Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 23CZERWCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 22 Czerwiec 2018, 14:34   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 23CZERWCA 2018

Sobota, 23 CZERWCA 2018
Sobota XI tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne św.Józefa Cafasso, prezbitera

(2 Krn 24, 17-25)
Po śmierci Jojady przybyli naczelnicy judzcy i oddali pokłon królowi. Król ich wtedy usłuchał. Opuścili więc świątynię Pana, Boga swego, i zaczęli czcić aszery oraz posągi. Wskutek ich winy zapłonął gniew Boży nad Judą i nad Jerozolimą. Posyłał więc Pan do nich proroków, aby ich nawrócili do Pana i napominali, oni jednak ich nie słuchali. Wtedy duch Boży zstąpił na Zachariasza, syna kapłana Jojady, który stanął przed ludem i rzekł: "Tak mówi Bóg: Dlaczego przekraczacie przykazania Pańskie? Dlatego się wam nie wiedzie! Ponieważ opuściliście Pana, i On was opuści". Lecz oni sprzysięgli się przeciw niemu i ukamienowali go z rozkazu króla na dziedzińcu świątyni Pańskiej. Król Joasz zapomniał już o dobrodziejstwie, jakie wyświadczył mu ojciec Zachariasza, Jojada, i zabił jego syna. Kiedy zaś ten umierał, zawołał: "Oby Pan to widział i pomścił, i zażądał zdania z tego sprawy!" I oto jeszcze w ciągu tego roku wyruszyło przeciw niemu wojsko Aramu. Wkroczywszy do Judy i do Jerozolimy, wytracili z ludu wszystkich jego naczelników, a całą swą zdobycz wysłali do króla Damaszku. Choć wojsko Aramu weszło z małą liczbą żołnierzy, Pan jednak oddał mu w ręce wielkie mnóstwo wojska, ponieważ mieszkańcy Judy opuścili Pana, Boga swych ojców. I tak wykonało ono wyrok na Joaszu. Kiedy się od niego oddalili, pozostawiając go ciężko chorym, słudzy jego uknuli spisek przeciw niemu, aby pomścić krew syna kapłana Jojady. I zabili go na jego łóżku. Zmarł i został pochowany w Mieście Dawidowym, ale nie złożono go w grobach królewskich.

(Ps 89 (88), 4-5. 29-30. 31-32. 33-34)
REFREN: Swojemu słudze Bóg łaskę okaże

"Zawarłem przymierze z moim wybrańcem,
przysiągłem mojemu słudze, Dawidowi:
Twoje potomstwo utrwalę na wieki
i tron twój umocnię na wszystkie pokolenia".

"Na wieki zachowam dla niego łaskę
i trwałe z nim będzie moje przymierze.
Sprawię, że potomstwo jego będzie wieczne,
a jego tron jak dni niebios trwały.

A jeśli jego synowie porzucą moje prawo
i nie będą postępować według moich przykazań,
jeżeli moje ustawy naruszą
i nie będą pełnili moich rozkazów.

Rózgą ukarzę ich przewinienia,
a winę ich biczami,
lecz nie odejmę od niego mej łaski
i nie zawiodę w wierności".

(2 Kor 8, 9)
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić.

(Mt 6, 24-34)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego – miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie! Dlatego powiadam wam: Nie martwcie się o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom podniebnym: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was, martwiąc się, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się martwicie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele polne, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, ludzie małej wiary? Nie martwcie się zatem i nie mówcie: co będziemy jedli? co będziemy pili? czym będziemy się przyodziewali? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie martwcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie martwić się będzie. Dosyć ma dzień każdy swojej biedy".
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Czerwiec 2018, 04:00   

(Mt 6, 24-34)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego – miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie! Dlatego powiadam wam: Nie martwcie się o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom podniebnym: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was, martwiąc się, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się martwicie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich..
...Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie martwcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie martwić się będzie. Dosyć ma dzień każdy swojej biedy".


Najwspanialszy seans psychoterapeutyczny! Prowadzacym go tu, dzis - jest sam Stwórca - Bóg Ojciec! - wiec musi byc on skuteczny...Jego cel - pokoj serca i Krolestwo Boze dla mnie, juz tu - na ziemi...Spokojnie, spokojnie mam przemierzac Drogę ku prawdziwemu Życiu...z Jedynym moim Bogiem...
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 23 Czerwiec 2018, 09:45   

"Dosyć ma dzień każdy swojej biedy"

Warto te słowa przypominać sobie, zwłaszcza jeśli mamy skłonność do zamartwiania się tym,
co dopiero może się wydarzyć.
Mam na myśli, chyba, niestety dość częste, przewidywania, że pewnie coś pójdzie nie tak jak powinno,
albo wyobrażanie sobie negatywnych reakcji osób na sytuacje, które dopiero będą miały miejsce
(trochę jak w znanym, starym dowcipie o sekatorze).

Z Bogiem

Michał
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 23 Czerwiec 2018, 14:23   

Bòg z tymi którzy Go milują wspoldziala we wszystkim dla ich dobra.Każdego dnia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Czerwiec 2018, 07:42   

Wiem, ze bez tego mozna sie zbawic, ale zaintrygowal mnie ten "sekator" Michale . Czy moglbys o nim cos wiecej powiedziec ?
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 26 Czerwiec 2018, 07:06   

Wobec tego przytoczę jedną z wersji tego dowcipu:

=====
John mieszkał na farmie leżącej na odludziu.
Pewnego razu postanowił zrobić porządki w swym ogrodzie.
Ponieważ popsuł mu się jego sekator, więc postanowił pożyczyć go od sąsiada.
Szedł i myślał:
Ja powiem "cześć", a on się zapyta co mnie sprowadza.
Więc powiem mu, że chcę pożyczyć sekator.
On się pewnie zapyta, po co mi ten sekator.
Więc ja mu powiem, że chcę zrobić porządki w ogrodzie.
No to on powie, że też, właśnie dzisiaj, chciał zrobić porządki w ogrodzie.
Więc ja jemu powiem, że mogę przyjść jutro.
To on mi powie, że właściwie to mógłbym sobie wreszcie kupić sekator...
Tak myśląc John doszedł do domu sąsiada i zapukał do drzwi.
Sąsiad otworzył.
- Cześć stary! Co cię sprowadza?
- Mam gdzieś twój sekator
====

Mamy z Anią swój sekator, więc nie przytrafiła mi się taka historia jak temu Johnowi :-)
Ale, także z własnego doświadczenia, wiem, że nie warto wyobrażać sobie negatywnego przebiegu nadchodzących wydarzeń.

Z Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group