Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 19KWIETNIA 2018
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 18 Kwiecień 2018, 15:00   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 19KWIETNIA 2018

Czwartek, 19 KWIETNIA 2018

(Dz 8, 26-40)
Anioł Pański powiedział do Filipa: "Wstań i pójdź około południa na drogę, która prowadzi z Jerozolimy do Gazy: jest ona pusta". A on poszedł. Właśnie wtedy przybył do Jerozolimy oddać pokłon Bogu Etiop, dworzanin królowej etiopskiej Kandaki, zarządzający całym jej skarbcem, i wracał, czytając w swoim wozie proroka Izajasza. "Podejdź i przyłącz się do tego wozu" – powiedział Duch do Filipa. Gdy Filip podbiegł, usłyszał, że tamten czyta proroka Izajasza: "Czy rozumiesz, co czytasz?" – zapytał. A tamten odpowiedział: "Jakżeż mogę rozumieć, jeśli mi nikt nie wyjaśni?" I zaprosił Filipa, aby wsiadł i spoczął przy nim. A czytał ten urywek Pisma: "Prowadzą Go jak owcę na rzeź, i jak baranek, który milczy, gdy go strzygą, tak On nie otwiera ust swoich. W Jego uniżeniu odmówiono Mu słuszności. Któż zdoła opisać ród Jego? Bo Jego życie zabiorą z ziemi". "Proszę cię, o kim to Prorok mówi, o sobie czy o kimś innym?" – zapytał Filipa dworzanin. A Filip otworzył usta i wyszedłszy od tego tekstu Pisma, opowiedział mu Dobrą Nowinę o Jezusie. W czasie podróży przybyli nad jakąś wodę: "Oto woda – powiedział dworzanin – cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony?" I kazał zatrzymać wóz, i obaj, Filip i dworzanin, weszli do wody. I ochrzcił go. A kiedy wyszli z wody, Duch Pański porwa ł Filipai dworzanin już więcej go nie widział. Jechał zaś z radością swoją drogą. A Filip znalazł się w Azocie i głosił Ewangelię, przechodząc przez wszystkie miasta, aż dotarł do Cezarei.

(Ps 66 (65), 8-9. 16-17. 19-20)
REFREN:Niech cała ziemia chwali swego Pana

Błogosławcie, ludy, naszemu Bogu
i rozgłaszajcie Jego chwałę,
bo On życiem obdarzył naszą duszę
i nie dał się potknąć naszej nodze.

Przyjdźcie i słuchajcie mnie wszyscy,
którzy boicie się Boga,
opowiem, co uczynił mej duszy.
Do Niego wołałem moimi ustami,
chwaliłem Go moim językiem.

Bóg mnie wysłuchał,
przyjął głos mojej modlitwy.
Błogosławiony Bóg, który nie odepchnął mej prośby
i nie oddalił ode mnie swej łaski.

(J 6, 51ab)
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

(J 6, 44-51)
Jezus powiedział do ludu: "Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”. Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata".
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 19 Kwiecień 2018, 02:17   

Chleb.
Pokarm, który człowiek całuje. Wybrany do uobecnienia Boga.
Jak się rozliczymy z tego chleba na śmietniku?

https://youtu.be/KUQLzARDM7I
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 19 Kwiecień 2018, 04:38   

(J 6, 44-51)
Jezus powiedział do ludu: "Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”. Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Ja jestem chlebem życia...


ŻARTEM STWORCY byloby moje zaistnienie, gdyby ograniczyć sie ono mialo tylko do życia doczesnego, na chwilę...A Nieśmiertelność z Bogiem nie moze byc pewnikiem, jezeli człowiek nie spełni pewnych - trudnycch i nietrudnych Planów Boga Ojca, co do jego sposobu spedzenia życia tu - na ziemi...Recepta na Wieczność jest, wlasciwie jedna - zawierzyc Jezusowi Chrystusowi, uwierzyc, ze tylko ON jest moją Drogą, Prawdą, Życiem...JEST Chlebem - Pokarmem, który ostatecznie da mi siłę, do Zjednoczenia teraz i na zawsze z Bogiem - Ojcem, Synem i Duchem Świętym...
Prowadź nas, Boże! - z całego mojego, tak malego serca, proszę...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 Kwiecień 2018, 07:54   

Bog nas powoluje, Bog nas uczy, syci nasza dusze i prowadzi do Pelni Zycia, po tym jak Chrystus w „dniu ostatecznym” wskrzesi nas do zycia. Wszystko to spelnia sie poprzez życie na codzien w komunii z Chrystusem, we wspolnocie Kościoła. Zbawienie zas polega na „widzeniu Boga”, czyli komunii z Bogiem. Na tym włąśnie polega obiecana nam przez Boga Pelnia Zycia.

Bog posyla nieraz czlowieka na „pustą drogę”, ale jest to tylko przygotowanie do spotkania i do misji ktora w zwiazku z tym bedzie poslanego czekała. Jej trescia jest zawsze „Dobra Nowina o Jezusie”. Gloszenie slowa w duchowosci chrzescijanskiej zawsze dopelniane jest przez Sakrament. Pusta droga staje sie wowczas radosna.

Błogosławcie, ludy, naszemu Bogu
i rozgłaszajcie Jego chwałę,
bo On życiem obdarzył naszą duszę
Błogosławiony Bóg, który nie odepchnął mej prośby
i nie oddalił ode mnie swej łaski.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group