Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Cierpienie i Zbawienie
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 08:22   Cierpienie i Zbawienie

--------------------------------------------------------------------------------

Cierpienie nie jest problemem drugorzednym i nie mozna o nim mowic pobieznie i w plochy sposob. O cierpieniu trzeba mowic bardzo powaznie, trzeba „diamentem na skale je wyryc na wieki”jesli nie chce sie zdradzic czlowieka i nie chce sie obrazic jego czlowieczenstwa. Mowila jedna z mlodych kobiet podczas wczorajszej Mszy sw. na Bab Tuma, ze odprawia wlasnie rekolekcje w zyciu codzinnym ktore znalazla w internecie. Prowadzacy je ksiadz nawolywal do tego aby zaakceptowac cierpienie ktore aktualnie spadlo na ludzi mieszkajacych w Syrii , a wowczas beda sie mogli doswiadczyc radosci zmartwychwstania. Latwo to glosic kaznodziei te prawde psychologiczna , ale jak to w praktyce zrobic, skoro czlowiek codziennie umiera ze strachu , bo wokol niego rzeczywiscie gina ludzie, rujnowane sa domy, mnoza sie porwania, tortury, rabunki, napasci !? Wielka pomoca jest wiara. Wlasnie zdarzylo sie, ze podczas tejze liturgii czytalismy slowa wyrzeczone przez Hioba w szczytowej chwili jego cierpienia :„ Lecz ja wiem: Wybawca moj zyje, na ziemi wystapi ostatni”. Umacniaja one czlowieka , daja poczucie sensu jego cierpieniu i moze nawet pozwalaja dostrzec pierwsze blyski zbawiennego swiatla oraz zakosztowac pierwsze zwiastuny tego szczescia , ktore bedzie jak Bog wieczne, gdyz polegac bedzie na Jego widzeniu. „Potem (moj Wybawca) me szczatki skora odzieje, i cia³em swym Boga zobaczê.”
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 09:52   

Gdzie¶ ok. dwa tygodnie temu byli¶my na ?X piêtrze Collegium na obronie pracy doktorskiej ks. W. Rebety n. t. cierpienia w oparciu o dzienniczek ¶w. Faustyny. Wszyscy byli zachwyceni. Chcia³em, wpisuj±c nazwisko i cierpienie, co¶ znale¼æ na temat pope³nionego przez Wojtka doktoratu i nie znalaz³em, ale za to znalaz³em:

http://sfd.kuria.lublin.p...lijne&Itemid=68
_________________
R-k DMM
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 11:45   

W krainie ¿ycia ujrzê dobroæ Boga

Us³ysz, o Panie, kiedy g³o¶no wo³am,
zmi³uj siê nade mn± i wys³uchaj mnie.
O Tobie mówi moje serce:
Szukaj Jego oblicza.

Bêdê szuka³ oblicza Twego, Panie.
Nie zakrywaj przede mn± swojej twarzy,
nie odtr±caj w gniewie Twojego s³ugi.
Ty jeste¶ moj± pomoc±, wiêc mnie nie odrzucaj.

Wierzê, ¿e bêdê ogl±da³ dobra Pana
w krainie ¿yj±cych.
Oczekuj Pana, b±d¼ mê¿ny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana.
 
 
TEBE
TEBE

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 12:30   

,,diamentem na Skale je wyryc na wieki''
Poruszaj±ce s³owa,bo aktualne i prawdziwe,nawi±zuj±ce równie¿ do tragicznej historii Kraju...

Ska³ wyrytych diamentem cierpienia , ziemia Syryjska dzwiga niezliczon± ilo¶c, odnalezc je mo¿na w ka¿dym zak±tku tego Kraju,od wieków powalone ,swoj± obecno¶cia ¶wiadcz± o nieustannej walce tego Narodu - w dzisiejszym trudnym okresie ,maja one szczególn± wymowê...
,,Lecz ja wiem;Wybawca mój ¿yje,na ziemi wyst±pi ostatni''
Daj Bóg,aby te wznios³e s³owa pozwoli³y dostrzec pierwsze b³yski zbawiennego ¦wiat³a,na które tak bardzo czekaj± do¶wiadczeni cierpieniem,mieszkañcy umêczonej Syrii.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 12:54   

O cierpieniu mozna mowic tylko powaznie i trzeba o nim mowic, bo jest bardzo duzo cierpienia i okrucienstwa na swiecie. Jest duzo cierpienia w Syrii, w innych krajach gdzie sa konflikty i gdzie ludzie skazani sa na ubostwo.

Jezu Ufam Tobie.
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 13:04   

O cierpieniu pamiêtam s³owa Marysi Szubiñskiej z lat 80-ych w DA KUL, " wyczyta³am, ¿e anio³owie zazdroszcz± nam, cz³owiekowi CIERPIENIA i CHLEBA EUCHARYSTYCZNEGO " pociesza³a MNIE, JAK MOG£A.i WTEDY ZOBACZY£AM SENS CIERPIENIA !!! DEO GRATIAS !
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 14:03   

"Wielka pomoca jest wiara."
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wanda
wanda

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 14:57   

moja nie¶mia³a pro¶ba -
Bo¿enko, czy mog³aby¶ w DOMu dzieliæ siê "wiedz±" i umieszczaæ malowane s³owem, i nie tylko, obrazki, które mówi± o przesz³o¶ci Syrii i innych krajów Bliskiego Wschodu, o "ska³ach wyrytych diamentem cierpienia"; ¶wiadcz± o tym, o czym czytamy w Adhortacji....
Mam ca³y czas w pamiêci Spotkanie, na którym dzieli³a¶ siê bogactwem swojej wiedzy...
W.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 16:22   

Bylam zszokowana relacja moich dwoch polskich kolezanek, ktorych najblizsi (ojciec, matka) zmarli w szpitalu.
Nowe zarzadzenia:
- nie wolno dopuscic rodziny do umierajacego
- rodzina jest zawiadamiana dopiero 2 godziny po zgonie

Czy to nie bagatelizowanie nie tylko cierpienia ale i smierci?
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2012, 20:28   

Elu, piszesz o praktykach w Japonii? Bo w Polsce nie ma z tym problemu. Kiedy mój tata by³ w stanie mieraj±cym (na szczê¶cie jeszcze siê wykarasa³) byli¶my z siostr± ca³y czas przy nim. Poprosili¶my te¿ ksiêdza o ostatnie namaszczenie. Praktyka, o której piszesz by³aby nieludzka.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 PaĽdziernik 2012, 04:37   

Taka praktyka jest w Czestochowie, potwierdzila sie w dwoch przypadkach.
I rodziny otrzymaly odpowiedz, ze takie sa wlasnie zarzadzenia.
W jednym przypadku o smierci swojego ojca moja kolezanka zostala zawiadomiona przez pacjenta z tej samej sali a szpital sie zdziwil, skad ona o tym wie, bo jeszcze nie uplynely dwie godziny.
W drugim przypadku moja kolezanka zostala powiadomiona przez szpital o smierci swojej matki wlasnie 2 godziny po zgonie. Ciala juz nie ma wtedy na lozku.
Owszem, nieludzka praktyka.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 PaĽdziernik 2012, 09:19   

Co do powiadomienia mo¿e tak byæ. Ale je¿eli chodzi o mo¿liwo¶æ czuwania to nikt by mi nie zabroni³ byæ przy kim¶ bliskim umieraj±cym. To tylko kwestia determinacji, a nie praktyk
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Alina


WysÅ‚any: 5 PaĽdziernik 2012, 09:51   

Poza tym to nie jest jakie¶ ogólne zarz±dzenie. Prawdopodobnie jaki¶ chory wymys³ tamtejszego ordynatora lub dyrektora szpitala, ale tak nieprawdopodobny, ¿e na pewno wymaga³by wyja¶nienia przyczyny, bo dla mnie jest raczej jakim¶ kosmicznym nieporozumieniem.
 
 
TEBE
TEBE

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 5 PaĽdziernik 2012, 18:58   

Oczywiscie Wando,jesli tylko na ³amach Domu znajd± siê tre¶ci nawi±zuj±ce do Bliskiego Wschodu,chêtnie ,,namaluje s³owem''a w³a¶ciwie domaluje niewielki akcent....
Pozdrawiam.Bo¿ena
 
 
Wanda
wanda

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 PaĽdziernik 2012, 19:13   

nie chcê burzyæ porz±dku DOMowego, ale mo¿e gdzie¶ na marginesie Ecclesia in Medio Oriente ale w zak³adce ¯ycie DOMowe
W.
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 8 PaĽdziernik 2012, 14:05   

Ciekawe, czy kto¶ zagl±da³ pod adres, który wy¿ej zamie¶ci³em. Czytamy tam:
"Zamach [na JPW] sprawi³, ¿e szef W³oskiej Partii Komunistycznej odwo³a³ manifestacje domagaj±ce siê wolno¶ci przerywania ci±¿y." Byæ mo¿e o tym siê mówi³o, ale niepokój o stan zdrowia postrzelonego t³umi³ wtedy inne sprawy.
_________________
R-k DMM
 
 
Wanda
wanda

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 10 PaĽdziernik 2012, 20:18   

Marcin Musia³
Sejmowe "nie" dla aborcji eugenicznej. To dopiero pocz±tek wojny o ¿ycie
Data publikacji: 2012-10-10 17:00
Sejm opowiedzia³ siê dzi¶ przeciwko odrzuceniu ustawy zakazuj±cej zabijania niepe³nosprawnych dzieci w Polsce. Projekt skierowano do dalszych prac w komisjach parlamentarnych. Pierwszy etap batalii o ¿ycie zosta³ wygrany.

207 parlamentarzystów popar³o dalsze prace nad projektem ustawy zakazuj±cej zabijania dzieci z powodów eugenicznych. Zgodnie z przewidywaniami decyduj±ce okaza³y siê g³osy polityków Platformy Obywatelskiej, z której 40 pos³ów popar³o projekt a 28 wstrzyma³o siê od g³osu.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu zdecydowanie odrzucono równie¿ projekt Ruchu Palikota, zak³adaj±cy liberalizacjê aborcji.
 
 
TEBE
TEBE

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 12 PaĽdziernik 2012, 01:56   

Jawny atak na Chrze¶cijan w Syrii.....
Syryjska Telewizja poda³a,ze w srodê o godz 22,30 zosta³ zaatakowny przez bojówkarzy,Ko¶có³ Katolicko -Maronicki w chrzescijañskiej dzielnicy Aleppo.Zniszczeniu uleg³y mury Ko¶cio³a,wiele manuskryptów oraz Ksi±g,s± ranni.W komentarzu zaznaczono ¿e atak na Ko¶ció³ ,czy Meczet, równa siê atakowi na Dom Bo¿y ....
(Nieopodal Aleppo znajduj± siê ruiny pustelni ¦w.Marona,czczone i od wieków odwiedzane przez rzesze pielgrzymów z ca³ego ¦wiata.)
O Panie ,wybaw od okrucieñstwa i cierpienia niewinnych mieszkañców Ziemi Syryjskiej.
Ojcze Nasz!!!!
 
 
Wanda
wanda

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 PaĽdziernik 2012, 09:21   

Pod Twoj± obronê uciekamy siê ¶wiêta Bo¿a Rodzicielko, naszymi pro¶bami racz nie gardziæ w potrzebach naszych, ale od wszelakich z³ych przygód racz nas zawsze wybawiaæ.....
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group