Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 3LIPCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 2 Lipiec 2018, 16:01   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 3LIPCA 2018

Wtorek, 3 LIPCA 2018
Święto św. Tomasza, apostoła


(Ef 2,19-22)
Bracia: Nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga, zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.

(Ps 117, 1-2)
REFREN: Idźcie i głoście światu Ewangelię

Chwalcie Pana, wszystkie narody,
wysławiajcie Go, wszystkie ludy,
bo potężna nad nami Jego łaska,
a wierność Pana trwa na wieki

(J 20,29)
Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

(J 20,24-29)
Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: „Widzieliśmy Pana”. Ale on rzekł do nich: „Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę”. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz Mu odpowiedział: „Pan mój i Bóg mój!” Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 05:08   

(J 20,24-29)
... A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz Mu odpowiedział: „Pan mój i Bóg mój!” Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.


Zmartwychwstały, przychodząc z Nieba, przyniósł im w Darze POKÓJ...
Uwierzyłam, choć nie widziałam...Nie widzialam?...Przyszedl do mnie we śnie i poblogoslawił Znakiem Krzyża...Codziennie, podczas Modlitwy widzę Ten GEST...Codziennie blogosławi mnie i tym, za którymi Go proszę...
„Pan mój i Bóg mój!”
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 06:07   

Tomasz zobaczyl zmyslami Chrystusa zmartwychwstalego : oczami, uszami, palcami, reką. Zawolal z pelnym przekonaniem : Pan moj i Bog moj. Bardziej blogoslawieni sa jednak ci , ktorzy nie widzieli a uwierzyli. Dlaczego ? Dlatego , ze oni zmysly swoje, cale swoje cialo zawierzyli Duchowi Swietemu, dzieki ktoremu wypowiadaja ich : Pan moj i Bog moj" majac tego duchowa pewnosc i wedlug tej duchowej pewnosci postepuja.

Niech nas utwierdza w wierze i milosci Duch Świety, niech Chrystus darzy nas nieustannie swoim pokojem, niech nas blogoslawi na wieki Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.

Dzisiaj drugi dzien rekolekcji w Touffaha z siostrami zakonnymi (kongregacja zakonna znana tylko w krajach arabskich). Znam je osobiscie, pracowalismy razem w roznych miejscach. Rekolekcje prowadze po arabsku. Dom rekolekcyjny znam doskonale. Daleko tutaj od wojny w sensie fizycznych znamion materialnych zniszczen, ale wojna to przede wszystkim zywi ludzie ktorzy sa jej uczestnikami , nawet jesli nie biora w niej udzialu z bronia w reku. WSZYSCY SA JEJ OFIARAMI.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 07:14   

Modlimy sie
_________________
BML
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 09:25   

Dołączam się do modlitwy
za Ojca, za siostry, które biorą udział w tych rekolekcjach,
a także za wszystkich w tej wojnie poranionych zewnętrznie i wewnętrznie.

„O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj
nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż
szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 10:42   

Tomasz nie ucieszył się na wieść „Widzieliśmy Pana”.
Patrzę tu na nie radujących się Dobrą Nowiną.

Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych ...
Przyjdz, Panie mimo serc zamkniętych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group