Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 23MAJA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 22 Maj 2018, 16:44   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 23MAJA 2018

Środa, 23 MAJA 2018
Dzień powszedni - wspomnienie św. Leoncjusza z Rostowa, biskupa


(Jk 4, 13-17)
Najmilsi: Zwracam się do was, którzy mówicie: "Dziś albo jutro udamy się do tego oto miasta i spędzimy tam rok, będziemy uprawiać handel i osiągniemy zyski", wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika. Zamiast tego powinniście mówić: "Jeżeli Pan zechce, a będziemy żyli, zrobimy to lub owo". Teraz zaś chełpicie się w swej wyniosłości. Wszelka taka chełpliwość jest przewrotna. Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, ten grzeszy.

(Ps 49 (48), 2-3. 6-7. 8-10. 11)
REFREN:Ubodzy duchem mają wstęp do nieba

Słuchajcie tego, wszystkie narody,
nakłońcie uszu, wszyscy mieszkańcy ziemi,
niscy pochodzeniem na równi z możnymi,
bogaci razem z ubogimi.

Dlaczego miałbym się trwożyć w dniach niedoli,
gdy otacza mnie złość podstępnych,
którzy ufają swoim dostatkom
i chełpią się ogromem swego bogactwa?

Nikt przecież nie może samego siebie wykupić
ani nie uiści Bogu ceny za siebie należnej.
Nazbyt jest kosztowne wyzwolenie duszy
i nigdy mu na to nie starczy,
aby żyć wiecznie i nie ulec zagładzie.

Albowiem ujrzy, że umierają mędrcy,
jednakowo ginie głupi i prostak,
zostawiając obcym
swoje bogactwa

(J 14, 6)
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

(Mk 9, 38-40)
Apostoł Jan rzekł do Jezusa: "Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami". Lecz Jezus odrzekł: "Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami".
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Maj 2018, 05:46   

(Jk 4, 13-17)
...Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika. Zamiast tego powinniście mówić: "Jeżeli Pan zechce, a będziemy żyli, zrobimy to lub owo". Teraz zaś chełpicie się w swej wyniosłości. Wszelka taka chełpliwość jest przewrotna. Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, ten grzeszy.


Ostre slowa! Czy też sie chełpię? Bardzo, bardzo zaluje, ze moglam "przemycic" swoim studentom jakąś prawde o Bogu a tego nie robilam, bo daleko bylam od Boga... Czy to znaczy, ze nie umialam? [usprawieliwiam się]...

(Mk 9, 38-40)
Apostoł Jan rzekł do Jezusa: "Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami". Lecz Jezus odrzekł: "Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami".


Ważne, by cuda czynic w Imię Jezusa...
Dla mnie wszystko dookola jest cudem. Dzielę sie takim odbiorem Rzeczywistosci z tymi, ktorych spotykam...
Wzeszlo slonce...Powietrze pełne życia, choc pod balkonem bzy juz prxekwitly...Dzis dodatkowo, wsrod innych glosow, uslyszalam gruchanie golebia...Podczas moich nocno- porannych wypadów na balkon, wszystko co wtedy widzę i slywszę, odnosze do podobych wrazen z Trześniowa...
Cudnie jest żyć! Od pewnego czasu codziennosc jest dla mnie nieprzemijajacym świetem...jakby niedziela za nedzielą..."Bo jestes blisko Jezusa" - podpowiedziala mi Ela...

(J 14, 6)
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 23 Maj 2018, 06:19   

mówicie: "Dziś albo jutro udamy się do tego oto miasta ...
... powinniście mówić: "Jeżeli Pan zechce, a będziemy żyli, zrobimy to lub owo".


Ostatnio w dwóch domach mieszkam, z obu stron ktoś pyta kiedy wyjeżdżam, kiedy wracam.
Zawsze czuje niepokój odpowiadając.
Kierując myśli ku Bogu najczęściej mówię „mam być”

O piątej rano obudził mnie „niesamowity świergot” ptakow.
Az się zdziwiłam, ze raczej tego wrzasku nie słyszę.
Pomyślałam o Zosi. Jak widze wzajemnie.
Marzą mi się wakacje w jakiejś głuszy i wstawanie o 4 rano.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Maj 2018, 10:05   

Czas jest waznym elementem, niezbędnym dla zdobycia życiowej mądrości. Czas zawsze cos zaczyna, oznacza etapy i zawsze coś konczy. Czas jest wehikułem Bożym ktory nas wiezie ku Wiecznosci.

Nie jestesmy wlascicielami wlasnego zycia. Otrzymalismy je za darmo. Nie powinnismy szastac nim na lewo i prawo nieodpowiedzialnie, aby nie tylko nie roztrwonic go, ale nadto nie obrazić Tego ktory nam oddał je w zarząd.

Nie powinniśmy hołdowac smiesznej pretensji planowania, ulegajac własnej naiwnej zarozumiałości, wierzac że wszystko co sobie ustalilismy musi się spelnić,

Nazbyt jest kosztowne ( dla kazdego czlowieka) wyzwolenie duszy
i nigdy mu na to nie starczy (bogactw, umiejetnosci i wladzy),
aby żyć wiecznie i nie ulec zagładzie.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty

Kto czyni dobro w imie Jezusa, ten nawet jesli „nie chodzi z nami”, to jednak jest z nami. Razem tworzymy wspolnotę wyznawcow Chrystusa, nawet jeśli ci ktorzy angażują sie w walkę ze złym duchem nie sa co do Chrystusa jeszcze dobrze zorientowani.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group