Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 19LIPCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 18 Lipiec 2018, 14:44   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 19LIPCA 2018

Czwartek, 19 LIPCA 2018
wspomnienie dowolne Świętej Makryny Młodszej

(Iz 26,7-9.12.16-19)
Ścieżka sprawiedliwego jest prosta, Ty równasz prawą drogę sprawiedliwego. Także na ścieżce Twoich sądów, o Panie, my również oczekujemy Ciebie; imię Twoje i pamięć o Tobie to upragnienie duszy. Dusza moja pożąda Ciebie w nocy, duch mój poszukuje Cię w swym wnętrzu; bo gdy Twe sądy jawią się na ziemi, mieszkańcy świata uczą się sprawiedliwości. Panie, użyczysz nam pokoju, bo i wszystkie nasze dzieła Tyś nam zdziałał. Panie, w ucisku szukaliśmy Ciebie, słaliśmy modły półgłosem, kiedyś Ty chłostał. Jak brzemienna, bliska chwili rodzenia, wije się, krzyczy w bólach porodu, tak myśmy się stali przed Tobą, o Panie. Poczęliśmy, wiliśmy się z bólu, jakbyśmy mieli rodzić; ducha zbawczego nie wydaliśmy ziemi i nie przybyło mieszkańców na świecie. Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy, obudzą się i krzykną z radości spoczywający w prochu, bo rosa Twoja jest rosą światłości, a ziemia wyda cienie zmarłych.

(Ps 102,13-14ab.15-16.17-19.20-21)
REFREN: Bóg z wyżyn nieba spogląda na ziemię

Ty zaś, o Panie, trwasz na wieki,
a imię Twoje przez wszystkie pokolenia.
Powstań i okaż litość Syjonowi,
bo nastała pora, byś się nad nim zmiłował.

Twoi słudzy bowiem miłują jego kamienie,
żalem ich przyjmują jego gruzy.
Poganie będą się bali imienia Pana,
a Twej chwały wszyscy królowie ziemi.

Bo Pan odbuduje Syjon i ukaże się w swym majestacie,
przychyli się ku modlitwie opuszczonych
i nie odrzuci ich modłów.
Należy to spisać dla przyszłych pokoleń,
lud, który się narodzi, niech wychwala Pana.

Bo spojrzał Pan z wysokości swego przybytku,
popatrzył z nieba na ziemię,
aby usłyszeć jęki uwięzionych,
aby uwolnić skazanych na śmierć.

(Mt 11,28)
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

(Mt 11,28-30)
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 19 Lipiec 2018, 04:04   

(Mt 11,28-30)
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.


Jak przyjsc do Ciebie, Panie Jezu, jeśli jestes niewidoczny?...
Za moment, jednak, refleksja: "Niewidoczny?...a glosne, zywe bicie serca?...A myśli przelatujace po glowie?...Powiew niewidocznego powietrza...ptaki, nie wiadomo - po co, krazace nad glowa, na tle przesuwajacych sie chmur po niebie?...
Nie tyle przyszlam, co zostalam przyprowadzona do Ciebie, Boże mój...Ktoś za mnie mocno sie modlil...
Słodki Jezu,...za ciszę, która nastała we mnie, za podarowanie mi życia w pokoju - dziekuje całym, ciągle jeszcze - za małym, mym sercem...

https://www.youtube.com/watch?v=7b3KT6-KbZE
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 Lipiec 2018, 06:51   

Czlowiek kieruje sie nie tylko pragnieniem Prawdy, ale jeszcze potezniejsze jest w nim pragnienie Prawdziwej Milosci. Na nic zdalyby sie wszystkie wysilki czlowieka, nawet gdyby osiagneły poziom bolesnej agonii, gdyby nie rosa Bozego milosierdzia, ktora sprawia, ze nawet to co umarle nie tylko powraca do do zycia, ale sie przemienia w nowy wymiar egzystencji, nieporownywalnie piekniejszy i szczesliwszy, bo przemieniony spelnieniem sie fundamentalnego Bożego i ludzkiego pragnienia. Rzecz nie do zrozumienia dla „wielkich i madrych”, osiagalna tylko dla tych, ktorzy kochaja ewangeliczna prostotę zycia.


Droga jest po to aby nia isc. Idzie sie po to aby osiagnac cel. Czlowiek rodzi sie po to aby przejsc przez zycie i osiagnac jego Pelnie, na wzor biblijnego exodusu, bo nikt nie idzie sam, w izolacji od innych. Idziemy wiec z Jezusem do Ziemi Obiecanej. Madry kto odkryje, ze sensem wszystkiego, a wiec zarowno wyjscia, jak i samej drogi oraz jej spelnienia jest Miłosierny, Łaskawy Bog.

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmgacy, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group