Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 10lipca 2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 9 Lipiec 2020, 23:20   PiÄ…tek - Czytania i BÅ‚ogosÅ‚awieÅ„stwo - 10lipca 2020

PiÄ…tek, 10 lipca 2020
Piątek XIV tygodnia zwykłego

(Oz 14,2-10)
To mówi Pan: Wróć, Izraelu, do Pana Boga twojego, upadłeś bowiem przez własną twą winę. Zabierzcie ze sobą słowa i nawróćcie się do Pana! Mówcie do Niego: Przebacz nam całą naszą winę, w ten sposób otrzymamy dobro za owoc naszych warg. Asyria nie może nas zbawić - nie chcemy już wsiadać na konie ani też mówić "nasz Boże" do dzieła rąk naszych. U Ciebie bowiem znajdzie litość sierota. Uleczę ich niewierność i umiłuję ich z serca, bo gniew mój odwrócił się od nich. Stanę się jakby rosą dla Izraela, tak że rozkwitnie jak lilia i jak topola rozpuści korzenie. Rozwiną się jego latorośle, będzie wspaniały jak drzewo oliwne, woń jego będzie jak woń Libanu. I wrócą znowu, by usiąść w mym cieniu, i zboża uprawiać będą, winnice sadzić, których sława będzie tak wielka, jak wina libańskiego. Co ma jeszcze Efraim wspólnego z bożkami? Ja go wysłuchuję i Ja nań spoglądam, Ja jestem jak cyprys zielony i Mnie zawdzięcza swój owoc. Któż jest tak mądry, aby to pojął, i tak rozumny, aby to rozważył? Bo drogi Pańskie są proste: kroczą nimi sprawiedliwi, lecz potykają się na nich grzesznicy.

(Ps 51,3-4.8-9.12-13.17)
REFREN: Usta me będą głosić Twoją chwałę

Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego.

A Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie,
naucz mnie tajemnicy mądrości.
Pokrop mnie hizopem, a stanÄ™ siÄ™ czysty,
obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha.
Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi świętego ducha swego.

Przywróć mi radość z Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.
Panie, otwórz wargi moje,
a usta moje będą głosić Twoją chwałę.

(J 14,26)
Duch Święty was wszystkiego nauczy, przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

(Mt 10,16-23)
Jezus powiedział do swoich apostołów: Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy.
.......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 10 Lipiec 2020, 06:09   

(Mt 10,16-23)
Jezus powiedział do swoich apostołów: Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać...
...Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was....


...być roztropnymi, przebiegłymi, jak węże... Czystymi, "niewinnymi", jasnymi, jak gołębie...Daj mi taką być, Panie!
Niby dlaczego Duch Święty nie miałby "swoim" "dyktowac", co mają mówić - także w codziennym życiu?....
Tak mało jesteś znany, tak malo kochany, - Duchu Święty...
Ufam Tobie...Dziękuję... kocham całym sercem, rozumem - Duchu Święty, Boże!

(J 14,26)
Duch Święty was wszystkiego nauczy, przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.


I tak powstała czała Biblia...i wiele innych książek...
Bądź uwielbiony, Duchu Święty Boże!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 Lipiec 2020, 17:14   

Powtórne przyjście Chrystusa to zapowiedź kosmicznej wiosny dla całego świata. To nowe niebo i nowa ziemia, których początkiem jest Serce Jezusa zawieszonego w przestrzeni pomiędzy niebem a ziemią na Krzyzu i w naszym braku zdecydowania i braku możności kochania Boga ze wszystkich sil, całą duszą i całym sercem.
Powtórne przyjście Chrystusa to nasz powrót do raju - nas świadków cudu, że suchy słup hańby z Golgoty, w dniu Zmartwychwstania zazielenił się rajską zielenią. W dniu Jego Przyjścia zostaniemy obdarowani dojrzałymi owocami tego Zmartwychstania - nasze serca zakosztują wówczas Pełni, której na próżno szukały w realizacji światowych reklam i światowych obietnic.
Nasze dusze jednak trzeba koniecznie uwolnić od z szatańskiego sposobu widzenia życiowych spraw. Zamiast wrogości i pogardy, powinny przyjąć ducha pokoju i pojednania, porzucając zdradliwy kult nienawiści – kult złych myśli i złych czynów, który już tutaj i już teraz, nie pozwala nam wziąć udziału w ofiarowanym nam przez Boga, Zbawieniu. (Oz 14,2-10 ;Mt 10,16-23)


Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group