Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek- Czytania i Błogosławieństwo- 13 grudnia 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 13 Grudzień 2018, 05:22   Czwartek- Czytania i Błogosławieństwo- 13 grudnia 2018

13 GRUDNIA 2018
Czwartek
Czwartek II tygodnia adwentu - wspomnienie obowiązkowe św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Czytania: (Iz 41,13-20); (Ps 145,1 i 9,10-11,12-13ab); (Iz 45,8); (Mt 11,11-15);



(Iz 41,13-20)
Ja, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: „Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą”. Nie bój się, robaczku, Jakubie, nieboraku, o Izraelu! Ja cię wspomagam, mówi Pan, odkupiciel twój, Święty Izraela. Oto Ja przemieniam cię w młocarskie sanie, nowe, o podwójnym rzędzie zębów: Ty zmłócisz i wykruszysz góry, zmienisz pagórki w drobną sieczkę. Ty je przewiejesz, a wicher je porwie i trąba powietrzna rozmiecie. Ty natomiast rozradujesz się w Panu, chlubić się będziesz w Świętym Izraela. Nędzni i biedni szukają wody, i nie ma! Ich język wysechł już z pragnienia. Ja, Pan, wysłucham ich, nie opuszczę ich Ja, Bóg Izraela. Każę wytrysnąć strumieniom na nagich wzgórzach i źródłom wód w pośrodku nizin. Zamienię pustynię na pojezierze, a wyschniętą ziemię na wodotryski. Na pustyni zasadzę cedry, akacje, mirty i oliwki; rozkrzewię na pustkowiu cyprysy, wiązy i bukszpan obok siebie. Ażeby widzieli i poznali, rozważyli i pojęli wszyscy, że ręka Pana to uczyniła, że Święty Izraela tego dokonał.


(Ps 145,1 i 9,10-11,12-13ab)
REFREN: Pan jest łagodny i bardzo łaskawy

Będę Ciebie wielbił, Boże mój i Królu,
i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.

Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.

Aby synom ludzkim oznajmić Twoją potęgę
i wspaniałość chwały Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

(Iz 45,8)
Niebiosa, spuśćcie sprawiedliwego jak rosę, niech jak deszcz spłynie z obłoków, niech się otworzy ziemia i zrodzi Zbawiciela.


(Mt 11,11-15)
Jezus powiedział do tłumów: „Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 13 Grudzień 2018, 09:05   

Wraz z zapowiadzianym przyjściem Eliasza, czyli Jana Chrzciciela, zaczęła sie dla nas decydujaca chwila Odkupienia. Jest to chwila jasnego i zdecydowanego opowiedzenia sie za Jezusem, gdy tymczasem tak bardzo pociąga nas wygodna konsumpcja. Krolestwa Bozego nie da sie porownac z niczym co zna czlowiek z powodu jego wzruszajacego piekna, czekającego naszego przyjęcia, czyli aktywowania go w sobie, czyli oddania sie z całą wiara i przekonaniem ewangelicznej milosci.


„Ja, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: „Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą”. Juz teraz to sie dzieje, choc tego nie widac, bo trzeba aktywowac w sobie wiare. Trzeba uwierzyc, ze już teraz Bog nas kocha, uwolnia nas od zlego i karmi „chlebem zycia”


Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.



Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 13 Grudzień 2018, 10:14   

Panie, wysłuchaj.
Zmień pustynie, wyschnięta ziemie i pustkowie naszych serc.
Ażebysmy widzieli i poznali, rozważyli i pojęli wszyscy, że ręka Pana to uczyniła.
Abyśmy sie rozradowali w TOBIE.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 13 Grudzień 2018, 20:56   

Bòg wszechmogący może nas uczynić mocniejszymi ponad wszelkie okoliczności.. choćbyśmy dziś byli robaczkami i nieborakami😃
Bòg jest DOBRY
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 13 Grudzień 2018, 23:17   

Ojcze Niebieski,naucz mnie czynic Twoja wole, bo Ty jestes moim Bogiem. Twoj dobry duch niech mnie prowadzi po rownej ziemi, czy to gory czy doliny zycia.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 15 Grudzień 2018, 12:41   

I modlę się za moją ojczyznę...tych ,co troszczyli się o jej sprawy, tych,którzy dziś mają jej sprawy w swoich rękach.
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group