Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w lutym (24.III.-30.III.2019)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 23 Marzec 2019, 20:54   NASZA KAPLICZKA w lutym (24.III.-30.III.2019)

(J 1, 14ab)
S³owo sta³o siê cia³em i zamieszka³o miêdzy nami,
i widzieli¶my Jego chwa³ê.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 23 Marzec 2019, 21:29   

K+M+B

25 MARCA 2019
Poniedzia³ek
Poniedzia³ek - Uroczysto¶æ Zwiastowania Pañskiego


Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Bo¿e zarêczyny

per³ê ci ofiarujê
powiedzia³ Pan
przez swego anio³a
do Maryi jako
pier¶cionek zarêczynowy

wtedy Maryja
wypowiedzia³a dziewicze
„niech mi siê stanie
wed³ug Twojego
wyznania mi³o¶ci”

i uca³owa³a j±
przytulona do Jej serca per³a
sta³a siê Cia³em i zamieszka³a
pomiêdzy nami
dlatego od tej chwili
ka¿dy z nas potrzebuje
matczynego serca Maryi


//wiersz O. Z. Kwiatkowskiego//

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

W Tobie, o Chryste, mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów (Kol 1, 14)

Jak lekarz nienawidzi choroby i czyni wszystko, by j± wyleczyæ i ul¿yæ choremu, tak Ty, Bo¿e mój, swoj± ³ask± dzia³asz we mnie, by zniszczyæ grzech i uwolniæ miê od niego... pierwsza wolno¶æ, w istocie, polega na tym, aby nie mieæ grzechu... kiedy nie bêdê mia³ ju¿ grzechów, wówczas zacznê podnosiæ g³owê ku wolno¶ci; lecz jest to tylko pocz±tek wolno¶ci, ale niedoskona³ej, bo „widzê w cz³onkach moich prawo inne, które toczy walkê z prawem mojego umys³u; nie czyniê bowiem dobra, którego chcê, ale czyniê to z³o, którego nie chcê” (Rz 7, 23. 19)... Z jednej strony wolno¶æ, z drugiej niewola. Wolno¶æ nie jest jeszcze pe³na ani czysta; nie jest jeszcze pe³na, bo nie nadesz³a jeszcze wieczno¶æ. Czê¶ciowo zachowuj± s³abo¶æ, a w czê¶ci dostêpuj± wolno¶ci... W miarê jak s³u¿ê Tobie, o Panie, jestem wolny, a w tej mierze, w jakiej s³u¿ê prawu grzechu, jestem niewolnikiem...
Co mam czyniæ, o Panie, z powodu tej s³abo¶ci, jaka trwa we mnie? Nic innego jak tylko zwróciæ siê do Ciebie, powiedzia³e¶ bowiem: „Je¿eli Syn was wyzwoli, wówczas bêdziecie rzeczywi¶cie wolni”
O Panie, wiem od Ciebie, ¿e bêdziesz strzeg³ duszy mojej, bo mówisz: „Nie bójcie siê tych, którzy zabijaj± cia³o, lecz duszy zabiæ nie mog±” (Mt 10, 28)... Nikt mnie nie przestraszy: potê¿niejszy jeste¶ Ty, co¶ mnie wezwa³, jeste¶ bowiem wszechmocny. Ty jeste¶ mocniejszy ni¿ wszyscy mocni, Ty jeste¶ wy¿szy ni¿ wszyscy najwy¿si. Umar³e¶ za mnie, jestem wiec pewien, ¿e otrzymam ¿ycie od Ciebie, posiadaj±c jako zadatek Twoj± ¶mieræ. Za kogo w istocie umar³e¶? czy mo¿e za sprawiedliwych? Pytam Paw³a i odpowiada mi: „Chrystus umar³ za grzeszników” (Rz 5, 6). Kiedy by³em grzesznikiem, Ty umar³e¶ za mnie; teraz, kiedy zosta³em usprawiedliwiony, czy miê opu¶cisz? (¶w. Augustyn).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 Marzec 2019, 12:11   

Wielu zosta³o powolanych, ale malo jest wybranych, bo wielu uleg³o duchowi buntu, trac±c do Boga szacunek i zaufanie. W rezultacie nie dochodz± oni do Ziemi Obiecanej. Prosmy Maryjê o jej ducha wiary i prawdziwej mi³o¶ci.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group