Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Dom Slowa
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2012, 22:54   Dom Slowa

Bog czyni niespodzianki ale preferuje metode wzrostowa
Podczas mojego poruszania sie po Polsce jest sporo spotkan i wszystkie sa wartosciowe, niektore zas BARDZO. To zadziwiajace jak na pustyni, moze sie nagle pojawic oaza, gdzie za faldami piaskow, za zwyklym kolowrotem codziennosci i jeszcze bardziej banalnej odswietnosci istnieje szansa SPOTKANIA i nie tylko gadanie o tym i owym ale dzielenie sie SLOWEM. Wiecie, coraz bardziej jawi mi sie, ze Dom Wschodni, jesliby mial powstac powinien byc DOMEM SLOWA , czyli szansa prawdziwych spotkan. Jestem pewien , ze tak jak bylo z naszymi RR ruchomymi rekolekcjami, bylby on miejscem tworzenia i dojrzewania WSPOLNOT i swietej wspolnoty KOSCIOLA. DOM laczy w sobie dwa dynamizmy, jeden dotyczy cudow, wielkich niespodzianek, a drugi dotyczy misterium organicznego wzrostu, gdzie niewiele trzeba dzialac , organizowac, czynic, trzeba dochowac wiernosci w czekaniu, czyli zabrac ze soba WESELNEJ OLIWY.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2012, 08:12   

„Gdy którego,z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamieñ? Albo, gdy prosi o rybê, czy poda mu wê¿a? Je¶li wiêc wy, choæ ¼li jeste¶cie, umiecie dawaæ dobre dary swoim dzieciom, o ile¿ bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go prosz±” (Mt 7/9-11)
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2012, 09:55   

Spotkanie w W±wolnicy w ma³ej kapliczce z cudown± figurk± Matki Bo¿ej Kêbelskiej na Mszy ¶w.By³o podziêkowaniem Bogu I Maryi za DAR REKOLEKCJI RR.By³ to dzieñ deszczowy, la³o jak z ceberka.Ale serca gor±ce , ufne i otwarte na ka¿de SLOWO, które pochodzi z ust BOGA-M±dro¶ci.By³ te¿ ró¿aniec w intencji Nas Wszystkich, o Jurku te¿ pamiêtali¶my ! Zawierzyli¶my siebie, swoje decyzje, dalsze drogi MARYI-S³u¿ebnicy Pañskiej.Dzieci Doroty by³y czyli Ada¶ i Terenia bardzo grzeczne.Modli³y siê z nami.Terenia dokazywa³a dopiero przy biesiadzie w Na³êczowie przy rodzinnym stole z Ojcem .Rado¶æ nie do opisania.Mia³a jedn± skarpetkê niebiesk± a drug± ¿ó³to-bia³±, jakby specjalnie ¿eby nas ubawiæ.To ¶mieszka...Dziêkujemy Dorotka za wspania³y obiad po polsku z pierogami, plackami itp...Z ¿alem wracali¶my do swoich obowiazków. A by³ to dzieñ Sw. Ojca Maksymiliana Kolbe, który maksymalnie ukocha³ Niep[okalan±.Dorota wspomina³a pracê misyjn± O.Kolbe w Japonii.Na ile moja mi³o¶æ do Niepokalanej siêga wysokich progów nieba ?
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2012, 00:57   

Kryaiu dzieki za dobre slowo. Bylo to nasze, piekne podziekowanie za dar rekolekcji. Przychylam sie do zdania Krysi, zeby rekolekcje kontynuowac w przyszlym roku w podobnym terminie, wlasnie w tym samym miejscu w centrum miasta, u o. Salezjanow w Lublinie, gdzie przetarte slady i latwo ludziom dojechac, gdzie serdeczna goscinnosc.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group