Warszawie, przy okazji Mszy "arabskiej".
Jesli ktos chcialby cos zakomunikowac na ten temat ze swojej strony, bardzo prosze.

Nie jestem wyrocznia w kwestiach internetowych , a wiec i budowie stron internetowych, dlatego konsultuje rzecz z Wami, na ile to jest mozliwe i do fachowcow komputerowych i tak musze sie zwrocic, co juz tez mialem okazje uczynic ...

Szczesc Boze !

o. Zygmunt

Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Wysłany: 22 Luty 2018, 14:36   

Dodam jeszcze :

DOM sugeruje sie mistycznym obrazem Kosciola, wyrazonym przez betlejemską stajnie , ktora zamieniła sie w stajenke, w dom do ktorego przychodzą ludzie pelni prostoty, zaproszeni przez aniolow, gdzie mowi sie o Bozych sprawach, dających czlowiekowi orientacje życiową, budzących jego podziw, ale tez stanowiących material do osobistych rozmyslan, jak to czyniła Maryja.
W centrum DOMu jest Jezus z Maryja i Jozefem. Wspolnota betlejemska pamieta o przepisach prawa i tradycji, ale kieruje sie nie suchym jurydyzmem, ale swiatlem Ducha Swietego. (Łk 2,16-21)

DOM

Dałeś mi życie Panie i tylko wtedy jestem w stanie przyjąć je rzeczywiście, jeśli potrafię w całośći oddać je Tobie.
Dałeś mi siebie Panie i tylko wtedy Cię na prawdę przyjmę, gdy oddam Tobie moją własną osobę.
Dałeś mi miłość swoją Panie i tylko wtedy ją pojmę, gdy swoją miłością na nią odpowiem.

Życie bez miłości nie ma sensu, bo z niej się ono przecież wywodzi i ku jej Pełni zmierza.
Miłość jest życiową szansą każdego człowieka. Kto jej nie znajdzie, kto ją zlekceważy lub sprzeda, kto siebie samego jej nie zawierzy - ten je straci i straci samego siebie. Kto jej natomiast zaufa , ten pokona wszystkie przeszkody i przez wodę i pustynię dojdzie do Nieba, czyli do Pełni Życia.

Przyjdź Panie Jezu, Marana tha.

Każdy ochrzczony wezwany jest do świętości i uzdolniony jest do niej dzięki Bożemu darowi Ducha Świętego. Naszą drogą, która prowadzi do Zbawienia jest Jezus Chrystus. Kroczenie nią polega na komunii z Nim w codzienności życia. Celem tej wędrówki jest Dom Ojca .
Kościól jest sakramentalną wspólnotą wierzących w Chrystusa i Jego Ewangelię. Jest on świątynią Boga i jednocześnie jest naszą Matką, która się nami opiekuje, nas wychowuje i życiowo wspiera.

Przyjmując powyższe założenia, chcemy stanowić wspólnotę DOMU, poprzez podobny akt oddania się Bogu Ojcu, w jedności z Chrystusem, przez Ducha Świętego.

Pragniemy naszym życiem uwielbiać Boga, wszystkim co czynimy i wszystkim kim jesteśmy, łącząc to nieustannie z eucharystyczną ofiarą Chrystusa i Jego Kościoła .

Pragniemy pełnić wolę Bożą mówiąc Maryjne „fiat” każdemu natchnieniu które pochodzi od Boga, sluchając i rozważając codziennie Jego słowa.

Pragniemy wspierać każdego miesiąca, naszą modlitwą, wraz z innymi wierzącymi, papieską intencję modlitwy.

Czynimy swoim pragnienie Chrystusa, wyrażone w Jego Arcykaplańskiej Modlitwie, wyrażające troskę o jedność Kościoła, aby świat poznał, że Jezus Chrystus jest posłany przez Ojca dla jego zbawienia.

Ofiaruję Ci Panie samego siebie, jako akt wdzięczności za Twoją ofiarę miłości, jaką złożyłeś dla mojego zbawienia na krzyżu i uobecniasz w każdej Mszy św.
Pozwól, abym umiał żyć w stałej komunii z Tobą, wiernie idac za natchnieniami Twojego slowa, spelniając każdą misję jaka będzie mi przez Ciebie zlecona.

Nie ma na co czekac. Kochasz Boga ? Odpowiada ci cel jaki stawia sobie DOM i odpowiada ci proponowana przezeń droga ? Mozesz przylączyć sie do nas i ktoregos dnia wypowiedziec slowo przymierza, podobne do tego jakie widzisz tutaj (ponizej), ktore ktoregoś dnia stanie sie to słowem twojej konsekracji, wypowiedzianym na forum Domu, czyli we wspolnocie Kościoła.

Suscipe

Przyjmij Panie moją ofiarę z samego siebie, jako akt wdzięczności za Twoją ofiarę miłości, jaką złożyłeś dla mojego zbawienia na krzyżu i uobecniasz w każdej Mszy św. Pozwól abym umiał żyć w stałej komunii z Tobą, wiernie spelniając każdą misję przez Ciebie zleconą mi do wykonania.

Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Wysłany: 22 Luty 2018, 14:38   

Dodam jeszcze i to (wszystko chyba co posiadam na ten temat)

DOMADDAR
Gość w dom – Bóg w dom ......... Ahlan ła sahlan
W imię Boże - ....... bysmil Rab

O NAS czyli o naszym DOMu DOMADDAR albo DOMDAR albo DOM-DAR ? (krotka prezentacja)
Wspolnota Kościoła. DOM – DAR, to znaczy po prostu : dom, gdyz „ad dar” znaczy po arabsku, po prostu : dom. Polsko-arabska nazwa sugeruje wspolnotę Kosciola, czerpiącą z doswiadczenia z Kosciola na Wschodzie i na Zachodzie.

Zwiazana jest z tym troska o JEDNOSC Kosciola, uroczyscie wyrazona przez Chrystusa w Modlitwie Arcykaplanskiej, podczas Ostatniej Wieczerzy, co sprawia ze jest ona integralna częścią kazdej Modlitwy Eucharystycznej, czyli Mszy sw.

Znakiem łączności z Kościołem Powszechnym jest nasza więź z Apostolstwem Modlitwy i jego comiesieczną promocją „intencji papieskiej”.

Innym znakiem tej więzi, jest praktykowanie codziennego aktu ofiarowania wlasnego życia, jako odpowiedź miłości na paschalną miłość ofiary Chrystusa, ktorą sakramentalnie wyraza Eucharystia.

Staramy się w ten sposob dochować wierność na codzień wezwaniu do eucharystycznego charakteru naszego zycia, idąc drogą Komunii z Chrystusem do Pełni Życia i troszcząc się w ten sposób o własne zbawienie (uświęcenie) i zbawienie wszystkich ludzi i calego świata.

KAPLICA 1 Slowo Boze (czytania liturgiczne i komentarze)
2 Modlitwa (Różaniec i inne)
3 You tube

POKOJE 1 Bejt Soufanija
2 Św.Szarbel (intencje, modlitwy)

SALON 1 Wiadomosci i wydarzenia ( w Domu i w świecie)

RODZINA 1 Consecrati (członkowie Przymierza i materialy formacyjne)

ZAKŁADKI W sercu Jezusa
Transmisja on line (parafia jezuicka w Łodzi)

ElzbietaS
Elzbieta

Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 23 Luty 2018, 11:07   

Podzielę się tym co na spotkaniu na Rakowieckiej usłyszałam od osoby zaangazowanej w budowę nowego naszegoDOMu

Przede wszystkim system(program), który obsługuje naszDOM zostanie przeniesiony na inny serwer co uchroni naszDOM przed awaria.

Da to możliwość udoskonalenia DOMu, oczywiście przy mozolnej pracy programisty, który podobno już jest.

To co zobaczymy to będzie tak jak dotąd naszDOM w udoskonalonej szacie, której rąbek przedstawił Ojciec powyżej.

Podziękujmy chociaż budowniczym, których nawet imion nie znamy. A mam nadzieje poznamy.
Ja ze swej strony dziękuje bardzo.

R. z DMM
czyli Romek

Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 24 Luty 2018, 11:54   

"Od lat grozi nam "padniecie" internetowego DOM,"
Dlaczego miałby obecny DOM paść; skąd groźba?
Kolejny "DOM" byłby już trzecim; niniejszy obecny jest drugim.
Co to są 'zakładki' - tzwanymi linkami, czyli hiperłączami?
Co w kolejnym DOMu miałoby robić You tube?
Czy:
KAPLICA 1 Slowo Boze (czytania liturgiczne i komentarze)
2 Modlitwa (Różaniec i inne)

i tak dalej, to są działy DOMU, czyli podstrony strony głównej?

Chyba rozumiem, tak, o to chodzi; trzeba tylko uwypuklić 'hierarchię' kategorii:

KAPLICA
1. Slowo Boze (czytania liturgiczne i komentarze)
2. Modlitwa (Różaniec i inne)
3. You tube

POKOJE
1. Bejt Soufanija
2. Św.Szarbel (intencje, modlitwy)
itd

Hmm; skoro pora na kolejny DOM, to może już pora zwlec się z kanapy (Franciszek), chwycić za łopatę i wykopywać pod fundament; przy czym nie zacznijmy przypadkiem od zburzenia starej budowli, jak zamierzał ów gospodarz, któremu dobrze obrodziło zboże.
A Szarbel chyba oficjalnie pisze się przez Cha, jak Szopen, oficjalnie Chopin.

Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Wysłany: 24 Luty 2018, 14:16   

Wlasnie jacys biskupi polscy, gdzies sie wypowiedzieli w tym wzgledzie, ze pisany po francusku Charbel ( bo tak osobiscie i po maronicku to pisany jest po arabsku ) w Polsce moze byc pisany przez "Sz". Ja pisze raz tak a raz tak i w ogole coraz wiecej mam klopotow nie tylko z obcymi wyrazami, ale rowniez tymi z "dziada pradziada"...

Jesli zas chodzi o NOWY DOM, to mam przyjemnosc zacytowac najpierw Darka, naszego naczelnego sternika tej arki ktora jest nasz DOM.

Darek Racult

13:49 (15 minut temu)

do mnie
Witaj Ojcze,

Jeśli idzie obecne forum DOM to jest to proste (ale już przestarzałe) narzędzie, które byłem w stanie opanować. Myślę, że warto pójść z duchem czasów, stworzyć nową stronę, wykorzystać youtuba, facebooka. Są teraz nowe możliwości, jak np. transmisje na żywo. Jednak nie jestem w stanie się w to zaangażować... Zrobiłem co mogłem. Innymi słowy - nadchodzi czas na zmianę warty. Jeśli są jakieś osoby, które mogły by się tym zająć, to Chwała PANU ! :)

Co do kształtu nowego DOMU to mam nadzieję, że pozostanie forum (może nie tak rozbudowane) jako miejsce swobodnej wypowiedzi DOMowników.
Warto też, by do edycji zawartości/treści poszczególnych działów zaprosić NOWE OSOBY, poza już OBECNYMI, by wieloma rękoma był wznoszony NOWY DOM :)

Niech PAN błogosławi nowemu, ładnemu i wygodnemu DOMOWI.
Pozdrawiam w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie.

Zygmunt Kwiatkowski <abzygmunt@gmail.com>

Na co Darkowi odpowiedzialem, rowniez w Waszym imieniu.
Przy okazji, poniewaz ZNOW MOGE O TYM ZAPOMNIEC : SERDECZNE PODZIEKOWANIA SKLADAM MACKOWI SZYMCZAKOWI, KTORY NASZ DOM NA SWOJEJ DOMENIE INTERNETOWEJ NIEUSTANNIE UTRZYMYWAL NIE DOMAGAJAC SIE ZADNYCH SKLADEK, A NAWET MNIE GNIEWNIE (ALE TO FAJNY CHLOPAK) ZA TAKOWE POMYSLY STROFUJAC.

Oto co Darkowi odpowiedzialem :

14:05 (0 minut temu)

do Darek
+
Pieknie to wyraziles Darku. Piekna byla twoja dyskretna sluzba w Domu. Twoje pozegnanie przypomina troche ewangelicznego starca, Symeona : teraz Panie pozwol mi odejsc, bo moje oczy ogladaly Twoje zbawienie. Z tym zbawieniem to moze przesadzilem, ale chyba nie, bo piszesz o "Zmartwychwstaniu" NOWEGO DOMU.
Fajny jestes i nie musisz sie tak calkowicie wzorowac na starcu Symeonie, tym bardziej, ze starcem nie jestes, ani Symeonem, bo kazdy swiety ma swoja oryginalna osobowosc i powolanie.
Nie ma potrzeby cie przekonywac ani nawet zapraszac, bo Domownik jest zawsze Domownikiem, niezaleznie gdzie sie znajduje i co aktualnie robi. Dom to cos wiecej anizeli dom.
Dziekujemy raz jeszcze i... NIE zegnamy.
Dziekujemy za twoje zyczenia, ktore brzmia jak blogoslawienstwo. Byles dla nas takim dyskretnym, Bozym blogoslawienstwem i zostaniesz.
Kilka osob krzata sie przy uruchomieniu nowego miejsca w wirtualnym świecie. Twoje sugestie sa cenne i wedlug mnie bardzo trafne.
Szczesc Boze Wam Obojgu !
o. Zygmunt

barmal

Miejscowosc: Nowy Sącz

Wysłany: 25 Luty 2018, 07:17   

Przepiękne podziękowania dla Darka i Maćka-bardzo jesteście Ach. Z podziękowaniami najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności!

Odpowiedz do tematu