Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darek
7 Lipiec 2012, 15:39
Środa, 4 lipca 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 4 Lipiec 2012, 00:06   Środa, 4 lipca 2012

4 LIPCA 2012
Środa


Dzisiejsze czytania: Am 5,14-15.21-24; Ps 50,7-12.16-17; Am 5,14; Mt 8,28-34

(Am 5,14-15.21-24)
Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli. Wtedy Pan, Bóg Zastępów, będzie z wami, tak jak to mówicie. Miejcie w nienawiści zło, a miłujcie dobro! Wymierzajcie w bramie sprawiedliwość! Może ulituje się Pan, Bóg Zastępów, nad Resztą pokolenia Józefa. Nienawidzę, brzydzę się waszymi świętami. Nie będę miał upodobania w waszych uroczystych zebraniach. Bo kiedy składacie Mi całopalenia i wasze ofiary, nie znoszę tego, na ofiary biesiadne z tucznych wołów nie chcę patrzeć. Idź precz ode Mnie ze zgiełkiem pieśni twoich, i dźwięku twoich harf nie chcę słyszeć. Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda z brzegów i prawość jak potok nie wysychający wyleje!

(Ps 50,7-12.16-17)
REFREN: Boże zbawienie ujrzą sprawiedliwi

„Posłuchaj, mój ludu, bo będę przemawiał
i będę świadczył przeciw tobie, Izraelu.
Nie oskarżam cię za twe ofiary,
bo twe całopalenia zawsze są przede Mną.

Nie przyjmę z twego domu cielca
ani kozłów ze stad twoich.
Bo do Mnie należy cała zwierzyna w lasach,
tysiące zwierząt na moich górach.

Znam wszystkie ptaki na niebie,
moim jest wszystko, co porusza się po polach.
Gdybym był głodny, nie mówiłbym ci o tym,
bo do Mnie świat należy i wszystko, co go napełnia.

Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze?
Ty, co nienawidzisz karności,
a słowa moje odrzuciłeś za siebie?”

(Am 5,14)
Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli, a Pan Bóg, będzie z wami.

(Mt 8,28-34)
Gdy przybył na drugi brzeg do kraju Gadareńczyków, wybiegli Mu naprzeciw dwaj opętani, którzy wyszli z grobów, bardzo dzicy, tak że nikt nie mógł przejść tą drogą. Zaczęli krzyczeć: Czego chcesz od nas, /Jezusie/, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas? A opodal nich pasła się duża trzoda świń. Złe duchy prosiły Go: Jeżeli nas wyrzucasz, to poślij nas w tę trzodę świń! Rzekł do nich: Idźcie! Wyszły więc i weszły w świnie. I naraz cała trzoda ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora i zginęła w falach. Pasterze zaś uciekli i przyszedłszy do miasta rozpowiedzieli wszystko, a także zdarzenie z opętanymi. Wtedy całe miasto wyszło na spotkanie Jezusa; a gdy Go ujrzeli, prosili, żeby odszedł z ich granic.

Źródło: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120704.htm
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 4 Lipiec 2012, 01:21   

"Wtedy całe miasto wyszło na spotkanie Jezusa; a gdy Go ujrzeli, prosili, żeby odszedł z ich granic. "

Jak bardzo do dzis ludzie sie boja czegos nowego i niezrozumialego. Latwiej jest wyrzucic Jezusa poza granice niz zastanawiac sie nad Jego nauka, bo to po pierwsze wymaga wysilku intelektualnego, a po drugie On moze zagrozic mojemu stanowi posiadania, moze chce mi odebrac kawalek miesa, moze zagraza mojej wladzy, mojemu stylowi zycia. Moze on jest lepszy, a wtedy okaze sie ze ja jestem gorszy.

I w ten sam sposob czlowiek reaguje do dzis.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Lipiec 2012, 08:58   

Miasto zdecydowalo to co wczesniej uczynili dwaj opetani , chociaz w innej, bardziej ucywilizowanej formie. Oni jednak tez mieszkali wsrod grobow, chociaz byli ladnie ubrani i dobrze odzywieni. Oni tez mieli pod wplywem zlego ducha poprzewrcane w glowie i patrzyli na Jezusa nie jako na Zbawiciela, ale tego ktory przyszedl ich „dreczyc”. Nie przyjeli , nie chcieli zrozumiec ostrzezenia ktorym byla smierc stada swin i sami, w ich ucywilizowany sposob podjeli sie biegu po pochylej drodze ku wlasnemu unicestwieniu. Niestety , wspolczesna zachodnia cywilizacja lansuje podobny styl zycia nie chcac Chrystusa w swoich granicach. Jan Pawel II zaczal swoj pontyfikat pamietnym zdaniem : „Otworzcie drzwi Chrystusowi, nie bojcie sie”
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 4 Lipiec 2012, 09:23   

Mysle, ze miasto uczynilo to co opetani w pseudo ucywilizowanej formie. Mysle, ze slowo ucywilizowany stalo sie w naszych czasach, albo juz od dawna bylo atrapa takiego wlasnie opetania w bialych rekawiczkach. Dla mnie cywilizacja oznacza zdobycze mysli i dziela sluzace rozwojowi czlowieka, a nie opakowane w ladne opakowanie pseudowartosci skierowane przeciwko niemu.
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 4 Lipiec 2012, 22:18   

Zły duch często posługuje się naszą religijnością, zwłaszcza wtedy gdy jest ona praktyką, obrzędem, z którego umyka Osoba Pana Jezusa. Gdy się zastanowić nad tym, łatwo rozpoznać taką sytuację, bo Jezus nie wchodzi w dialog ze złym duchem. Taki dialog jest promocją zła.
Jak często mamy do czynienia z takimi sytuacjami wokół nas. Jak często ona może mnie dotyczyć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group