Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 17PAŹDZIERNIKA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 16 PaÄ˝dziernik 2018, 15:17   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 17PAŹDZIERNIKA 2018

Środa, 17 PAŹDZIERNIKA 2018
wspomnienie obowiązkowe świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika


(Ga 5, 18-25)
Bracia: Jeśli pozwolicie się prowadzić duchowi, nie będziecie podlegać Prawu. Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą. Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy.

(Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6)
REFREN: Dasz światło życia idącym za Tobą

Szczęśliwy człowiek,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w Prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie.
Liście jego nie więdną,
a wszystko, co czyni, jest udane.

Co innego grzesznicy:
są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
Albowiem droga sprawiedliwych jest Panu znana,
a droga występnych zaginie.

(J 10, 27)
Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(Łk 11, 42-46)
Jezus powiedział: "Biada wam, faryzeuszom, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiej jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą. Tymczasem to należało czynić, i tamtego nie pomijać. Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku. Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą". Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: "Nauczycielu, słowami tymi także nam ubliżasz». On odparł: «I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo nakładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami nawet jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie".
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 PaÄ˝dziernik 2018, 07:16   

Wezwanie aby iść za swiatlem Ducha Świętego jest bardzo atrakcyjne i chetnie na nie sie czlowiek godzi. Problem w tym, ze czesto ulega iluzji, biorac to co sprzeciwia sie Bogu za glos Ducha. Slyszalem o hitlerowskich zbrodniarzach ktorzy mieli spokojne sumienia, przekonani, ze sa prawymi i dobrymi ludzmi. W zasadzie kazdą sytuację mozna wybronic i kazdy uczynek usprawiedliwic odwolujac sie do dobrych intencji, niewiedzy i szczegolnych okolicznosci. Pomocą jest życie sakramentalne i dialog duchowy, w Kosciele, oraz dbałość o ducha milosci, pokory i sluzby, aby być „jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą”


Czytając : „Nierząd, nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne” mozna skwitowac: życie. Św. Pawel mowi natomiast : „ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą”.


Pan Jezus potępia nakladanie przez uczonych w Prawie„ciezarow nie do uniesienia”. Bóg jest zwrocony zawsze ku czlowiekowi a nie ku przepisom Prawa. Nie czlowiek jest bowiem dla Prawa, ale Bog Prawo ustanowil dla czlowieka, aby mu slużyło i stymulowalo jego rozwoj, prowadząc go do Nieba.


Chrystus mówi „biada!” Nie jest to zatem zwykla konstatacja, mówiąca jakie jest Jego zdanie w okreslonej sprawie, ale jest to wolanie na alarm. Tym bardziej, ze dotyczy elity Izraela, ludzi najbardziej szanowanych. Mamy i my problem z naszymi elitami wladzy, kultury... Mamy z tym problem rowniez w Kosciele.


Niech nam blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 17 PaÄ˝dziernik 2018, 07:44   

(Ga 5, 18-25)
...Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy.


Życie bez Ducha - to czas zmarnowany...Duzo stracilam...Chcę: "mając życie od Ducha, do Ducha się też stosowac..". Bardzo tego sensu pragnę.

(Łk 11, 42-46)
Jezus powiedział: "Biada wam, faryzeuszom, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiej jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą. Tymczasem to należało czynić, i tamtego nie pomijać. Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku. Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą"...


BIADA! - za upodobanie braku miłosci, pierwszych miejsc w synagogach, pozdrowien na rynku...
Nie chcę byc byc grobem niewidocznym, bezwiednie deptanym!
PRZYJDŹ i do mnie, PANIE!...
Ostatnio zmieniony przez ZoRo 17 PaÄ˝dziernik 2018, 07:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 17 PaÄ˝dziernik 2018, 07:44   

Dzisiejsze czytania to esencja życia.
Trudno wybrać myśl przewodnią do rozważań w ciągu dnia.
Najpierw wyróżniłam:
"...miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie...", bo tego najbardziej brak i mnie, i dookoła.
Potem przeczytałam, wpis Ojca: "Slyszalem o hitlerowskich zbrodniarzach ktorzy mieli spokojne sumienia, przekonani, ze sa prawymi i dobrymi ludzmi. "
Oglądałam dokumentalny film z wywiadami z żonami SS-manów. Opowiadały, jakimi byli wspaniałymi mężami i ojcami.
"Szczęśliwy człowiek,
który nie idzie za radą występnych, "(Ps 1)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group