Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania 10.06.2021
Autor Wiadomość
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 9 Czerwiec 2021, 19:15   Czytania 10.06.2021

Czwartek 10.06.2021


Pierwsze czytanie (2 Kor 3, 15 – 4, 1. 3-6)

Bracia:

Aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na sercach synów Izraela. A kiedy ktoś się zwraca do Pana, zasłona opada. Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański, tam wolność. My wszyscy z odsłoniętą twarzą wpatrujemy się w jasność Pańską jakby w zwierciadle; za sprawą Ducha Pańskiego, coraz bardziej jaśniejąc, upodabniamy się do Jego obrazu.

Przeto oddani posługiwaniu zleconemu nam przez miłosierdzie, nie upadamy na duchu. A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga.

Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas jako sługi wasze przez Jezusa. Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Chrystusa.

Psalm (Ps 85, 9ab-10. 11-12. 13-14)

Będę słuchał tego, co mówi Pan Bóg:
oto ogłasza pokój ludowi i świętym swoim.
Zaprawdę bliskie jest Jego zbawienie
dla tych, którzy Mu cześć oddają,
i chwała zamieszka w naszej ziemi.

Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie

Łaska i wierność spotkają się ze sobą,
ucałują się sprawiedliwość i pokój.
Wierność z ziemi wyrośnie,
a sprawiedliwość spojrzy z nieba.

Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie

Pan sam obdarza szczęściem,
a nasza ziemia wyda swój owoc.
Przed Nim będzie kroczyć sprawiedliwość,
a śladami Jego kroków zbawienie.

Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie

Aklamacja (J 13, 34)

Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
jak Ja was umiłowałem.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia (Mt 5, 20-26)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: «Nie zabijaj»; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu «Raka», podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł «Bezbożniku», podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i ofiaruj dar swój.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz”.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 9 Czerwiec 2021, 21:06   

Jakie to trudne-ale też bardzo satysfakcjonujące : modlitwa za nieprzyjaciół, taka szczera modlitwa.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Czerwiec 2021, 09:55   

„Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. (J 13, 34) Jego nowość to Chrystus i bezwzględne pierwszeństwo jakie On daje pojednaniu, bez którego nie można godnie uczestniczyć w Eucharystii. Kto lekceważy ten porządek, lekceważy Chrystusa, Jego słowo i Eucharystię.
JAK BARDZO JESTESMY GRZESZNI I JAK MAŁO ROZUMIEMY SERCE JEZUSA.


Nawrócenie polega na pojednaniu, a ono z kolei, w sposób konieczny zakłada miłość. Słowo Ewangelii jest jak błyskawica, mówi na przykład, że jeśli będziemy jak faryzeusze, nie wejdziemy do Królestwa Bożego, albo gdy zrównuje zabójstwo z „gniewaniem się na swego brata”, albo gdy każe zostawić bukiet kwiatów przyniesiony Ojcu i najpierw pójść i pogodzić się z braćmi, a potem dopiero wrócić i bukiet ten podarować. (Mt 5, 20-26)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Czerwiec 2021, 09:56   

„Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Jezusa Chrystusa” (2 Kor 4,6).

Obietnica Nowego Życia związana jest z tajemnicą ludzkiego serca, w którym iskra Bożego miłosierdzia otwiera człowiekowi oczy i zostaje on wtedy „olśniony jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Jezusa Chrystusa”. Zbawienie to misterium interakcji pomiędzy ludzkim sercem, a obliczem Jezusa, czyli inaczej mówiąc: misterium miłości Boga i człowieka.
 
 
Marianna Jundi
Żołnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 10 Czerwiec 2021, 10:53   

Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas jako sługi wasze przez Jezusa. Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Chrystusa.
Boże aby ciemności naszych serc zajaśniały światłem. Objaw Panie Twoją Chwałę wszystkim żyjącym z dala od CHRYSTUSA.


Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
Jak bardzo Jezus nas przestrzega przed fałszywą sprawiedliwością. Ta Ewangelia nam uświadamia że aby osiągnąć KRÓLESTWO NIEBIESKIE trzeba pracowć nad swoim duchem i ciałem.
JEZU UFAM TOBIE proszę obdarz łaską pracy nad sobą abym w Twoim Miłosierdziu zatapiała moje wnetrze
serca.
Z Panem Bogiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group