Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania 14.06.2021
Autor Wiadomość
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 13 Czerwiec 2021, 22:34   Czytania 14.06.2021

Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Kolor szat: czerwony

Rok B, I

XI Tydzień zwykły

Pierwsze czytanie (2 Kor 6, 1-10)

Bracia:

Napominamy was, abyście nie przyjmowali na próżno łaski Bożej. Mówi bowiem Pismo: „W czasie pomyślnym wysłuchałem ciebie, w dniu zbawienia przyszedłem ci z pomocą”. Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia.

Nie dając nikomu sposobności do zgorszenia, aby nie wyszydzono naszej posługi, okazujemy się sługami Boga przez wszystko: przez wielką cierpliwość, wśród utrapień, przeciwności i ucisków, w chłostach, więzieniach, podczas rozruchów, w trudach, nocnych czuwaniach i w postach, przez czystość i umiejętność, przez wielkoduszność i łagodność, przez objawy Ducha Świętego i miłość nieobłudną, przez głoszenie prawdy i moc Bożą.

Przez oręż sprawiedliwości zaczepny i obronny, wśród czci i pohańbienia, przez dobrą sławę i zniesławienie. Uchodzący za oszustów, a przecież prawdomówni, niby nieznani, a przecież dobrze znani, niby umierający, a oto żyjemy, jakby karceni, lecz nie uśmiercani, jakby smutni, lecz zawsze radośni, jakby ubodzy, a jednak wzbogacający wielu, jako ci, którzy nic nie mają, a posiadają wszystko.

Psalm (Ps 98, 1. 2-3ab. 3cd-4)

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.

Ziemia ujrzała swego Zbawiciela

Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.

Ziemia ujrzała swego Zbawiciela

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.

Ziemia ujrzała swego Zbawiciela

Aklamacja (Ps 119, 105)

Twoje słowo jest pochodnią dla stóp moich
i światłem na mojej ścieżce.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia (Mt 5, 38-42)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Czerwiec 2021, 07:46   

„Bracia: Napominamy was, abyście nie przyjmowali na próżno łaski Bożej.”Jest to program na dzisiaj: „Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia”. Pilnujmy zatem dzisiejszego dnia, aby się nam nie zmarnował ! „Okażmy się sługami Boga przez wszystko” – to z kolei wyznacza program na całe życie, ale priorytetem jest zawsze: ”dzisiaj”. No i żeby dobrze było zrozumiane to „dzisiaj”, trzeba jasno powiedzieć, że chodzi o miłość. (2 Kor 6,1-10 i Mt 5,38-42)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Czerwiec 2021, 07:47   

Nie dać się zwyciężyć duchowi nienawiści, poprzez praktykowanie czynnej miłości, bo nie chodzi tylko o okiełznanie nienawiści, tak aby nie była w stanie czynić zła, ale o jej anihilację poprzez ujawnienie, że jest ona brakiem miłości, czyli że jej nie ma, bo została pochłonięta przez dobro Chrystusowej ofiary życia. (Mt 5,38-42)
 
 
Joanna Boguszewska
Joa


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 14 Czerwiec 2021, 09:38   

"W czasie pomyślnym wysłuchałem ciebie"

Jest więc i czas niepomyślny! Żyjemy w czasie łaski, w czasie miłosierdzia, gdy Bóg wzywa do nawrócenia i trzeba niewielkiego czasem wysiłku, żeby zostać oczyszczonym z wszelkiego swojego brudu. Dostępność odpustów, kapłanów w konfesjonałach, Eucharystii - to znaki czasu pomyślnego. Ale potem, jak Bóg zapowiada, przyjdzie czas sprawiedliwości. Nie wyobrażamy sobie, że ta Boża łagodność kiedyś może się zmienić. Nie doceniamy czasu, w którym pozwolono nam żyć. Tak jak w każdej innej dziedzinie, sądzimy, ze tak będzie zawsze, a przecież wszystko nieustannie się zmienia.
Obyśmy świadomie cieszyli się tym czasem łaski, dziękowali Bogu za każdy przejaw Jego miłosierdzia nad światem, wzywali Jego Miłosierdzia dla każdego człowieka, póki jest czas pomyślny. Nie marnujmy ani minuty.
 
 
Marianna Jundi
Żołnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 14 Czerwiec 2021, 11:39   

Przez oręż sprawiedliwości zaczepny i obronny, wśród czci i pohańbienia, przez dobrą sławę i zniesławienie. Uchodzący za oszustów, a przecież prawdomówni, niby nieznani, a przecież dobrze znani, niby umierający, a oto żyjemy, jakby karceni, lecz nie uśmiercani, jakby smutni, lecz zawsze radośni, jakby ubodzy, a jednak wzbogacający wielu, jako ci, którzy nic nie mają, a posiadają wszystko.

Posiadać wszystko to żyć pełnią wiary i dzielić się tą Wiarą z innymi duchowo wzrastać każdego dnia dzwigać brzemię jedni drugich jednocześnie nic nie mieć to nie utonąć w konsumpcji aby nie utracić BLISKOŚCI BOGA PRZENAJŚWIETSZEGO.
TAK NAM DOPOMÓŻ BOŻE MIŁOSIERNY.

A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
Jak trudno te słowa wprowadzić w życie żeby nie polemizować ze złem a jeszcze dobrowolnie ustąpić.
JEZU UFAM TOBIE TY PROWADŹ I PODTRZYMUJ MNIE W TEJ PIELGRZYMCE CODZIENNOŚCI.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 14 Czerwiec 2021, 14:42   

…okazujemy się sługami Boga
…jako ci, którzy nic nie mają, a posiadają wszystko. 

Można nie mieć nic a posiadać wszystko, można tez mieć wszystko i nie posiadać nic.
Ten kto kocha choćby nic nie miał, ma wszystko. Ten kto nie kocha choćby miał wszystko to nie ma nic.
Bóg jest miłością.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 15 Czerwiec 2021, 09:41   

O. Zygmunt:
Pilnujmy zatem dzisiejszego dnia, aby się nam nie zmarnował !

No właśnie. Bardzo spodobało mi się to zdanie.
Obyśmy wieczorem, spoglądając za siebie, mogli się lekko uśmiechnąć...

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group