Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 16CZERWCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 15 Czerwiec 2018, 14:51   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 16CZERWCA 2018

Sobota, 16 CZERWCA 2018
Sobota X tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne ¦więtego Benona, biskupa

(1 Krl 19, 19-21)
Eliasz zszedł z góry i odnalazł Elizeusza, syna Szafata, orz±cego: dwana¶cie par wołów przed nim, a on przy dwunastej. Wtedy Eliasz, podszedłszy do niego, zarzucił na niego swój płaszcz. Wówczas Elizeusz zostawił woły i pobiegłszy za Eliaszem, powiedział: "Pozwól mi ucałować mego ojca i moj± matkę, abym potem poszedł za tob±". On mu odpowiedział: "IdĽ i wracaj, bo po co ci to uczyniłem?" Wtedy powrócił do niego i zaraz wzi±ł parę wołów, złożył je na ofiarę, a na jarzmie wołów ugotował ich mięso oraz dał ludziom, aby zjedli. Następnie zabrał się i poszedłszy za Eliaszem, stał się jego sług±.

(Ps 16 (15), 1b-2a i 5. 7-8. 9-10)
REFREN: Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem

Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie,
mówię do Pana: "Ty jeste¶ Panem moim".
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza.

Błogosławię Pana, który dał mi rozs±dek,
bo serce napomina mnie nawet noc±.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
On jest po mojej prawicy, nic mn± nie zachwieje.

Dlatego cieszy się moje serce i dusza raduje,
a ciało moje będzie spoczywać bezpiecznie,
bo w kraju zmarłych duszy mej nie zostawisz
i nie dopu¶cisz, bym pozostał w grobie.

(Ps 119 (118), 36a. 29b)
Nakłoń me serce do Twoich napomnień, obdarz mnie łask± Twojego Prawa.

(Mt 5, 33-37)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Słyszeli¶cie, że powiedziano przodkom: „Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi”. A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie – ani na niebo, bo jest tronem Boga; ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. Ani na swoj± głowę nie przysięgaj, bo nawet jednego włosa nie możesz uczynić białym albo czarnym. Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi".,
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 16 Czerwiec 2018, 05:08   

(Mt 5, 33-37)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Słyszeli¶cie, że powiedziano przodkom: „Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi”. A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie – ani na niebo, bo jest tronem Boga; ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. Ani na swoj± głowę nie przysięgaj, bo nawet jednego włosa nie możesz uczynić białym albo czarnym. Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi".


A co z przysiega małzenska? Co ze slubami zakonnymi?...
40 lat temu, w trakcie pewnej, nieuleczalnej choroby, wypowiedzialam przyrzeczenie: "Jesli wyzdrowieję- pojde pieszo do Częstochowy. Boze, nie pozwol mi o tym przyrzeczeniu zapomniec"...Zapisalam to w swoim pamietniku. O przyrzeczeniu zapomnialam. Po roku, przypadkiem, czytam te slowa...Postanawiam I¦Ć! Dowiedzialam sie o Pielgrzymce warszawskiej. Poszlam z grupa studenck±. I od tego czasu jestem prowadzona w zyciu przez Matkę Boż±... Od tej pielgrzymki wiele sie wydarzalo...Co rok, przez przeszlo dwadziescia lat, jezdzilam d Matki Bozej na Jasna Górę...Ogromny skarb te wyprawy stanowily i stanowia dla mnie...
W tej chwili żaden slub, zadna przysiega nie "wisz±" nade mn±...
Steram sie bardzo, by dotrzymywac slowa...ale takie staranie nie ogranicza mojej wolnosci...¦luby nie sa złe...na nich mozna budowac, zdobywac "o¶miotysi±czniki"...
Ptak za oknem pięknie dzwoni, ¶piewa ze mn± Panu HYMN WDZIĘCZNOSCI...Tak, Tak! Pragnę Cię ze wszystkich sił kochać, Boże mój! ProwadĽ nas nadal, w pokoju serca, proszę...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 16 Czerwiec 2018, 07:18   

Chrystus nie tylko wymaga od swoich uczniow aby byli klarowni i jednoznaczni w swoich stwierdzeniach i deklaracjach, ale nadto twierdzi, ze „co nadto jest, od Złego pochodzi”. Lawirowanie, m±cenie wody, dwuznacznosc postawy i mowy, sa znakami Zlego a nie głębi i madrosci.


Kto przysiega, powoluj±c sie na to co nie lezy w jego gestii, ten jest uzurpatorem i zwodzi tego wobec kogo tę przysiege sklada. Kto powoluje sie w swojej przysiedze na Boga, ten w pewien sposób stara się Bogiem manipulować, czyli Go jak szatan, kusi .
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 16 Czerwiec 2018, 07:19   

Wazna jest symbolika aktu przyjęcia powołania. Jest ona pomocna w głębszym zrozumieniu tego aktu, oraz w mocniejszym jego przezyciu, a co za tym idzie i glebszym weń zaangazowaniu

Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie,
mówię do Pana: "Ty jeste¶ Panem moim".
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmog±cy, Ojciec i Syn i Duch ¦więty
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 16 Czerwiec 2018, 17:53   

"Błogosławię Pana, który dał mi rozs±dek,
bo serce napomina mnie nawet noc±. "

Wła¶nie noc±, do¶ć często, u¶wiadamiam sobie co¶,
o czym jako¶ nie pomy¶lałem w ci±gu dnia.
Bywa, że ten niepokój w nocy jest na wyrost - ma "wielkie oczy",
ale niejednokrotnie s± to wła¶nie takie napomnienia serca...

Z Bogiem

Michał
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 16 Czerwiec 2018, 23:04   

Mysle, ze wszystkich dotykaja napomnienia serca.
W zgielku dnia trudniej je zauwazyc, a i serce w ciszy latwiej uslyszec.
Dobrze, ze cos takiego dziala, bysmy nie zeszli do reszty na manowce. To jest laska.
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group