Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 28WRZEŚNIA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 27 Wrzesień 2018, 15:55   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 28WRZEŚNIA 2018

Piątek, 28 WRZEŚNIA 2018
wspomnienie obowiązkowe świętego Wacława, męczennika


(Koh 3, 1-11)
Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów, czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich, czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania, czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia, czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju. Cóż przyjdzie pracującemu z trudu, jaki sobie zadaje? Przyjrzałem się pracy, jaką Bóg obarczył ludzi, by się nią trudzili. Uczynił wszystko pięknie w swoim czasie, dał im nawet wyobrażenie o dziejach świata, tak jednak, że nie pojmie człowiek dzieł, jakich Bóg dokonuje od początku aż do końca.

(Ps 144 (143), 1b i 2abc. 3-4)
REFREN: Błogosławiony Pan, Opoka moja

Błogosławiony Pan, Opoka moja.
On mocą i warownią moją,
osłoną moją i moim wybawcą,
moją tarczą i schronieniem.

Panie, czym jest człowiek, że troszczysz się o niego,
czym syn człowieczy, że Ty o nim myślisz?
Do tchnienia wiatru podobny jest człowiek,
dni jego jak cień przemijają.

(Mk 10, 45)
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu.

(Łk 9, 18-22)
Gdy raz Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: "Za kogo uważają Mnie tłumy?" Oni odpowiedzieli: "Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał". Zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?" Piotr odpowiedział: "Za Mesjasza Bożego". Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: "Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; zostanie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie".
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 05:29   

(Koh 3, 1-11)
Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów, czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich, czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania, czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia, czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju...


Czas życia...czas śmierci...czas Zmartwychwstania...

(Łk 9, 18-22)
Gdy raz Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: "Za kogo uważają Mnie tłumy?"...
...I dodał: "Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; zostanie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie".


...Jezus modlił się na osobności...Czas na modlitwe...
Duzo, duzo czasu...A w sumie - czas na życie...to chwilka..Dzięki za nią, Boże...
Za ofiarowanie nam Zbawienia za tak wyską cenę - DZIĘKUJĘ CI, PANIE JEZU CHRYSTE, MIŁOŚCI moja...BOŻE nasz...

https://www.youtube.com/watch?v=isvEBjSZDG8
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 09:13   

Wszystko co jest na swiecie i wszystko co sie na nim dzieje to rzecz naturalna. Taki po prostu jest świat. Jednoczesnie istnieje na świecie pewna anomalia. Jest nia czlowiek, ktory tę naturalność przekracza, szukajac Bozego Krolestwa, uważajac ze tam sie znajduje jego wieczny dom.

Wszystko ma swoj czas i wszystko ma swoj sens, ale człowiek tego sensu nie jest w stanie pojąć, dlatego idzie za Slowem Bozym, aby nauczyc sie życia i spelnic swe marzenie: znaleźć swoj wieczny dom.

Surowo przykazal apostolom, aby nikomu nie mowili, ze jest Mesjaszem, gdyz Chrystusowi nie chodzi ani o sensację ani o propagandę religijna, ale o duchowe wtajemniczenie w prawdę o Mesjaszu i Zbawieniu człowieka.

Błogosławiony Pan, Opoka moja.
On mocą i warownią moją,
osłoną moją i moim wybawcą,
moją tarczą i schronieniem.
Panie, czym jest człowiek, że troszczysz się o niego,
czym syn człowieczy, że Ty o nim myślisz?


Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu. (Mk 10, 45)
Na tym włśnie polega miłość i na tym Zbawienie.

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 09:53   

"Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem:" (Koh 3)

Różnorodność życia. Rozmaitość zdarzeń.
Ileż dziś wskazówek i drogowskazów w czytaniach!
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 09:54   

On mocą i warownią moją
.....moją tarczą...moim schronieniem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group