Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 14CZERWCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 13 Czerwiec 2018, 15:12   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 14CZERWCA 2018

Czwartek, 14 CZERWCA 2018
Czwartek X tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie obowiązkowe bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika


(1 Krl 18, 41-46)
Eliasz powiedział Achabowi: "Idź! Jedz i pij, bo słyszę odgłos deszczu". Achab zatem poszedł jeść i pić, a Eliasz wszedł na szczyt Karmelu i pochyliwszy się ku ziemi, wtulił twarz między kolana. Potem powiedział swemu słudze: "Podejdź i spójrz w stronę morza!" On podszedł, spojrzał i wnet powiedział: "Nie ma nic!" Na to mu odrzekł Eliasz: "Wracaj siedem razy!" Za siódmym razem sługa powiedział: "Oto obłok mały jak dłoń człowieka podnosi się z morza!" Wtedy mu rozkazał: "Idź, powiedz Achabowi: Zaprzęgaj i odjeżdżaj, aby cię deszcz nie zaskoczył". Niebawem chmury oraz wiatr zaciemniły niebo i spadła ulewa, więc Achab wsiadł na wóz i udał się do Jizreel. A ręka Pańska wspomogła Eliasza, by przepasawszy swe biodra, pobiegł przed Achabem w kierunku Jizreel.

(Ps 65 (64), 10abcd. 10e-11. 12-13)
REFREN: Ciebie należy wielbić na Syjonie

Nawiedziłeś i nawodniłeś ziemię,
wzbogaciłeś ją obficie.
Strumień Boży wezbrał wodami,
przygotowałeś im zboże.

I tak uprawiłeś ziemię:
Nawodniłeś jej bruzdy, wyrównałeś jej skiby,
spulchniłeś ją deszczami
i pobłogosławiłeś plonom.

Rok uwieńczyłeś swoimi dobrami,
tam gdzie przejdziesz, wzbudzasz urodzaje.
Stepowe pastwiska są pełne rosy,
a wzgórza przepasane weselem.

(J 13, 34)
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.

(Mt 5, 20-26)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza".
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 14 Czerwiec 2018, 04:17   

(Mt 5, 20-26)
...A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy...


Złość zaslepia oczy, zabija milość...Na pieklo zasluguje ten, kto mowi drugiemu, ze jest bezboznikiem...Nikt nie jest bez Boga. Bóg daje deszcz, daje chleb dobrym i zlym...A ja zbyt czesto zabijam w czlowieku nadzieję swoim odezwaniem...
Pojednac sie, dopoki jestem z nim w drodze...Tak łatwo mogę nie zdazyc...Do wielu bliskich i znajomych nie zdazylam; ich smierc mnie zaskoczyla...Ks. Jan T. tak odkrywczo nazwal to w wierszu:

https://www.youtube.com/watch?v=ceyCE48eywU
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Czerwiec 2018, 06:41   

Atleta Bozy, prorok Eliasz,” przepasawszy swe biodra, pobiegł przed Achabem”, ktory do Jizreel udal sie wozem. Eliasz widzi to czego inni nie widza i slyszy to co nadchodzi, o czym nie wiedza jeszcze inni. Widzi i slyszy nawet wtedy, gdy jego sluga przychodzi i melduje mu, ze nic niestety nie widac. Eliasz kaze Achabowi zaprzegac konie aby ujsc ulewie ktora sie zbliza, gdy chodzi tylko o „oblok maly jak dłoń czlowieka (ktory) podnosi sie z morza”. Blogoslawieni prorocy, ktorzy budza nas do zycia i wskazuja nam co trzeba robic.

Zgoda braterska jest swietym przykazaniem Pana. Bez niej nie ma sensu nasza pobozność, na czele z ofiara eucharystyczną. Najpierw nalezy sie pojednac z bratem, a potem, z czystym sercem, skladac ofiare Ojcu Niebieskiemu. Tylko wtedy, gdy idziemy razem, trafimy do celu ktorym jest Zbawienie. Jezeli oddajemy sie kłótniom i walczymy ze sobą wzajemnie, pakujemy do więzienia samych siebie i sami sobie rzucamy przeszkody pod nogi.

Rok uwieńczyłeś swoimi dobrami,
tam gdzie przejdziesz, wzbudzasz urodzaje.
Stepowe pastwiska są pełne rosy,
a wzgórza przepasane weselem.


Dziekujemy Ci Pani i błogosławimy Tobie. Miej nas zawsze w swojej opiece, Ojcze i Synu i Duchu Święty, Jedyny Boże, amen.

Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. (J 13, 34)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group