Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w marcu (25.III.- 31.III.2018)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 25 Marzec 2018, 11:12   NASZA KAPLICZKA w marcu (25.III.- 31.III.2018)

Hosanna! B³ogos³awiony, który przychodzi w imiê Pañskie.
 
 
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 25 Marzec 2018, 11:25   

(Flp 2,8-9)
Dla nas Chrystus sta³ siê pos³uszny a¿ do ¶mierci,
a by³a to ¶mieræ na krzy¿u.
Dlatego Bóg wywy¿szy³ Go nad wszystko i dal Mu imiê,
które jest ponad wszelkie imiê.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 25 Marzec 2018, 11:47   

K+M+B



Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.i
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu

----------------------------------------------------

//
Gdyby nie Jego Krzy¿

czym¿e by¶my byli
bez Twojego mi³osierdzia
kto by siê o nas upomnia³
kto by zst±pi³ po nas
do najciemniejszego piek³a
aby nas wydostaæ z niego i przenie¶æ
do jasnego domu
Twojej Ewangelii


/Wiersz O.Z. Kwiatkowskiego /


Wielki Pi±tek to dzieñ, w którym zosta³a dana odpowied¼, i to samego Boga, na najtrudniejsze pytanie: w jaki sposób mo¿na wykorzystaæ ¿ycie doczesne. Spo¿ytkowanie dni, tygodni, lat na zaspokojenie doczesnych pragnieñ jest marnotrawstwem. My¶l±cy cz³owiek chcia³by je wykorzystaæ w sposób twórczy. Oto Jezus daje odpowied¼. Trzeba, by zadecydowa³a o nim mi³o¶æ. Trzeba je oddaæ za kogo¶, kogo kochamy. Ten, kto potrafi to uczyniæ, ujawni potêgê swego serca. Sam udoskonali siebie i ubogaci innych.
Szczê¶liwy cz³owiek, który w oparciu o mi³o¶æ m±drze rozda swe ¿ycie tym, których kocha. On ju¿ nie jest niewolnikiem ¿ycia, on jest jego szafarzem. Na jego twarzy pojawi siê u¶miech rado¶ci. Rozdaje bowiem innym najcenniejszy skarb, jaki posiada.
- Edward Staniek
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


--------—----- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//

O, jak¿e nas umi³owa³e¶, dobry Ojcze, który nie oszczêdzi³e¶ Syna swojego jedynego, ale wyda³e¶ Go za nas bezbo¿nych! Jak¿e umi³owa³e¶ nas, skoro On, który mia³ poczucie, ¿e Jego równo¶æ wobec Ciebie nie jest bezprawnym przyw³aszczeniem, sta³ siê uleg³y a¿ do ¶mierci krzy¿owej. On, jeden wolny po¶ród ¶miertelnych, mia³ moc oddaæ duszê swoj± i mia³ moc wzi±æ j± z powrotem. W Twoim imieniu a w naszej obronie odniós³ zwyciêstwo, gin±c jako krwawa ofiara — i dlatego jest zwyciêzca, ¿e przela³ krew. Za nas jako kap³an sk³ada Ci ofiarê i sam jest zarazem ofiar±; a dlatego jest kap³anem, ¿e jest ofiar±. Nas, niewolników, czyni Twoimi dzieæmi przez to, ¿e sam bêd±c Synem Twoim sta³ siê wobec Ciebie s³ug±. S³usznie wiec w tym pok³adam ca³± nadziejê, ¿e uleczysz wszystkie moje s³abo¶ci przez Tego, który siedzi po Twojej prawicy i wstawia siê u Ciebie za nami; w przeciwnym razie popad³bym w rozpacz. Liczne bowiem i wielkie s± choroby moje, lecz wiêksza jest moc Twego lekarstwa; (¶w. Augustyn: Wyznania X, 43, 69).

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o[/size]

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 Marzec 2018, 07:55   

Jak mocno, przytoczony powy¿ej wiersz O. Zygmunta,
trafia do mnie teraz, w Wielkim Tygodniu.

"czym¿e by¶my byli
bez Twojego mi³osierdzia"

Wiersz i modlitwa...

Z Bogiem

Micha³
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group