Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 16PAŹDZIERNIKA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 15 PaÄ˝dziernik 2018, 14:46   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 16PAŹDZIERNIKA 2018

Wtorek, 16 PAŹDZIERNIKA 2018
wspomnienie obowiązkowe świętej Jadwigi Śląskiej


(Ga 5, 1-6)
Bracia: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli! Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. Zerwaliście z Chrystusem wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie; wypadliście z łaski. My zaś z pomocą Ducha dzięki wierze wyczekujemy spodziewanej sprawiedliwości. Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.

(Ps 119 (118), 41 i 43. 44-45. 47-48)
REFREN: Niech Twoja łaska zstąpi na mnie, Panie

Panie, niech zstąpi na mnie Twoja łaska,
Twoje zbawienie według Twej obietnicy.
Nie odbieraj moim ustom słowa prawdy,
bo ufam Twoim wyrokom.

A Prawa Twego zawsze strzec będę,
po wieki wieków.
I będę kroczył szeroką drogą,
bo szukam Twoich przykazań.

I będę się weselił z Twoich przykazań,
które umiłowałem.
Moje ręce wznoszę ku Twym wyrokom, które miłuję,
i rozważam Twoje ustawy.

(Hbr 4, 12)
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

(Łk 11, 37-41)
Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to Pan rzekł do niego: "Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste".
........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 16 PaÄ˝dziernik 2018, 05:13   

(Łk 11, 37-41)
Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to Pan rzekł do niego: "Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste".


Słuchając tego, w pierwszej chwili pomyslalam: "Czepianie sie drobiazgow"...ale za moment - refleksja: "w życiu czesto gra toczy sie o drobiazgi...np. czy widelec nalezy polozyc z prawej czy lewej strony talerza?...chlopak podoba mi sie, gdy ma dlugie nogi, a gdy do tego jeszcze - gdy "ma nazwisko!"...
Jezus lubil czy nie lubil u siebie i u ludzi dbalosci o drobiazgi?...
Dlaczego mówie w czasie przeszlym?...On nadal mnie obserwuje, ocenia...Przeciez wypowiedzial zdanie: "kto poda kubek wody temu"...Jezus wychowuje...Juz od dosc dwna zalezy mi na takim dobrym wychowaniu - Jezusowym...Czy fakt nieumycia rąk przed jedzeniem, to byla z Jego strony tylko prowokacja do wygloszenia Nauki?...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 PaÄ˝dziernik 2018, 09:34   

„Ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość”
Na tym wlasnie polega wyzwolenie, ze nie obrzezanie, ani jego brak ale Chrystus jest prawdziwą nadzieją. Tylko wiara w Niego i tylko milosc, a nie falszywa doskonalość na pokaz, faryzeuszów



Panie, niech zstąpi na mnie Twoja łaska,
Twoje zbawienie według Twej obietnicy.
I będę się weselił z Twoich przykazań,
które umiłowałem
.


Niech nas blogoslawi Wszechmogący Bóg Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group