Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 9MAJA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 8 Maj 2018, 15:43   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 9MAJA 2018

Środa, 9 MAJA 2018

(Dz 17, 15. 22 – 18, 1)
W owych dniach ci, którzy towarzyszyli Pawłowi, zaprowadzili go aż do Aten i odjechali, otrzymawszy polecenie dla Sylasa i Tymoteusza, aby czym prędzej przybyli do niego. Stanąwszy w środku Areopagu, Paweł przemówił: "Mężowie ateńscy, widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: „Nieznanemu Bogu”. Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając. Bóg, który stworzył świat i wszystko, co w nim istnieje, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko. On z jednego człowieka wywiódł cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił im właściwe czasy i granice zamieszkania, aby szukali Boga; może dotkną Go i znajdą niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. W Nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak to powiedzieli niektórzy z waszych poetów: „Jesteśmy bowiem z jego rodu”. Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka. Nie biorąc pod uwagę czasów nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, dlatego że wyznaczył dzień, kiedy to sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych". Gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni się wyśmiewali, a inni powiedzieli: "Posłuchamy cię o tym innym razem ". Tak Paweł ich opuścił. Niektórzy jednak przyłączyli się do niego i uwierzyli. Wśród nich Dionizy Areopagita i kobieta imieniem Damaris, a z nimi inni. Potem opuścił Ateny i przybył do Koryntu

(Ps 148, 1b-2. 11-12. 13-14c)
REFREN:Niebo i ziemia pełne chwały Twojej

Chwalcie Pana z niebios,
chwalcie Go na wysokościach.
Chwalcie Go, wszyscy Jego aniołowie,
chwalcie Go, wszystkie Jego zastępy.

Królowie ziemscy i wszystkie narody,
władcy i wszyscy sędziowie tej ziemi,
młodzieńcy i dziewczęta,
starcy i dzieci.

Niech imię Pana wychwalają,
bo tylko Jego imię jest wzniosłe.
Majestat Jego ponad ziemią i niebem.
On pomnaża potęgę swego ludu.
Oto pieśń pochwalna wszystkich Jego świętych,
synów Izraela, ludu, który jest Mu bliski.

(J 14, 16)
Ja będę prosił Ojca, a da wam innego Parakleta, aby z wami był na zawsze.

(J 16, 12-15)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi".
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 9 Maj 2018, 05:31   

(J 16, 12-15)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi".


Nie zostawil nas sierotami...Dal nam Ducha Świetego...
Tak sobie przed chwila pomyslalam: Dary Ducha świetego odnosza sie do naszej zwyklej codziennosci, prozy życia...Na ogół sa to sprawy male, chcialoby sie nawet rzec - sprawy niewazne...Czesto wyobrażam sobie, ze wszystkie one sa filmowane, ze nawet kazde moje machniecie reka jest na tej "taśmie filmu życia" utrwalone...Będzie, oj! - będzie co w wiecznosci ogladac! "Nie ma nic ukrytego"....Juz teraz rumienie sie...Ale moze wezme w tym filmie udzial w średniowiecznym pololowaniu na niedźwiedzia w kniei? Albo odwiedze sąsiednie, o miliony lat swietlnych odlegle planety?...Takie, na dzis, są moje nieskromne marzenia "eschatologiczne"...Niechby to byly, od dziś, jedyne, w swoim rodzaju, takie moje nieskromności, prawda, Panie Boże Wszechmogący?...

(J 14, 16)
Ja będę prosił Ojca, a da wam innego Parakleta, aby z wami był na zawsze.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 9 Maj 2018, 07:36   

Wiara to poznanie, ktore jak kazde prawdziwe poznanie, musi sie rozwijac, pogłębiać i dojrzewac. Wiara to etapy ktore naturalnie prowadza czlowieka, dzieki Duchowi Swietemu, do Pelni Zjednoczenia. Taka jest logika wiary, logika Bozej Milosci.

Kazdy czlowiek szuka Boga, bo kazdy pragnie i szuka szczęscia. Mozna jednak o-szukac samego siebie, czyli szukac zle i zadowolić sie falszywa odpowiedzia. Prawidlowa odpowiedź brzmi: Jezus Chrystus. Tylko On daje Zmartwychwstanie i ŻycieWieczne. Jest z nami tak jak ze sluchaczami na agorze: „jedni sie wyśmiewali”, „niektorzy jednak przyłączyli sie do Pawla i uwierzyli”.

Królowie ziemscy i wszystkie narody,
władcy i wszyscy sędziowie tej ziemi,
młodzieńcy i dziewczęta,
starcy i dzieci.
Niech imię Pana wychwalają,
bo tylko Jego imię jest wzniosłe.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.


Ja będę prosił Ojca, a da wam innego Parakleta, aby z wami był na zawsze. (J 14, 16)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group