Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Wtorek, 21 sierpnia 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2012, 22:51   Wtorek, 21 sierpnia 2012

21 SIERPNIA 2012
Wtorek
Wspomnienie ¶w. Piusa X, papie¿a

Dzisiejsze czytania: Ez 28,1-10; Ps: Pwt 32,26-28.30.35-36; 2 Kor 8,9; Mt 19,23-30

(Ez 28,1-10)
Pan skierowa³ do mnie te s³owa: Synu cz³owieczy, powiedz w³adcy Tyru: Tak mówi Pan Bóg: Poniewa¿ serce twoje sta³o siê wynios³e, powiedzia³e¶: Ja jestem Bogiem, ja zasiadam na Boskiej stolicy, w sercu mórz - a przecie¿ ty jeste¶ tylko cz³owiekiem a nie Bogiem, i rozum swój chcia³e¶ mieæ równy rozumowi Bo¿emu. Oto jeste¶ mêdrszy od Danela, ¿adna tajemnica nie jest ukryta przed tob±. Dziêki swej przezorno¶ci i sprytowi zdoby³e¶ sobie maj±tek, a nagromadzi³e¶ z³ota i srebra w swoich skarbcach. Dziêki swojej wielkiej przezorno¶ci, dziêki swoim zdolno¶ciom kupieckim, pomno¿y³e¶ swoje majêtno¶ci i serce twoje sta³o siê wynios³e z powodu twego maj±tku. Dlatego tak mówi Pan Bóg: Poniewa¿ rozum swój chcia³e¶ mieæ równy rozumowi Bo¿emu, oto dlatego sprowadzam na ciebie cudzoziemców - najsro¿szych spo¶ród narodów. Oni dobêd± mieczy przeciwko urokowi twojej m±dro¶ci i zbezczeszcz± twój blask. Zepchn± ciê do do³u, i umrzesz ¶mierci± nag³± w sercu mórz. Czy bêdziesz jeszcze mówi³: Ja jestem Bogiem - w obliczu swoich oprawców. Przecie¿ bêdziesz tylko cz³owiekiem, a nie Bogiem w rêku tego, który ciê bêdzie zabija³. Umrzesz ¶mierci± nieobrzezanych z rêki cudzoziemców, poniewa¿ Ja to postanowi³em - mówi Pan Bóg.

(Ps: Pwt 32,26-28.30.35-36)
REFREN: Ja, Pan, ¶mieræ dajê i Ja sam o¿ywiam

Rzek³em: „Ja ich wyg³adzê,
wygubiê ich pamiêæ u ludzi”.
Alem siê ba³ drwiny wroga,
¿e przeciwnicy ich bêd± siê ³udziæ.

Bêd± siê ³udziæ, mówi±c: „Nasza rêka przemo¿na,
a nie Pan uczyni³ to wszystko”.
Gdy¿ jest to plemiê niem±dre
i nie maj±ce rozwagi.

Jak mo¿e jeden odpêdzaæ tysi±ce,
a dwóch odpieraæ dziesiêæ tysiêcy?
Dlatego, ¿e Pan ich wyda³ na ³up.
¿e ich sprzeda³a Ska³a,

Nadchodzi bowiem dzieñ klêski,
los ich gotowy, ju¿ blisko.
Bo Pan swój naród obroni,
lito¶æ oka¿e swym s³ugom.

(2 Kor 8,9)
Jezus Chrystus, bêd±c bogaty, dla was sta³ siê ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogaciæ.

(Mt 19,23-30)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Zaprawdê, powiadam wam: Bogaty z trudno¶ci± wejdzie do królestwa niebieskiego. Jeszcze raz wam powiadam: £atwiej jest wielb³±dowi przej¶æ przez ucho igielne ni¿ bogatemu wej¶æ do królestwa niebieskiego. Gdy uczniowie to us³yszeli, przerazili siê bardzo i pytali: Któ¿ wiêc mo¿e siê zbawiæ? Jezus spojrza³ na nich i rzek³: U ludzi to niemo¿liwe, lecz u Boga wszystko jest mo¿liwe. Wtedy Piotr rzek³ do Niego: Oto my opu¶cili¶my wszystko i poszli¶my za Tob±, có¿ wiêc otrzymamy? Jezus za¶ rzek³ do nich: Zaprawdê, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Cz³owieczy zasi±dzie na swym tronie chwa³y, wy, którzy poszli¶cie za Mn±, zasi±dziecie równie¿ na dwunastu tronach, s±dz±c dwana¶cie pokoleñ Izraela. I ka¿dy, kto dla mego imienia opu¶ci dom, braci lub siostry, ojca lub matkê, dzieci lub pole, stokroæ tyle otrzyma i ¿ycie wiec zne odziedziczy. Wielu za¶ pierwszych bêdzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi.

¬ródhttp://mateusz.pl/czytania/2012/20120821.htm³o:
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 SierpieÅ„ 2012, 11:38   

„Ktoz wiec moze sie zbawic?” Jedynie Bog moze dac czlowiekowi wstep do Krolestwa Niebieskiego. Czlowiek natomiast wspolpracuje z Bogiem, gdy Go slucha, szanuje, gdy swoje zycie buduje na fundamencie Chrystusa.
„Stokroc tyle otrzyma i zycie wieczne odziedziczy” znaczy , ze droga ewangeliczna nie jest programem dla masochistow, ktorzy sa wrogami zycia, ale dla ludzi ktorzy maja odwage i ambicje siegajaca Pelni Zycia, nie oni, ale laska Boza w nich.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group