Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 22czerwca 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 21 Czerwiec 2018, 16:16   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 22czerwca 2018

Piątek, 22 CZERWCA 2018
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a

(2 Krl 11, 1-4. 9-18. 20a)
Kiedy Atalia, matka Ochozjasza, dowiedziała się, że jej syn umarł, wzięła się do wytępienia całego potomstwa królewskiego. Lecz Joszeba, córka króla Jorama, siostra Ochozjasza, zabrała Joasza, syna Ochozjasza, wyniósłszy go potajemnie spośród mordowanych synów królewskich, i przed wzrokiem Atalii ukryła go wraz z jego mamką w pokoju sypialnym, tak iż nie został zabity. Przebywał więc z nią sześć lat ukryty w świątyni Pańskiej, Atalia zaś panowała w kraju. W siódmym roku Jojada polecił sprowadzić setników, Karyjczyków i straż przyboczną, przyprowadził ich do siebie w świątyni Pańskiej. Zawarł z nimi układ i kazał im złożyć przysięgę w świątyni Pańskiej, i pokazał im syna królewskiego. Setnicy wykonali wszystko tak, jak im rozkazał kapłan Jojada. Każdy wziął swoich ludzi, zarówno tych, co podejmują służbę w szabat, jak i tych, co w szabat z niej schodzą, i przyszli do kapłana Jojady. Kapłan zaś wręczył setnikom włócznie i tarcze króla Dawida, które były w świątyni Pańskiej. Straż przyboczna ustawiła się wokół króla, każdy z bronią w ręku, od węgła południowego świątyni aż do północnego, przed ołtarzem i świątynią. Wówczas wyprowadził syna królewskiego, nałożył mu diadem i wręczył świadectwo; ustanowiono go królem i namaszczono. Wtedy klaskano w dłonie i wołano: "Niech żyje król!" Słysząc wrzawę ludu, Atalia udała się do ludu, do świątyni Pańskiej. Spojrzała: a oto król stoi przy kolumnie – zgodnie ze zwyczajem, dowódcy i trąby dokoła króla, cała ludność kraju raduje się i dmie w trąby. Atalia więc rozdarła szaty i zawołała: "Spisek! Spisek!" Wtedy kapłan Jojada wydał rozkaz setnikom dowodzącym wojskiem, polecając im: "Wyprowadźcie ją ze świątyni poza szeregi, a gdyby ktoś za nią poszedł, niech zginie od miecza!" Mówił bowiem kapłan: "Nie powinna zginąć w świątyni Pańskiej". Pochwycono ją, a gdy weszła na drogę, którą wjeżdżają konie do pałacu, tam poniosła śmierć. Jojada zawarł przymierze między Panem a królem i ludem, by byli ludem Pańskim, oraz między królem a ludem. Po czym cała ludność wyruszyła do świątyni Baala i zburzyła ją. Ołtarze jej i posągi potłuczono całkowicie, a Mattana, kapłana Baala, zabito przed ołtarzami. I postawił kapłan Jojada straż przed świątynią Pańską. Cała ludność kraju radowała się, a miasto zażywało spokoju.

(Ps 132 (131), 11. 12. 13-14. 17-18)
REFREN: Pan wybrał Syjon na swoje mieszkanie

Pan złożył Dawidowi niezłomną obietnicę,
której nie odwoła:
"Zrodzone z ciebie potomstwo
posadzę na twoim tronie.

A jeśli twoi synowie zachowają moje przymierze
i wskazania, których im udzielę,
także ich synowie
zasiądą na tronie po wieczne czasy".

Pan bowiem wybrał Syjon,
tej siedziby zapragnął dla siebie.
"Oto miejsce mego odpoczynku na wieki,
tu będę mieszkał, bo wybrałem je sobie".

"Wzbudzę tam moc dla Dawida,
przygotuję światło dla mego pomazańca.
Odzieję wstydem nieprzyjaciół jego,
a nad nim zajaśnieje jego korona".

(Mt 5, 3)
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

(Mt 6, 19-23)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!"
.........................................,
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 22 Czerwiec 2018, 04:43   

(Mt 6, 19-23)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje...


We wczesnym etapie mojego zycia, gdy drogą, celem kierowaly marzenia wziete z ksiazkowych "romansideł", gdy nie wierzylam w Boga - wydawalo mi sie, ze wszystko moge zdobyc...Świat stal przede mna otworem...Jednak, w niedlugo potem, pisalam juz w swoim pamietniku:
"...Świat odplywa wtedy ode mnie,
a jego skrzace sie diamenty
splywaja łzą, ktora porywa resztki czaru...
Znajduję się siedzacą na jedynym moim meblu - łóżku przykrytym niebieskim kocem..."

Wkrótce nastąpilo "trzesienie ziemi"; życie stalo sie ruiną, z której poddzwignął mnie Bóg...Znalazłam prawdziwy SKARB - na razie przedsionek Królestwa...Dziś juz wierzę, wiem, widzę...
(Mt 5, 3)
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.


Mam nadzieję, ze już gromadzę Skarby na Niebo....śpiewam, prawie jak św.Franciszek:
.....................................................................................
Pieśń słoneczna - św. Franciszek
https://www.youtube.com/watch?v=54c8xsMp1Mo
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Czerwiec 2018, 06:48   

To takie oczywiste : zadbac o skarb ktory jest w Niebie, bo on jest wieczny i on gwarantuje prawdziwe szczescie. Jak pijak wraca do alkoholu, tak czlowiek uzalezniony jest od szukania raju na ziemi, zamiast tam gdzie on sie rzeczywiscie znajduje. Jaka to „wielka ciemność” gdy pragnienie ktore powinno nas kierowac ku Niebu, nie jest się w stanie oderwac od ziemi, z uporem odmawiajac oświecenia i zrozumienia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Czerwiec 2018, 06:53   

Makabryczna historia, śmierc niewinnych dzieci krolewskich z powodu żądzy panowania ze strony ich babki, a mimo to, nawet taka historia ma zwiazek z historia świętą, z oczekiwaniem na Mesjasza i na Zbawienie. Moze nawet takie makabryczne historie sa szczegolnie donośnym wolaniem o przyjscie Krolestwa Bozego i dlatego wazne jest przypominanie ich sobie.

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. (Mt 5, 3)

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn Duch Święty
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 22 Czerwiec 2018, 14:38   

Jeśli ziarno wpadłszy w ziemię obumrze przyniesie plon obfity..Gdy obunrzemy dla życia na ziemi zaczniemy gromadzić skarby w niebie nawet nie myśląc o tym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group