Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
¦roda, 26 wrze¶nia 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 25 WrzesieĹ„ 2012, 22:33   ¦roda, 26 wrze¶nia 2012

26 WRZE¦NIA 2012
¦roda

¦więtych męczenników Kosmy i Damiana oraz Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy; Mila; Teresy; Łucji; Justyny

Dzisiejsze czytania: Prz 30,5-9; Ps 119,29.72.89.101.104.163; Mk 1,15; Łk 9,1-6

(Prz 30,5-9)
Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarcz± jest dla tych, co Doń się uciekaj±. Do słów Jego nic nie dodawaj, by cię nie skarał: nie uznał za kłamcę. Proszę Cię o dwie rzeczy, nie odmów mi - proszę - nim umrę: Kłamstwo i fałsz oddalaj ode mnie, nie dawaj mi bogactwa ni nędzy, żyw mnie chlebem niezbędnym, bym syty nie stał się niewiernym, nie rzekł: A któż jest Pan? lub z biedy nie pocz±ł kra¶ć i imię mego Boga znieważać.

(Ps 119,29.72.89.101.104.163)
REFREN: Słowo Twe, Panie, o¶wieca m± drogę

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łask± Twego prawa.
Prawo ust Twoich jest dla mnie lepsze
niż tysi±ce złota i srebra.

Twoje słowo, Panie, jest wieczne,
niezmienne jak niebiosa.
Powstrzymuję nogi od każdej złej ¶cieżki,
aby słów Twoich przestrzegać.

Z Twoich przykazań czerpię roztropno¶ć,
dlatego nienawidzę wszelkiej ¶cieżki nieprawej.
Nienawidzę kłamstwa i nim się brzydzę,
a Prawo Twoje miłuję.

(Mk 1,15)
Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

(Łk 9,1-6)
Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamt±d będziecie wychodzić. Je¶li was gdzie nie przyjm±, wyjdĽcie z tego miasta i strz±¶nijcie proch z nóg waszych na ¶wiadectwo przeciwko nim! Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosz±c Ewangelię i uzdrawiaj±c wszędzie.

¬ródło: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120926.htm
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 25 WrzesieĹ„ 2012, 23:30   

Kłamstwo i fałsz oddalaj ode mnie, nie dawaj mi bogactwa ni nędzy, żyw mnie chlebem niezbędnym, bym syty nie stał się niewiernym
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 26 WrzesieĹ„ 2012, 14:56   

Amen. Niech się tak stanie. Proszę Cię o to Panie.
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 26 WrzesieĹ„ 2012, 16:34   

Alicja ? A czy ten piękny bukiet blawatków i rumianków, czyli polskich kwiatów to dla Doroty ?
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 26 WrzesieĹ„ 2012, 16:46   

My też głosimy ¶w.Ewangelię w swoim życiu, Ewangelię Bożego Pokoju w pracy, w naszych relacjach codziennych, i wobec bliskich ?Pozwalamy, żeby Duch ¦więty prowadził nasze my¶li.Odczułam to mocno podczas naszego spotkania z Ojcem na ul. Niecałej.Podczas Mszy ¶w i agapy.Jeszcze tak radosnego spotkania nie pamiętam w DA KUL.Bardzo dziękuję wszystkim, ł±cznie z Alin± (Tomaszów M.)Chyba wszyscy też byli szczę¶liwi u Wandzi, nawet duchowo .A to jest Ewangelia.A dzisiaj przyleciał do Polski sam O.GENERAŁ JEZUITÓw.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 26 WrzesieĹ„ 2012, 19:14   

Całe pole ich było, po horyzont, za Sławinkiem. Dla wszystkich po gar¶ci wystarczyłoby a dla Doroty fura a nie gar¶ć, a pomiędzy nimi życzenia, najlepsze.
Aby wrócić trzeba wyjechać.
Zatem jedĽ, wyjedĽ i b±dĽ nam z powrotem, Dorota. Wszyscy ¶więci niech prowadz±,na czele z Krzysztofem i Jakubem - patronem (życiowych) pielgrzymów.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 26 WrzesieĹ„ 2012, 22:47   

Wielkie dzieki za kwaity i za dobre slowo. Niech nas wszystkich siweci prowadza, bo jestesmy zyciowymi pielgrzymami i idziemy w naszej karawanie.
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group