Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa-Czytania i Błogosławieństwo- 12.12.2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 12 Grudzień 2018, 05:58   Środa-Czytania i Błogosławieństwo- 12.12.2018

12 GRUDNIA 2018
Środa
Środa II tygodnia adwentu - wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe


Czytania: (Iz 40,25-31); (Ps 103,1-2,3-4,8.10); ; (Mt 11,28-30);




(Iz 40,25-31)
„Z kimże byście mogli Mnie porównać, tak, żeby Mi dorównał?” — mówi Święty. Podnieście oczy w górę i patrzcie: Kto stworzył te gwiazdy? Ten, który w szykach prowadzi ich wojsko, wszystkie je woła po imieniu. Spod takiej potęgi i olbrzymiej siły nikt się nie uchyli. Czemu mówisz, Jakubie, i ty, Izraelu, powtarzasz: „Zakryta jest moja droga przed Panem i prawo me przed Bogiem przeoczone?” Czy nie wiesz tego? Czyś nie słyszał? Pan to Bóg wieczny, Stwórca krańców ziemi. On się nie męczy ani nie nuży, Jego mądrość jest niezgłębiona. On dodaje mocy zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego. Chłopcy się męczą i nużą, chwieją się słabnąc młodzieńcy; lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły; biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.


(Ps 103,1-2,3-4,8.10)
REFREN: Chwal i błogosław, duszo moja, Pana

Błogosław, duszo moja, Pana
i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

On odpuszcza wszystkie twoje winy
i uleczy wszystkie choroby,
On twoje życie ratuje od zguby,
obdarza cię łaską i zmiłowaniem.

Miłosierny jest Pan i łaskawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Nie postępuje z nami według naszych grzechów
ani według win naszych nam nie odpłaca.


Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić, błogosławieni, którzy są gotowi wyjść Mu na spotkanie.


(Mt 11,28-30)
Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Grudzień 2018, 08:35   

Zycie wymaga od nas starania i organizacji, oraz do kondycji ludzkiej nalezy również praca. Stanowią one zyciowe „jarzmo” człowieka, czyli system w ktorym jego zycie sie obraca. Kto tym systemem zarzadza, ten ma wladze na ludzmi ktorzy do tego systemu naleza. Ewangelia jest systemem ktory wyzwala czlowieka, gdyz opiera sie nie na przemocy, ale na słuzbie ktorej fundamentem jest milosc.

Częstrzy od niewiary jest sceptycyzm, nawet wsrod wierzacych, odnosnie mozliwosci skutecznej interwencji ze strony Boga. Tymczasem „On się nie męczy ani nie nuży, Jego mądrość jest niezgłębiona”. Jemu zalezy na tym aby czlowiek byl zdolny do samodzielnosci. Dąży do tego aby on dojrzal, dlatego nie obdarowuje go i nie spelnia wszystkich jego zyczen i oczekiwan, ale „dodaje mocy zmeczonemu i pomnaza sily omdlalego”, a „ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły; biegną bez zmęczenia”.

Miłosierny jest Pan i łaskawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Nie postępuje z nami według naszych grzechów
ani według win naszych nam nie odpłaca.
On odpuszcza wszystkie twoje winy
i uleczy wszystkie choroby,
On twoje życie ratuje od zguby,
obdarza cię łaską i zmiłowaniem.


Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 12 Grudzień 2018, 14:50   

Czemu czasem ci wg nas nad miarę utrudzeni i obciążeni zaskakują nas swoją radością życia.
Jak swego czasu Szwedka, Maria bez rąk śpiewająca
I Love Jesus More Today Than Yesterday
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 12 Grudzień 2018, 17:47   

Ci co zaufali Panu odzyskują siły..
Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 13 Grudzień 2018, 23:26   

Prawdaiwie..."dodaje mocy zmeczonemu i pomnaza sily"
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 15 Grudzień 2018, 12:42   

Matka Boża Nieustającej Pomocy wspiera nas nieustannie.
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group