Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 19SIERPNIA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 18 Sierpień 2018, 14:33   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 19SIERPNIA 2018

Niedziela, 19 SIERPNIA 2018

(Prz 9, 1-6)
Mądrość zbudowała sobie dom, wyciosała siedem kolumn, nabiła swych zwierząt, namieszała wina i zastawiła stół. Służące odesłała i woła na wyżynnych miejscach miasta: "Prostaczek niech tutaj przyjdzie!" Do tego, komu brak rozumu, mówiła: "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam. Odrzućcie naiwność, a żyć będziecie, chodźcie prosto drogą rozsądku".

(Ps 34 (33), 2-3. 10-11. 12-13. 14-15)
REFREN: Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Bójcie się Pana, wszyscy Jego święci,
gdyż bogobojni nie zaznają biedy.
Bogacze zubożeli i zaznali głodu,
szukającym Pana niczego nie zabraknie.

Zbliżcie się, synowie, posłuchajcie, co mówię,
będę was uczył bojaźni Pańskiej.
Kim jest ten człowiek, który życia pożąda
i długich dni pragnie, by się nimi cieszyć?

Powściągnij swój język od złego,
a wargi swoje od kłamstwa.
Od zła się odwróć, czyń, co dobre,
szukaj pokoju i dąż do niego.

(Ef 5, 15-20)
Baczcie pilnie, jak postępujecie: nie jak niemądrzy, ale jak mądrzy. Wyzyskujcie chwilę sposobną, bo dni są złe. Nie bądźcie przeto nierozsądni, lecz usiłujcie zrozumieć, co jest wolą Pana. I nie upijajcie się winem, bo to jest przyczyną rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie psalmami i hymnami, i pieśniami pełnymi ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach. Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

(J 6, 56)
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

(J 6, 51-58)
Jezus powiedział do Żydów: "Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata". Sprzeczali się więc między sobą Żydzi, mówiąc: "Jak On może nam dać swoje ciało do jedzenia?". Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki".
.............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 19 Sierpień 2018, 03:44   

(Ef 5, 15-20)
...napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie psalmami i hymnami, i pieśniami pełnymi ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach. Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa.


Za wszystko dziekowac?...Za cierpienie tez?...Najbardziej dziekuję za zaistnienie...
CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIETEMU!- na zawsze....

(J 6, 51-58)
...Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki".


Jeden Człowiek stał sie Pokarmem dla ludzi całej ziemi, ludzi wszechczasow..."abyśmy byli Jedno"...w NIM, z NIM, dla NIEGO...na zawsze...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 Sierpień 2018, 08:15   

Madrość jest bezcennym skarbem, dzieki któremu czlowiek moze wlasciwie pokierowac swoim zyciem. Jest ona wielkim darem Boga, ktorego On chętnie użycza każdemu, bo każdy na ucztę mądrości jest zaproszony, nie kazdy jednak to zaproszenie przyjmuje, bo innymi zaproszeniami jest kuszony.

Jest wielka mądroscią zyciowa, by nawet w „dni zle”, nie tracić nadziei, nie buntować sie przeciwko Bogu, ale „wyzyskac (kazda) chwile sposobna” by poznać „co jest wola Pana”i dać Mu się prowadzic.

Mądry jest kto rozumie, żeby „nie upijać się winem”, ale „napelniać sie Duchem”, śpiewać w sercu i wyslawiać Pana”, „dziekując Mu zawsze i za wszystko w imie Jezusa Chrystusa”.

Dzieki takiej postawie, można poznać prawdziwy smak szczescia juz teraz i juz tutaj, widzac w tym zapowiedź Pelni Życia. Eucharystia stanowi tego istotny element, albo raczej lepiej jest powiedzieć – serce mądrosci chrzescijanskiej.

Szukającym Pana niczego nie zabraknie”

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Sierpień 2018, 18:14   

Jest wielka mądroscią zyciowa, by nawet w „dni zle”, nie tracić nadziei, nie buntować sie przeciwko Bogu, ale „wyzyskac (kazda) chwile sposobna” by poznać „co jest wola Pana”i dać Mu się prowadzic. /AZ/

Warto o tym pamietac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group