Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 20KWIETNIA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 19 Kwiecień 2018, 15:17   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 20KWIETNIA 2018

Piątek, 20 KWIETNIA 2018

(Dz 9, 1-20)
Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jeruzalem mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: "Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?" "Kto jesteś, Panie?" – powiedział. A On: "Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić". Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo. Szaweł podniósł się z ziemi, a kiedy otworzył oczy, nic nie widział. Zaprowadzili go więc do Damaszku, trzymając za ręce. Przez trzy dni nic nie widział i ani nie jadł, ani nie pił. W Damaszku znajdował się pewien uczeń, imieniem Ananiasz. "Ananiaszu!" – przemówił do niego Pan w widzeniu. A on odrzekł: "Jestem, Panie!" A Pan do niego: "Idź na ulicę Prostą i zapytaj w domu Judy o Szawła z Tarsu, bo właśnie się tam modli". (I ujrzał Szaweł w widzeniu, jak człowiek imieniem Ananiasz wszedł i położył na niego ręce, aby przejrzał). "Panie – odpowiedział Ananiasz – słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie. I ma on tutaj władzę od arcykapłanów, aby więzić wszystkich, którzy wzywają Twego imienia". "Idź – odpowiedział mu Pan – bo wybrałem sobie tego człowieka jako narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. I ukażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia". Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na niego ręce i powiedział: "Szawle, bracie, Pan Jezus, Ten, co ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym". Natychmiast jakby łuski spadły z jego oczu i odzyskał wzrok, i został ochrzczony. A gdy spożył posiłek, wzmocnił się. Jakiś czas spędził z uczniami w Damaszku i zaraz zaczął głosić w synagogach, że Jezus jest Synem Bożym.

(Ps 117 (116), 1b-2)
REFREN:Całemu światu głoście Ewangelię

Chwalcie Pana, wszystkie narody,
wysławiajcie Go, wszystkie ludy,
bo potężna nad nami Jego łaska,
a wierność Pana trwa na wieki.

(J 6, 56)
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

(J 6, 52-59)
Żydzi sprzeczali się między sobą, mówiąc: "Jak On może nam dać swoje ciało do jedzenia?" Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki". To powiedział, nauczając w synagodze w Kafarnaum.
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 05:05   

(Dz [i]9, 1-20)
...Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: "Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?" "Kto jesteś, Panie?" – powiedział. A On: "Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz...
...I ma on tutaj władzę od arcykapłanów, aby więzić wszystkich, którzy wzywają Twego imienia". "Idź – odpowiedział mu Pan – bo wybrałem sobie tego człowieka jako narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. I ukażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia"...


Pawel - nrzędziem Pańskim...Nie sługą go nazwal, a "narzedziem"...przedmiotem?...Wielki Apostole Pawle - bądź mi także nauczycielem, proszę... - tak, abym cos z Twego "narzedzia" miała...

(J 6, 52-59)
...Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił...


Stać sie jednym Cialem z Jezusem Chrystusem...Jego Krew - w moim krwioobiegu...Daj mi To, Panie...abym i po śmierci żyła...na zawsze z Tobą...
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 05:28   

Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

To normalne, ze nie mogli tego zrozumieć, Apostołowie tez nie rozumieli.
Dopiero Ostatnia Wieczerza i Zmartwychwstanie ...
Nadal nic nie znaczą powyższe słowa dla tych , którzy w Zmartwychwstanie nie uwierzyli.

A wierząc i tak tyle jeszcze nie rozumiemy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 08:18   

Oburzali sie Zydzi na to co mowil Jezus, tak jak i dla nas nie do przyjęcia jest „kanibalizm”. Wystarczylo tylko powiedziec, ze nie nalezy tego rozumiec doslownie, ze to chodzi o symbol, ze w rzeczywistosci chodzi o spozywanie chleba i picie wina. Jezus jednak tego nie uczynił. Obstawal wlaśnie przy tej drastycznej formie mowienia, uzalezniajac od tego posiadanie albo nie, zycia wiecznego, a wiec zbawienia. Wierzymy, ze w Komunii Sw. mamy rzeczywiscie do czynienia z prawdziwym Cialem i Krwia Chrystusa.

„Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim”. Oznacza to komunię z Chrystusem, komunię trwałą, ktora nie przemija wraz z momentem nasycenia. Chodzi w istocie o milosc i o Pelnie Zycia
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 08:19   

Jaka to straszna charakterystyka czlowieka :” dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich”. Ile cierpienia musial zadac chrzescijanom Szawel. Jaki strach musial on wzbudzac. Chyba ma to jakis zwiazek z proroctwem dotyczacym jego powolania :” I ukażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia". Nie jest to jednak tak, ze poniewaz zadawal innym cierpienia, to teraz bedzie musial poniesc karę i to od-cierpieć. Nie na tym polega sprawiedliwosc Boga. Chodzi o co innego. Paweł miał wladze i byl bezpieczny. Używał tej władzy bali sie go ci ktorych przesladowal. Kiedy jednak stanal po ich stronie, po nawroceniu, stracił dawne przywileje i bezpieczenstwo. Teraz on, prowadząc ewangelizacje, byl scigany i przesladowany i „wiele musial wycierpiec dla imienia Chrystusa”.

Szawel nie tylko odzyskal utracony wzrok, ale stal sie Pawlem, gdy otrzymal dar Ducha Swietego.

Chwalcie Pana, wszystkie narody,
wysławiajcie Go, wszystkie ludy,
bo potężna nad nami Jego łaska,
a wierność Pana trwa na wieki.

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Kwiecień 2018, 18:07   

Niepojete sa sciezki Boga. Zrozumiec trudno. Warto jednak nimi podazac bo wlasciwie prowadza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group