Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
NASZA KAPLICZKA w sierpniu (14.VIII.2022 - 20.VIII.2022)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Caa Ziemia
Wysłany: 14 Sierpień 2022, 01:49   NASZA KAPLICZKA w sierpniu (14.VIII.2022 - 20.VIII.2022)

Aklamacja
Maryja została wzięta do nieba, radują się zastępy aniołów.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 14 Sierpień 2022, 02:13   

K+M+B


15 SIERPNIA 2022
Poniedziałek
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny



Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------



w niebo wzięte modlitwy

wali się na mnie szczęścia lawina
jasnymi strugami uniesień
jakbym już materialnego ciała nie miał
a tylko duszę oddychającą niebem
mijamy razem
ja i moja radość
trzymając się za ręce
jakieś wody śpiewne
pełne tęczowego
migotania świateł
jakieś wodospady
muzyki anielskiej
jakieś orkiestry
dające mi całe
kaskady wrażeń
ale tylko wtedy mam
zaufanie do tych
wszystkich ekstaz i uniesień
gdy nie zapominam
o śniadaniu albo o kolacji
którą mam przygotować
w zakonnym refektarzu
według wiszącej
na drzwiach listy



W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o

----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa ----------—

Ojcze nasz ... Zdrowak Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


---------------IV. Wniebowziecie Maryi --------------

Abp Marek Jędraszewski
metropolita krakowski

Aby wejść w tajemnicę Maryjnego Zaśnięcia i Wniebowzięcia, trzeba nam duchem wiary zbliżyć się na tyle, ile to możliwe, do niezgłębionych zamiarów Bożych wobec każdej i każdego z nas, wobec tych wszystkich, którzy uwierzyli, iż Jezus Chrystus jest Bożym Synem, który na ten świat przyszedł, aby nas zbawić. O tych Bożych zamiarach wobec nas pisał święty Paweł w Liście do Efezjan: „Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich – w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów poprzez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym” (Ef 1, 3-6). Słowa te odnoszą się do nas wszystkich, a w pierwszym rzędzie do Tej, którą Anioł w Nazarecie nazwał „pełną łaski”. Przecież to Ona już przed założeniem świata została wybrana, aby była święta i nieskalana i wszystko to działo się przez Jezusa Chrystusa ku chwale najwyższego Bożego majestatu, ku chwale tej niezmierzonej łaski, jaką Ona, przeczysta Dziewica Nazaretańska, została obdarzona w Umiłowanym. Pełna łaski, a więc niepokalanie poczęta, bez jakiegokolwiek śladu grzechu i zła, który mógłby Ją od Najświętszego oddzielić. To nadzwyczajne wybranie w łasce jest darem, który otrzymała od Boga, ale równocześnie ten dar był zadaniem – miała jeszcze bardziej w łasce wzrastać, miała jeszcze bardziej stawać się, w Chrystusie i przez Chrystusa, narzędziem zbawiania świata. Stąd całe jej życie na służbie Najwyższego: „Oto ja służebnica Pańska” (Łk 1, 38). Tak pojmowała swoje życie – służyć Bogu, a przez to służyć ludziom, a przez to ostatecznie wysławiać Tego, który ją tak niezwykłą łaską od samej chwili poczęcia obdarzył.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi-------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O moj Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chron od ognia piekielnego; zaprowadź do nieba wszystkie dusze, a szczegolnie te, ktore najwiE cej potrzebuja Twego Milosierdzia ".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group