Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeśli pozwolicie się prowadzić duchowi...
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 17 PaÄ˝dziernik 2012, 06:06   Jeśli pozwolicie się prowadzić duchowi...

...Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie(...)
A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy


To z wizerunnku pieknego czlowieka, ktorego chcialabym spotykac jak najczesciej...Kiedys wydawalo mi sie, ze dobroc jest nieatrakcyjna...Dzieki Ci Duchu Swiety Boze, ze znalazles sposob, bym przejrzala...Prosze, prowadz mnie i udzielaj Swoich Darów tym, ktorych kocham, ktorych stawiasz obok mmnie a...bedzie nam juz teraz blizej Nieba bez konca...
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 17 PaÄ˝dziernik 2012, 12:47   

Dajmy sie prowadzic Duchowi. Bog nie ogranicza naszego zycia do ascezy, lecz kaze sie radowac.

A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy.

Nie jest to dla mnie wymog ascezy i pozbywania sie namietnosci, lecz kontrola nad pozadaniami w taki sposob, aby nie kierowaly one zyciem czlowieka. W tym celu Sw. Pawel zaleca oddanie sie Duchowi Swietemu.
Jezus nie wymaga, wedlug mnie, od czlowieka pozbycia sie cech ludzkich, ani nadmiernej ascezy w zyciu. Wrecz przeciwnie daje przyklad, ze nalezy cieszyc sie czlowieczenstwem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group