Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
11 czerwca
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 07:42   11 czerwca

11 CZERWCA 2021
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

(Oz 11, 1. 3-4. 8c-9)
Tak mówi Pan: "Miłowałem Izraela, gdy jeszcze był dzieckiem, i syna swego wezwałem z Egiptu. Ja uczyłem chodzić Efraima, na swe ramiona ich brałem; oni zaś nie rozumieli, że przywracałem im zdrowie. Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę – schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je. Moje serce na to się wzdryga i rozpalają się moje wnętrzności. Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu, i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja – Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać".


(Iz 12, 2. 3 i 4bcd. 5-6)
REFREN: Będziecie czerpać ze zdrojów zbawienia
Oto Bóg jest moim zbawieniem!
Jemu zaufam i bać się nie będę.
Pan jest moją pieśnią i mocą,
i On stał się moim zbawieniem.
Wy zaś z weselem czerpać będziecie wodę
ze zdrojów zbawienia.
Chwalcie Pana, wzywajcie Jego imienia!
Ukażcie narodom Jego dzieła
przypominajcie, że Jego imię jest chwalebne.
Śpiewajcie Panu, bo czynów wspaniałych dokonał!
I cała ziemia niech o tym się dowie.
Wznoś okrzyki i wołaj radośnie, mieszkanko Syjonu,
bo wielki jest wśród ciebie Święty Izraela.

(Ef 3, 8-12. 14-19)
Bracia: Mnie, zgoła najmniejszemu ze wszystkich świętych, została dana ta łaska: ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa i wydobyć na światło, czym jest wykonanie tajemniczego planu, ukrytego przed wiekami w Bogu, Stwórcy wszechrzeczy. Przez to teraz wieloraka w przejawach mądrość Boga poprzez Kościół stanie się jawna Zwierzchnościom i Władzom na wyżynach niebieskich – zgodnie z planem wieków, jaki powziął Bóg w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. W Nim mamy śmiały przystęp do Ojca z ufnością, przez wiarę w Niego. Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, aby według bogactwa swej chwały sprawił w was przez Ducha swego, by potężnie wzmocnił się wewnętrzny człowiek. Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości zakorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Boga.



Aklamacja
Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca. (Mt 11, 29ab)

(J 19, 31-37)
Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat – ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem – Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda. Zaświadczył to ten, który widział, a świadectwo jego jest prawdziwe. On wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: "Kość jego nie będzie złamana". I znowu w innym miejscu mówi Pismo: "Będą patrzeć na Tego, którego przebili".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 07:44   

Człowiek często nie rozumie głębi i jednocześnie prostoty miłości Bożej, dlatego albo jej wcale nie dostrzega, albo się nią gorszy, deprecjonując jej swojski kształt, jak to miało miejsce z brakiem przyjęcia Chrystusa przez swoich w Nazarecie.
NAM TEZ GROZI TEN RODZAJ BANALIZOWANIA MIŁOSCI BOŻEJ.


Chrystus jest w centrum historii uniwersalnej i naszej historii osobistej. W Nim jest nasze zbawienie.
Istota prawdziwego postępu duchowego jest „zamieszkanie Chrystusa, przez wiarę w sercu” człowieka wierzącego, aby „dzięki Duchowi, wzmocnił się jego wewnętrzny człowiek” i „poznał miłość przewyższającą wszelką wiedzę” .
Dzięki wierze w Chrystusa rozumiemy sens historii i głosząc Ewangelię, dajemy człowiekowi jej rozumienie, a wiec w pewnym sensie dajemy historii oczy.

Krzyż ma serce. Dla świata krzyż to szubienica, dla Żydów brudny skandal, który trzeba usunąć aby nie kalał uroczystości świątecznych, dla nas Źródło Życia.

KRZYZ MA SERCE. Co to dla ciebie znaczy ?
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 09:20   

Słowa Chrystusa ( z Dzienniczka s. Faustyny)

Większe jest miłosierdzie Moje aniżeli nędze twoje i świata całego. Kto zmierzył dobroć Moją? Dla ciebie zstąpiłem z nieba na ziemię, dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża, dla ciebie pozwoliłem otworzyć włócznią najświętsze serce swoje i otworzyłem ci źródło miłosierdzia; przychodź i czerp łaski z tego źródła naczyniem ufności. Uniżonego serca nigdy nie odrzucę, nędza twoja utonęła w przepaści miłosierdzia Mojego. Czemuż byś miała przeprowadzać ze Mną [spór] o nędzę twoją. Zrób Mi przyjemność, że Mi oddasz wszystkie swe biedy i całą nędzę, a Ja cię napełnię skarbami łask.


Kiedy waliły się wieże World Trade Center
ludzie dzwonili zeby zdążyć jeszcze z zapewnieniem o miłości.

Pamietam swój pobyt w szpitalu i miłość do najbliższych, która przepełniała serce.

Mój mąż na chyba 3 tygodnie przed śmiercią wyciągnął z szafy bluzę, która kupiłam mu 20 lat temu a której nie nosił bo mu się nie podobała. Włożył ja i przyszedł mi się w niej pokazać.

Trzeba było cierpienia Chrystusa, żebyśmy zauważyli Miłość Boga.
Trzeba czasem naszego cierpienia lub naszych bliskich, żebyśmy pojęli własna, zatopiona w Jego miłości.

https://youtu.be/EuXQ5ZD0fks
 
 
Marianna Jundi
Żołnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 11:50   

. Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu, i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja – Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać".

BÓG WSZECHMOGĄCY STWÓRCA WSZECHŚWIATA ŚWIĘTY NAD ŚWIĘTYMI PAN NASZ kocha człowieka i prowadz nas do MIŁOŚCI DOSKONAŁEJ. Więc Nawracajmy sie każdego dnia z tęsknoty za BOGIEM KTÓRY JEST SAMĄ MIŁOŚCIĄ. Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości zakorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Boga. MIŁOŚCIĄ .
TAK MIŁOŚĆi BOŻEJ ZAUFAJ SERCEM.
Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: "Kość jego nie będzie złamana". I znowu w innym miejscu mówi Pismo: "Będą patrzeć na Tego, którego przebili".
Uwierzyć w słowa pisane czyli W PISMO ŚWIĘTE BO TAM JEST OBJAWIONY ŻYWY BOG.
 
 
Joanna Boguszewska
Joa


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 13:54   

Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę – schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Najbardziej wzruszający obraz Boga, jaki znam. Wiecie jaki wyraz twarzy ma rodzić przytulający do policzka niemowlę? To tylko odbicie obrazu Rodzica, Ojca i Matki, pragnącego przytulać nas, nieporadnych i ufnych, do swojego Serca i Oblicza.

Niech Ojciec Niebieski przytula nas, swoje ukochane dzieci, niech Serce Jezusa ukryje w sobie wszystkie dusze.
 
 
Ola Skonieczna
Ola Skonieczna

Miejscowosc: Namur
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 17:00   

Krzyz jest przemiana cierpienia w MILOSC. Milosc w cierpieniu i cierpienie w milosci....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group