Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 24KWIETNIA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 14:21   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 24KWIETNIA 2018

Wtorek, 24 KWIETNIA 2018

(Dz 11, 19-26)
Ci, których rozproszyło prześladowanie, jakie wybuchło z powodu Szczepana, dotarli aż do Fenicji, na Cypr i do Antiochii, głosząc słowo samym tylko Żydom. Niektórzy z nich pochodzili z Cypru i z Cyreny. Oni to po przybyciu do Antiochii przemawiali też do Greków i głosili Dobrą Nowinę o Panu Jezusie. A ręka Pańska była z nimi, bo wielka liczba uwierzyła i nawróciła się do Pana. Wieść o tym doszła do uszu Kościoła w Jeruzalem. Wysłano do Antiochii Barnabę. Gdy on przybył i zobaczył działanie łaski Bożej, ucieszył się i zachęcał wszystkich, aby całym sercem wytrwali przy Panu; był bowiem człowiekiem dobrym i pełnym Ducha Świętego i wiary. Pozyskano wtedy wielką liczbę wiernych dla Pana. Barnaba udał się też do Tarsu, aby odszukać Szawła. A kiedy go znalazł, przyprowadził do Antiochii i przez cały rok pracowali razem w Kościele, nauczając wielką rzeszę ludzi. W Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami.

(Ps 87 (86), 1b-3. 4-5. 6-7)
REFREN:Wszystkie narody, wysławiajcie Pana

Gród Jego wznosi się na świętych górach,
umiłował Pan bramy Syjonu
bardziej niż wszystkie namioty Jakuba.
Wspaniałe rzeczy głoszą o tobie,
miasto Boże.

Wymienię Egipt i Babilon wśród tych, którzy mnie znają.
Oto Filistea, Tyr i Etiopia,
nawet taki kraj tam się narodził.
O Syjonie powiedzą: "Każdy człowiek urodził się na nim,
a Najwyższy sam go umacnia".

Pan zapisuje w księdze ludów:
"Oni się tam narodzili".
I tańcząc, śpiewać będą:
"Wszystkie moje źródła są w tobie".

(J 10, 27)
Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(J 10, 22-30)
Obchodzono w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia Świątyni. Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: "Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie!" Rzekł do nich Jezus: "Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy".
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 07:09   

„Powiedziałem wam, a nie wierzycie”. Nie wierza, bo nie mają ducha wiary. Brakuje im gotowosci przyjecia Chrytusa i Jego oredzia ewangelicznego. Dzisiaj podobnie sie dzieje, wszedzie tam gdzie zakradł sie i zadomowił duch laicyzacji. Ci ktorzy mają ducha wiary oprą sie tej cywilizacyjnej dewiacji, bo Bog jest „większy od wszystkich” i nikt nie jest w stanie „wyrwac z Jego reki” ludzi wierzacych w Chrystusa. Dlatego nie gaśnie nadzieja. Wierzymy, że duch laicyzacji nie zwyciezy Kosciola.


Prosimy Cie Panie o Ducha Swietego, aby On kierowal calym naszym zyciem, aby nas prowadzil na codzien, pomagal trwac przy wierze w Chrystusa i cieszyc sie Jego pokojem. Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 07:13   

Dokonala sie prawdziwa rewolucja. Do wspolnoty Kosciola zaczęli być przyjmowani „Grecy”, to znaczy osoby nie mające korzeni zydowskich. Tam, w Antiochii wyznawcy Chrystusa otrzymali nazwe „ chrzescijanie”, bo nie kojarzyli sie juz wylącznie z narodowoscia zydowską. Po przelamaniu tej bariery, religia chrzescijanska otwarla sie na caly, szeroki świat.


„Wysłano do Antiochii Barnabę. Gdy on przybył i zobaczył działanie łaski Bożej, ucieszył się i zachęcał wszystkich, aby całym sercem wytrwali przy Panu; był bowiem człowiekiem dobrym i pełnym Ducha Świętego i wiary”.
To co istotne przy ocenie zdarzen, to dostrzezenie „dzialania łaski Bozej”, aby pójść jej śladem. Do takiego oceniania kwalifikowani sa ludzie „dobrzy i pelni Ducha Swietego i wiary”
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 07:49   

Dołączam się do modlitwy O. Zygmunta z prośbą o obecność Ducha Świętego
w codziennym naszym życiu.

Panie,
daj nam Ducha wiary i poznania,
daj nam Ducha dobroci i wielkoduszności,
daj nam Ducha miłości i jedności.
(Modlitwa Jana Pawła II)

Z Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group