Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania 13.06.2021
Autor Wiadomość
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 12 Czerwiec 2021, 22:07   Czytania 13.06.2021

Jedenasta Niedziela zwykła

Kolor szat: zielony

Rok B, I

XI Tydzień zwykły

Pierwsze czytanie (Ez 17, 22-24)

To mówi Pan Bóg:

„Ja także wezmę wierzchołek z wysokiego cedru i zasadzę, u najwyższych jego pędów ułamię gałązkę i zasadzę ją na górze wyniosłej i wysokiej.

Na wysokiej górze izraelskiej ją zasadzę. Ona wypuści gałązki i wyda owoc, i stanie się cedrem wspaniałym. Wszystko ptactwo pod nim zamieszka, wszystkie istoty skrzydlate zamieszkają w cieniu jego gałęzi.

I wszystkie drzewa polne poznają, że Ja jestem Panem, który poniża drzewo wysokie, który drzewo niskie wywyższa, który sprawia, że drzewo zielone usycha, który zieloność daje drzewu suchemu. Ja, Pan, rzekłem i to uczynię”.

Psalm (Ps 92, 2-3. 13-14. 15-16)

Dobrze jest dziękować Panu
i śpiewać Twemu imieniu, Najwyższy:
z rana głosić Twoją łaskawość,
a wierność Twoją nocami.

Dobrze jest śpiewać, Tobie, Panie Boże

Sprawiedliwy zakwitnie jak palma,
rozrośnie się jak cedr na Libanie.
Zasadzeni w domu Pańskim
rozkwitną na dziedzińcach naszego Boga.

Dobrze jest śpiewać, Tobie, Panie Boże

Nawet i w starości wydadzą owoc,
zawsze pełni życiodajnych soków,
aby świadczyć, że Pan jest sprawiedliwy,
On Opoką moją i nie ma w Nim nieprawości.

Dobrze jest śpiewać, Tobie, Panie Boże

Drugie czytanie (2 Kor 5, 6-10)

Bracia:

Mając ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami z daleka od Pana. Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Mamy jednak nadzieję i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana.

Dlatego też staramy się Jemu podobać, czy to gdy z Nim jesteśmy, czy gdy z daleka od Niego. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.

Aklamacja

Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia (Mk 4, 26-34)

Jezus mówił do tłumów: «Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarnko w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza się sierp, bo pora już na żniwo».

Mówił jeszcze: «Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki powietrzne gnieżdżą się w jego cieniu».

W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją zrozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 13 Czerwiec 2021, 03:39   

Ze słowem łatwo dyskutować.
Jak byśmy je przyjęli gdyby nie Krzyż Chrystusa i Jego zmartwychwstanie?
Po słowie „słowo bez słów”.
Np. klęczący w sypialni przed obrazem własny ojciec .
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 13 Czerwiec 2021, 07:08   

Chrystus jest moim Panem, jest On Panem całego universum. Czy ja w to wierzę, czy jest to tylko moja ideowa deklaracja? Jeśli to jest wiara, to towarzyszy jej również nadzieja (jak się ona w tobie wyraża?) i człowiek stara się wówczas nie tylko postępować etycznie, ale „podobać się Panu”, oraz pragnie się z Nim spotkać, by być z Nim w komunii (Czy masz to pragnienie?). Jest to znak, że Bóg wsiał w twoją duszę nasienie swego Królestwa, czyli osobowo powołał cie do miłości, której ty nie musisz modelować, a tym bardziej modyfikować, ale pozwolić jej się rozwinąć, zupełnie jak ziarno które samo „wie” jak owocować. Na tym polega podstawowa zasada ekologiczna, czyli zasada ochrony życia.
 
 
Marianna Jundi
Żołnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 13 Czerwiec 2021, 12:54   

Dlatego też staramy się Jemu podobać, czy to gdy z Nim jesteśmy, czy gdy z daleka od Niego. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.

TRYBUNAŁ CHRYSTUSA SĘDZIĄ SPRAWIEDLIWY I MIŁOSIERNY .
Małymi kroczkami w pokorze i cierpliwośći dążymy do świętości.


Aklamacja

[b]Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.
[/b]
Zawierzmy wszystkich Bogu w Chrystusie i żyjmy na wieki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group