Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Niedziela, 15 lipca 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 Lipiec 2012, 20:55   Niedziela, 15 lipca 2012

15 LIPCA 2012
XV niedziela zwyk³a


Dzisiejsze czytania: Am 7,12-15; Ps 85,9-14; Ef 1,3-14; Ef 1,17-18; Mk 6,7-13


(Am 7,12-15)
Amazjasz, kap³an w Betel, rzek³ do Amosa: Widz±cy, id¼, uciekaj sobie do ziemi Judy! I tam jedz chleb, i tam prorokuj! A w Betel wiêcej nie prorokuj, bo jest ono królewsk± ¶wi±tyni± i królewsk± budowl±. I odpowiedzia³ Amos Amazjaszowi: Nie jestem ja prorokiem ani nie jestem uczniem proroków, gdy¿ jestem pasterzem i tym, który nacina sykomory. Od trzody bowiem wzi±³ mnie Pan i rzek³ do mnie Pan: Id¼, prorokuj do narodu mego, izraelskiego!

(Ps 85,9-14)
REFREN: Oka¿ sw± ³askê i daj nam zbawienie

Bêdê s³ucha³ tego, co mówi Pan Bóg:
oto og³asza pokój ludowi i ¶wiêtym swoim.
Zaprawdê bliskie jest Jego zbawienie
dla tych, którzy siê Go Boj±,
i chwa³a zamieszka w naszej ziemi.

Spotkaj± siê ze sob± ³aska i wierno¶æ,
uca³uj± siê sprawiedliwo¶æ i pokój.
Wierno¶æ z ziemi wyro¶nie,
a sprawiedliwo¶æ spojrzy z nieba.

Pan sam obdarzy szczê¶ciem,
a nasza ziemia wyda swój owoc.
Przed Nim bêdzie kroczyæ sprawiedliwo¶æ,
a ¶ladami Jego kroków zbawienie.

(Ef 1,3-14)
Niech bêdzie b³ogos³awiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który nape³ni³ nas wszelkim b³ogos³awieñstwem duchowym na wy¿ynach niebieskich - w Chrystusie. W Nim bowiem wybra³ nas przez za³o¿eniem ¶wiata, aby¶my byli ¶wiêci i nieskalani przed Jego obliczem. Z mi³o¶ci przeznaczy³ nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, wed³ug postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej ³aski, któr± obdarzy³ nas w Umi³owanym. W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie wystêpków, wed³ug bogactwa Jego ³aski. Szczodrze j± na nas wyla³ w postaci wszelkiej m±dro¶ci i zrozumienia, przez to, ¿e nam oznajmi³ tajemnicê swej woli wed³ug swego postanowienia, które przedtem w Nim powzi±³ dla dokonania pe³ni czasów, aby wszystko na nowo zjednoczyæ w Chrystusie jako G³owie: to, co w niebiosach, i to, co na ziemi. W Nim dost±pili¶my udzia³u my równie¿, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamys³em swej woli po to, by¶my istnieli ku chwale Jego majestatu - my, którzy¶my ju¿ przedtem nadziejê z³o¿yli w Chrystusie. W Nim tak¿e i wy us³yszeli¶cie s³owo prawdy, Dobr± Nowinê o waszym zbawieniu. W Nim równie¿ uwierzyli¶cie i zostali¶cie opatrzeni pieczêci± Ducha ¦wiêtego, który by³ obiecany. On jest zadatkiem naszego dziedzictwa w oczekiwaniu na odkupienie, które nas uczyni w³asno¶ci± [Boga], ku chwale Jego majestatu.

(Ef 1,17-18)
Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim ¶wiat³em, aby¶my wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powo³ania.

(Mk 6,7-13)
Jezus przywo³a³ do siebie Dwunastu i zacz±³ rozsy³aæ ich po dwóch. Da³ im te¿ w³adzê nad duchami nieczystymi i przykaza³ im, ¿eby nic z sob± nie brali na drogê prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniêdzy w trzosie. Ale id¼cie obuci w sanda³y i nie wdziewajcie dwóch sukien. I mówi³ do nich: Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostañcie tam, a¿ stamt±d wyjdziecie. Je¶li w jakim miejscu was nie przyjm± i nie bêd± s³uchaæ, wychodz±c stamt±d strz±¶nijcie proch z nóg waszych na ¶wiadectwo dla nich. Oni wiêc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali te¿ wiele z³ych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.



¬ród³o: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120715.htm
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 Lipiec 2012, 22:24   

Uzdrawianie chorych i wyrzucanie z³ych duchów - wspania³a rzecz, jaka Ojciec poprzez Syna przekaza³ ludziom. Rzecz wspania³a i aktualna, o któr± nale¿y prosiæ Ojca Niebieskiego.
_________________
R-k DMM
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 15 Lipiec 2012, 15:56   

http://biblista.pl/index....divina&Itemid=8
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 Lipiec 2012, 20:55   

Nie jestem z tych "dwunastu" i nie wiem co zrobic, by przekonac do zawrocenia dla zbawienia,nie potepiajac tych,ktorzy mnie w moim wysilku jesli nie odrzucaja to lekcewaza.
Potrzebnej do tego laski upraszam.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group