Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 18KWIETNIA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 17 Kwiecień 2018, 17:46   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 18KWIETNIA 2018

Środa, 18 KWIETNIA 2018

(Dz 8, 1b-8)
Po śmierci Szczepana wybuchło wielkie prześladowanie w Kościele jerozolimskim. Wszyscy, z wyjątkiem apostołów, rozproszyli się po okolicach Judei i Samarii. Szczepana zaś pochowali ludzie pobożni z wielkim żalem. A Szaweł niszczył Kościół, wchodząc do domów, porywał mężczyzn i kobiety i wtrącał do więzienia. Ci, którzy się rozproszyli, głosili w drodze słowo. Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa. Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały znaki, które czynił. Z wielu bowiem opętanych wychodziły z donośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych. Wielka zaś radość zapanowała w tym mieście.

(Ps 66 (65), 1b-3a. 4-5. 6-7a)
REFREN:Niech cała ziemia chwali swego Pana

Z radością sławcie Boga, wszystkie ziemie,
opiewajcie chwałę Jego imienia,
cześć Mu wspaniałą oddajcie.
Powiedzcie Bogu: "Jak zadziwiające są Twe dzieła!

Niechaj Cię wielbi cała ziemia i niechaj śpiewa Tobie,
niech Twoje imię opiewa".
Przyjdźcie i patrzcie na dzieła Boga,
zadziwiających rzeczy dokonał wśród ludzi!

Morze na suchy ląd zamienił,
pieszo przeszli przez rzekę.
Nim się przeto radujmy!
Jego potęga włada na wieki.

(J 6, 40)
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

(J 6, 35-40)
Jezus powiedział do ludu: "Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym".
..............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 18 Kwiecień 2018, 05:24   

Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne ...
Wierzyc.

Jedna z nauczycielek ( felieton A. Nalaskowskiego) na pytanie co by chciała dzieciom przekazać odpowiedziała: ja bym chciała żeby każde z nich kiedyś poszło do nieba.
Nie wymieniła niczego konkretnego ale podała cel: niebo.
A implikować to będzie jej kontrole wszystkiego co tym dzieciom przekaże w perspektywie ich zbawienia.

Chciała.
Deklarując swoją wiarę chyba trzeba jeszcze bardzo chcieć.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 18 Kwiecień 2018, 06:17   

(Dz 8, 1b-8
...A Szaweł niszczył Kościół, wchodząc do domów, porywał mężczyzn i kobiety i wtrącał do więzienia. Ci, którzy się rozproszyli, głosili w drodze słowo. Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa. Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały znaki, które czynił. Z wielu bowiem opętanych wychodziły z donośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych. Wielka zaś radość zapanowała w tym mieście.


..."A Szaweł niszczył Kościół"...a potem stal sie wielkim Jego budowniczym...wielkim św.Pawłem...Przeklesńtwo z ktorego Bóg moze wyprowadzić Błogosławieństwo...Dziekuje, Niepojęty, Wszechmocny Boże!

(J 6, 35-40)
...Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym".


Co będzie tym dniem Ostatecznym?...Moja śmierć, czy tez - koniec świata?...Wierze, Panie, ze mnie wskrzesisz, gdy przyjdzie Czas...
Wczoraj, patrzac w niebo, wypowiadajac - "OJCZE nasz...bądż Wola Twoja" - wpadlam w zdziwienie, że TEN WIELKI BÓG liczy sie z moimi pragnieniami, co do Niego, tak Wielkiego...ON liczy sie z moją wolą!...On, większy od Nieskonczonosci, słucha, wraz ze mną, przecudnego, mocnego śpiewu tak malenkiej ptaszyny, która tez pełni JEGO WOLĘ...Czy ma sens moje pytanie: - Jak, za nasze istnienie, mogę CI się odwdzieczyć, Wszystko-mogący Panie?...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 Kwiecień 2018, 08:52   

Bog powoluje czlowieka aby „przyszedł on do Chrystusa” i aby był z Nim w trwałej codziennej komunii. Będzie to owocowalo „wskrzeszeniem w dniu ostatecznym” i pełnią zycia na wieki.

Przesladowani czlonkowie Kosciola stali sie siewcami Dobrej Nowiny i Bożej radosci. Terroryzowani przez religijna wladze, nie tracili ducha, poniewaz Bog byl widzialnie z nimi, poprzez liczne cudowne znaki.

Powiedzcie Bogu: "Jak zadziwiające są Twe dzieła!
Niechaj Cię wielbi cała ziemia i niechaj śpiewa Tobie,
niech Twoje imię opiewa".

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group