Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 15LIPCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 14 Lipiec 2018, 15:37   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 15LIPCA 2018

Niedziela, 15 LIPCA 2018
Niedziela XV tygodnia okresu zwykłego

(Am 7,12-15)
Amazjasz, kapłan w Betel, rzekł do Amosa: "Widzący", idź, uciekaj sobie do ziemi Judy. I tam jedz chleb, i tam prorokuj. A w Betel więcej nie prorokuj, bo jest ono królewską świątynią i królewską budowlą. I odpowiedział Amos Amazjaszowi: „Nie jestem ja prorokiem ani nie jestem uczniem proroków, gdyż jestem pasterzem i tym, który nacina sykomory. Od trzody bowiem wziął mnie Pan i Pan rzekł do mnie: "Idź, prorokuj do narodu mego, izraelskiego”.

(Ps 85 (84), 9ab i 10. 11-12. 13-14)
REFREN: Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie

Będę słuchał tego, co Pan Bóg mówi:
oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom.
Zaprawdę bliskie jest Jego zbawienie
dla tych, którzy Mu cześć oddają,
i chwała zamieszka w naszej ziemi.

Łaska i wierność spotkają się z sobą,
ucałują się sprawiedliwość i pokój.
Wierność z ziemi wyrośnie,
a sprawiedliwość spojrzy z nieba.

Pan sam szczęściem obdarzy,
a nasza ziemia wyda swój owoc
Sprawiedliwość będzie kroczyć przed Nim,
a śladami Jego kroków zbawienie.

(Ef, 4, 1-6 )
Zachęcam was zatem ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.

(Ef 1,17-18)
Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.

(Mk 6,7-13)
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi. I przykazał im. żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.
............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 15 Lipiec 2018, 04:43   

(Mk 6,7-13)
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi. I przykazał im. żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie...
,,, Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.


Tyle ciepla, tyle troski w tych Słowach...Ale dlaczego - nawet bez chleba na drogę?...Mieli siac dobro...dawac świadectwo...o bliskim juz Królestwie...Byli skuteczni? O, tak! - skoro Jego - Chrystusa Słowo, przetrwalo do dziś...

https://www.youtube.com/watch?v=HmzqaGDjUyA

https://www.youtube.com/watch?v=2L1sHDaq_ag
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 15 Lipiec 2018, 06:15   

Proroka nie wolno ograniczac w jego prorokowaniu, nie wolno żądac od niego proroctw zgodnie z zamowieniem, bo przestalby wowczas byc prorokiem, a stalby sie szamanem. Glos proroka jest wazny w Kosciele i powinien byc on szanowany.

Zasadniczym oredziem apostolow byla bliskosc Krolestwa Bozego i w zwiazku z tym koniecznosc nawrocenia,aby zyc zgodnie z Ewangelia, tj. wedlug ducha swietosci, ktorego istota jest milosc i w tym kontekscie, troska o jedność.

Będę słuchał tego, co Pan Bóg mówi:
oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom.
Zaprawdę bliskie jest Jego zbawienie
dla tych, którzy Mu cześć oddają,
i chwała zamieszka w naszej ziemi.



Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmgacy, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 15 Lipiec 2018, 10:04   

Ten kogo Bòg wybrał ma mówić co On chce ,nie własne mądrości Dlatego to takie trudne.Bo często musi mówić to co jest trudne dla drugiego człowieka,dla innych ludzi .Prawda w oczy kole.. Będziedzie miał,,wrogów".Będzie nienawidzony,nie lubiany.Musi się z tym pogodzić..

Ciężko iść bez ŝrodkow zabezpieczających,bez chleba,,,dwóch sukien,,itd.Do tego musi być specjalne powołanie chyba?

,Strząśnijcie proch z nog waszych na świadectwo przeciw nim,,Nie znaczy to na pozwolenie sobie na wrogość wobec tych ludzi tylko że szkoda czasu na ,,walenie głową w mur,,
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 15 Lipiec 2018, 15:11   

Nie musimy dziś iść bez chleba, torby, pieniędzy gdzieś w świat.
Ale i bez tego, w tym miejscu, w którym jesteśmy,
powinniśmy dawać świadectwo, pomagać innym odnaleźć Boga.
Każdego dnia.

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group