Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Niedziela, 12 sierpnia 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 SierpieÅ„ 2012, 06:36   Niedziela, 12 sierpnia 2012

12 SIERPNIA 2012
XIX niedziela zwyk³a


Dzisiejsze czytania: 1 Krl 19,4-8; Ps 34,2-9; Ef 4,30-5,2; J 6,51; J 6,41-51
Komentarz dostêpny równie¿ dla niezalogowanych
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 SierpieÅ„ 2012, 06:37   

(1 Krl 19,4-8)
Eliasz poszed³ na pustyniê na odleg³o¶æ jednego dnia drogi. Przyszed³szy, usiad³ pod jednym z janowców i pragn±c umrzeæ, rzek³: Wielki ju¿ czas, o Panie! Odbierz mi ¿ycie, bo nie jestem lepszy od moich przodków. Po czym po³o¿y³ siê tam i zasn±³. A oto anio³, tr±caj±c go, powiedzia³ mu: Wstañ, jedz! Eliasz spojrza³, a oto przy jego g³owie podp³omyk i dzban z wod±. Zjad³ wiêc i wypi³, i znów siê po³o¿y³. Powtórnie anio³ Pañski wróci³ i tr±caj±c go, powiedzia³: Wstañ, jedz, bo przed tob± d³uga droga. Powstawszy zatem, zjad³ i wypi³. Nastêpnie moc± tego po¿ywienia szed³ czterdzie¶ci dni i czterdzie¶ci nocy a¿ do Bo¿ej góry Horeb.

(Ps 34,2-9)
REFREN: Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry

Bêdê b³ogos³awi³ Pana po wieczne czasy,
jego chwa³a bêdzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi siê Panem,
niech s³ysz± to pokorni i niech siê wesel±.

Wys³awiajcie razem ze mn± Pana,
wspólnie wywy¿szajmy Jego imiê.
Szuka³em pomocy u Pana, a On mnie wys³ucha³
i wyzwoli³ od wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie siê rado¶ci±,
oblicza wasze nie zap³on± wstydem.
Oto zawo³a³ biedak i Pan go us³ysza³,
i uwolni³ od wszelkiego ucisku.

Anio³ Pañski otacza szañcem bogobojnych,
aby ich ocaliæ.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczê¶liwy cz³owiek, który znajduje w Nim ucieczkê.

(Ef 4,30-5,2)
Nie zasmucajcie Bo¿ego Ducha ¦wiêtego, którym zostali¶cie opieczêtowani na dzieñ odkupienia. Niech zniknie spo¶ród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwo¶æ, zniewa¿enie - wraz z wszelk± z³o¶ci±. B±d¼cie dla siebie nawzajem dobrzy i mi³osierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczy³ w Chrystusie. B±d¼cie wiêc na¶ladowcami Boga, jako dzieci umi³owane, i postêpujcie drog± mi³o¶ci, bo i Chrystus was umi³owa³ i samego siebie wyda³ za nas w ofierze i dani na wdziêczn± wonno¶æ Bogu.

(J 6,51)
Ja jestem chlebem ¿ywym, który zst±pi³ z nieba. Je¶li kto spo¿ywa ten chleb, bêdzie ¿y³ na wieki...

(J 6,41-51)
¯ydzi szemrali przeciwko Niemu, dlatego ¿e powiedzia³: Jam jest chleb, który z nieba zst±pi³. I mówili: Czy¿ to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkê my znamy? Jak¿e¿ mo¿e On teraz mówiæ: Z nieba zst±pi³em. Jezus rzek³ im w odpowiedzi: Nie szemrajcie miêdzy sob±! Nikt nie mo¿e przyj¶æ do Mnie, je¿eli go nie poci±gnie Ojciec, który Mnie pos³a³; Ja za¶ wskrzeszê go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy bêd± uczniami Boga. Ka¿dy, kto od Ojca us³ysza³ i nauczy³ siê, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widzia³ Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widzia³ Ojca. Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Kto /we Mnie/ wierzy, ma ¿ycie wieczne. Jam jest chleb ¿ycia. Ojcowie wasi jedli mannê na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstêpuje: kto go spo¿ywa, nie umrze. Ja jestem chlebem ¿ywym, który zst±pi³ z nieba. Je¶li kto spo¿ywa ten chleb, bêdzie ¿y³ na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje cia³o za ¿ycie ¶wiata.

¬ród³o: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120812.htm
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 SierpieÅ„ 2012, 14:22   

"Kto /we Mnie/ wierzy, ma ¿ycie wieczne. Jam jest chleb ¿ycia. Ojcowie wasi jedli mannê na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstêpuje: kto go spo¿ywa, nie umrze."
Jak spo¿ywanie chleba zbo¿owego daje moc naszym cia³om - tak spo¿ywanie Jego, Syna Bo¿ego, da Moc naszym duszom.
_________________
R-k DMM
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 SierpieÅ„ 2012, 21:38   

"Prowde, prowde, godom wom: Fto we Mnie wierzy, mo zycie wiecne. Jo je chleb zycio." (przek³. na gwarê górali podhalañskich M. Matejowa)

JEST który JEST, jest w chlebie ¿ycia, z nami, po wszystkie dni a¿ do skoñczenia ¶wiata a ¶wiat siê przecie¿ jeszcze nie skoñczy³.
TO JEST CIA£O MOJE, tabernakulum, czerwona lampka, komunia ¶wiêta, Bóg JEST a naszym zadaniem, zadaniem na ca³e ¿ycie, jest odnajdywaæ Boga, który JEST.

Z góralami ostatnio siê zadawa³am, dlatego "Ewangelie po góralsku" mam pod rêk±.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 SierpieÅ„ 2012, 23:27   

Dzisiaj modlilam sie jak wszyscy slowami Pisma Swietego, o lagodnosc w naszym zyciu.
By znikla na ile to mozliwe,zlosc,gniew, uniesienie,zniewaga , gorycz serca ....niesmak duszy.
Tez o to, by zaprzestano glupich wojen.
 
 
ania
ania


Miejscowosc: Bonstetten
WysÅ‚any: 13 SierpieÅ„ 2012, 00:53   

Niech zniknie spo¶ród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwo¶æ, zniewa¿enie - wraz z wszelk± z³o¶ci±. B±d¼cie dla siebie nawzajem dobrzy i mi³osierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczy³ w Chrystusie.

To bardzo trudne, choæ powinno byæ takie proste...
_________________
ania
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group