Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
14 sierpnia 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 SierpieÅ„ 2012, 01:10   14 sierpnia 2012

14 SIERPNIA 2012
Wtorek
Wspomnienie ¶w. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i mêczennika


Dzisiejsze czytania: Ez 2,8-3,4; Ps 119,14.24.72.103.111.131; Mt 11,29ab; Mt 18,1-5.10.12-14
Komentarz dostêpny równie¿ dla niezalogowanych
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 SierpieÅ„ 2012, 01:11   

(Ez 2,8-3,4)
To mówi Pan: Ty, synu cz³owieczy, s³uchaj tego, co ci powiem. Nie opieraj siê, jak ten lud zbuntowany. Otwórz usta swoje i zjedz, co ci podam. Popatrzy³em, a oto wyci±gniêta by³a w moim kierunku rêka, w której by³ zwój ksiêgi. Rozwinê³a go przede mn±; by³ zapisany z jednej i drugiej strony, a opisane w nim by³y narzekania, wzdychania i biadania. A On rzek³ do mnie: Synu cz³owieczy, zjedz to, co masz przed sob±. Zjedz ten zwój i id¼ przemawiaæ do Izraelitów! Otworzy³em wiêc usta, a On da³ mi zje¶æ ów zwój, mówi±c do mnie: Synu cz³owieczy, nasyæ ¿o³±dek i nape³nij wnêtrzno¶ci swoje tym zwojem, który ci poda³em. Zjad³em go, a w ustach moich by³ s³odki jak miód. Potem rzek³ do mnie: Synu cz³owieczy, udaj siê do domu Izraela i przemawiaj do nich moimi s³owami.

(Ps 119,14.24.72.103.111.131)
REFREN: Nad miód s± s³odsze Twoje przykazania

Wiêcej siê cieszê z drogi wskazanej przez Twe napomnienia
ni¿ z wszelkiego bogactwa.
Bo Twoje napomnienia s± moj± rozkosz±,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Prawo ust Twoich jest dla mnie lepsze
ni¿ tysi±ce sztuk z³ota i srebra.
Jak s³odka jest Twoja mowa dla mego podniebienia,
ponad miód s³odsza dla ust moich.

Napomnienia Twoje s± moim dziedzictwem na wieki,
bo s± rado¶ci± dla mojego serca.
Zaczerpnê powietrza otwartymi ustami,
bo pragnê Twoich przykazañ.

(Mt 11,29ab)
We¼cie moje jarzmo na siebie i uczcie siê ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.

(Mt 18,1-5.10.12-14)
Uczniowie przyst±pili do Jezusa z zapytaniem: Kto w³a¶ciwie jest najwiêkszy w królestwie niebieskim? On przywo³a³ dziecko, postawi³ je przed nimi i rzek³: Zaprawdê, powiadam wam: Je¶li siê nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto siê wiêc uni¿y jak to dziecko, ten jest najwiêkszy w królestwie niebieskim. I kto by przyj±³ jedno takie dziecko w imiê moje, Mnie przyjmuje. Strze¿cie siê, ¿eby¶cie nie gardzili ¿adnym z tych ma³ych; albowiem powiadam wam: Anio³owie ich w niebie wpatruj± siê zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. Jak wam siê zdaje? Je¶li kto posiada sto owiec i zab³±ka siê jedna z nich: czy nie zostawi dziewiêædziesiêciu dziewiêciu na górach i nie pójdzie szukaæ tej, która siê zab³±ka³a? A je¶li mu siê uda j± odnale¼æ, zaprawdê, powiadam wam: cieszy siê ni± bardziej ni¿ dziewiêædziesiêciu dziewiêciu tymi, które siê nie zab³±ka³y. Tak te¿ nie jest wol± Ojca waszego, który jest w niebie, ¿eby zginê³o jedno z tych ma³ych.



¬ród³o: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120814.htm
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 SierpieÅ„ 2012, 18:39   

SLOWO jest istotnym elementem Bozego i ludzkiego dzialania. Slowo Boze ktore wypowiada czlowiek pochodzi z jego wnetrza. Czlowiek nie jest megafonem. On to slowo otrzymuje, najpierw sie nim karmi, przyjmuje je jak Komunie sw. podczas Mszy, syci sie nim, smakuje je , a potem wyglasza oredzie Boze – wszedzie tam gdzie Bog go wysyla. Nasz internetowy DOM potrzebuje troski, aby sie rozwijal . Moze to nastapic tylko wowczas, kiedy bedzie wyrazem troski o SLOWO Boze i slowo ludzkie, aby dialog ten w nim dojrzewal i owocowal mocnym, skutecznym, prorockim glosem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 SierpieÅ„ 2012, 18:41   

KTO BY SIE CHCIAL ODDAC TEJ MISJI ? DOM WSCHODNI BEDZIE WTEDY PRAWDZIWY, GDY BEDZIE DOMEM SLOWA. DOJDZIE DO REALIZACJI TEGO PRZEDSIEWZIECIA TYLKO WOWCZAS, GDY POJAWIA SIE LUDZIE ZLACZENI WSPOLNYM POWOLANIEM I BEDA AUTENTYCZNA WSPOLNOTA W WIELKIEJ WSPOLNOCIE KOSCIOLA.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 14 SierpieÅ„ 2012, 20:20   

Bardzo mi siê podoba to co Ojciec napisa³. Wklei³am s³owa Ojca na nasz± stronê , pod felietonem ks. Przemka n/t potrzeby chrystianizacji wspó³czesnego ¶wiata, bo dla mnie zmierzaj± one w tym samym kierunku.
Marzy mi siê, aby nasze sycenie siê S³owem, nasze radowanie siê wspólnot± i braterstwem dojrza³o kiedy¶ do apostolstwa i sta³o siê widocznym BUDOWANIEM KO¦CIO£A.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 SierpieÅ„ 2012, 23:04   

Do zobaczenia ..... juz jutro !. Jedzie tez Ania Karinskaja (to moja deformacja imienia, na ktora reaguje usmiechem, bo wie ze to wyraz nietuzinkowego traktowania osoby). Bedziemy w autobusie podobno 4 godziny. Dotad w zyciu nie zdarzylo sie nam pogadac , a przynajmniej miec na to okazje ktora bylaby zblizona do wiecznosci. Zobaczymy co z tego wyniknie i czy nie przyjedzie do was para Domownikow doszczetnie i do-slownie komunikacyjnie wyniszczonych.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2012, 00:41   

No mam nadziejê ,¿e nie bo my te¿ chcemy pogadaæ i liczymy na Wasze si³y w tym wzglêdzie.
Czekamy wiêc z rado¶ci±.
Do zobaczenia.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group