Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 23MARCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 22 Marzec 2018, 15:59   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 23MARCA 2018

Piątek, 23 MARCA 2018

(Jr 20, 10-13)
Rzekł Jeremiasz: "Słyszałem oszczerstwo wielu: „Trwoga dokoła! Donieście, donieśmy na niego!” Wszyscy zaprzyjaźnieni ze mną wypatrują mojego upadku: „Może on da się zwieść, tak że go zwyciężymy i wywrzemy pomstę na nim!” Ale Pan jest przy mnie jako potężny mocarz; dlatego moi prześladowcy ustaną i nie zwyciężą. Będą bardzo zawstydzeni swoją porażką, okryci wieczną i niezapomnianą hańbą. Panie Zastępów, Ty, który doświadczasz sprawiedliwego i który patrzysz na nerki i serce, dozwól, bym zobaczył Twoją pomstę na nich. Tobie bowiem powierzyłem swą sprawę. Śpiewajcie Panu, wysławiajcie Pana! Uratował bowiem życie ubogiego z ręki złoczyńców".

(Ps 18 (17), 2-3a. 3b-4. 5-6. 7)
REFREN:Pana wzywałem i On mnie wysłuchał

Miłuję Cię, Panie,
Mocy moja,
Panie, Opoko moja i Twierdzo,
mój Wybawicielu.

Boże, Skało moja, na którą się chronię,
Tarczo moja, Mocy zbawienia mego i moja Obrono.
Wzywam Pana, godnego chwały,
i wyzwolony będę od moich nieprzyjaciół.

Ogarnęły mnie fale śmierci
i zatrwożyły odmęty niosące zagładę.
Oplątały mnie pęta otchłani,
schwyciły mnie sidła śmierci.

Wzywałem Pana w moim utrapieniu,
wołałem do mojego Boga
i głos mój usłyszał ze swojej świątyni,
dotarł mój krzyk do Jego uszu.

(J 6, 63c. 68c)
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem. Ty masz słowa życia wiecznego.

(J 10, 31-42)
Żydzi porwali za kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: "Ukazałem wam wiele dobrych czynów, które pochodzą od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie kamienować?" Odpowiedzieli Mu Żydzi: "Nie kamienujemy Cię za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty, będąc człowiekiem, uważasz siebie za Boga". Odpowiedział im Jezus: "Czyż nie napisano w waszym Prawie: "Ja rzekłem: Bogami jesteście?” Jeżeli Pismo nazwało bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – to czemu wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: „Bluźnisz”, dlatego że powiedziałem: „Jestem Synem Bożym”? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! Jeżeli jednak dokonuję, to choć nie wierzylibyście Mi, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu". I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał. Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Marzec 2018, 05:08   

(J 10, 31-42)
... Odpowiedzieli Mu Żydzi: "Nie kamienujemy Cię za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty, będąc człowiekiem, uważasz siebie za Boga". Odpowiedział im Jezus: "Czyż nie napisano w waszym Prawie: "Ja rzekłem: Bogami jesteście?” Jeżeli Pismo nazwało bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – to czemu wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: „Bluźnisz”, dlatego że powiedziałem: „Jestem Synem Bożym”? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! Jeżeli jednak dokonuję, to choć nie wierzylibyście Mi, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu"...


"...Bogami jestescie..." - jak nalezy rozumiec te Słowa?...Bóg pragnie nas obdarowac Swoim Królestwem, chce uczynic nas - ludzi, Jego dziedzicami, synami...Czy i - chce nas kiedyś przebóstwić?...Może o tym mowil sw.Pawel w zdaniu: - Ani oko nie widzialo, ani ucho nie slyszalo, co Bóg przygotowal tym, którzy Go miłują...Wystarczajaco wiele mamy zmyslow, by odnalezc już w tym zyciu Boga, ale za malo ich mamy, by w PEŁNI tu- na ziemi, GO poznac...Na poznawanie Boga bedziemy mieli Nieskonczończoną Wiecznosc...Daj nam to, Panie Boże nasz, proszę.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Marzec 2018, 08:23   

"Nie kamienujemy Cię za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty, będąc człowiekiem, uważasz siebie za Boga".
Tymczasem, Chrystus to przeciez nie tylko slowa, ale słowa i czyny, stanowiące czytelny znak, że” Ojciec (Go) poświęcił i posłał na świat” Nie maja wiary Jego przeciwnicy potrzebnej do tego by pojac i przyjac Zbawienie Milosiernego Boga. Nie maja potrzebnej pokory. Ich podstawowym grzechem jest pycha.

Absurdalnosc zla polega na tym, ze powoluje sie ono na Dobro. Zabija Syna Bozego, powolujac sie na szacunek do Boga i w imie milosci Boga zionie do Niego nienawiścią.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Marzec 2018, 10:14   

Prorok Jeremiasz nie mowi tylko o swoim osobistym doswiadczeniu, ale prorokuje na temat apokaliptycznej walki Chrystusa i Jego Kościola przeciwko frontalnej napaści szatana, ktory nieustannie czyha na to aby Go oskarżyć, potępić i zniszczyć .
Chociaz czlowiek okazal sie grzeszny i wpadł w sidla szatana, to jednak nie udalo sie mu odwieść od wiernosci Bogu Jezusa Chrystusa. Krzyz ktory mial Go zmiażdżyć, stal sie tryumfem Bozego Milosierdzia. Jego przebite serce – żródłem Zbawienia dla wszystkich ludzi. Wszyscy bowiem zgrzeszyli, ale dla wszystkich jest Nowe Zycie, jezeli sie nawroca, to znaczy uznaja swoja grzesznosc i przyjmą Chrystusa, ze szczerą wiarą, że jest Synem Bozym, a nie bluzniercą i uzurpatorem, jak tego chce szatan. Dzieki tej wierze kazdy czlowiek wpisuje sie w paschalne zwyciestwo Chrystusa, jezeli bedzie Mu wiernie towarzyszył w Jego mesjanskiej misji.

Panie, Opoko moja i Twierdzo,
mój Wybawicielu.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group