Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
...żagiel mojego życia jakby się rozwinął...
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2012, 05:44   ...żagiel mojego życia jakby się rozwinął...

Na dobre "dzien dobry" - Credo Abuny czyli jeszcze jedna jego Poezji duchowa perelka...

Spotkanie z wieczną chwilą

czułem się tak jak bym stał nad morzem
jakbym bardzo długo spał a potem nagle
żagiel mojego życia jakby się rozwinął
i jakbym nagle dostrzegł
że nie jestem samoistną egzystencjalną drobiną
ale w jedno złączony jestem z całym wszechświatem
bo wszystko co istnieje jest jedną rodziną
czułem jakbym wiecznego wołania stał się chwilą
jakby przebiegały przeze mnie bezkresne
trajektorie kosmicznych galaktyk
z wodospadami świateł które może dawno już nie żyją
rwącymi potokami myśli i wrażeń
czułem się jakby wszystkie fale przelewały się przeze mnie
pociągając coraz dalej i dalej w głąb życia
głębina za głębiną którego Ty jesteś Tajemnicą


...i jeszcze modlitwa Abuny, ciagle aktualna, o wiare, nadzieje, milosc dla nas - tam i tu, na dzisiaj i jutro...

Ratuj

ratuj nas Panie
bo zdołaliśmy już prawie wszystko stracić
za wyjątkiem butnego milczenia
ratuj
bo fałszywe nadzieje nie przestają nas mamić
bohaterska idea samozniszczenia i nirwany
ratuj przed zatwardziałością sumienia
i nieprzejednaniem duszy
przed bezwzględnością i brakiem wiary
ratuj
zanim nasz świat się całkowicie zawali
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2012, 11:09   

Ratuj nas Panie
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2012, 14:40   

Zosiu kochana, skad ty to wyciagasz ! Zadziwiasz mnie i troche zadziwiam sam siebie. Z tymi wierszami na przyklad ktore dzisiaj wybralas chcialbym sie wybrac do Japonii, choc ten wyjazd ciagle przyjmuje z uczuciem niedowierzania. Teraz rozlega sie glos meczetow. Czwartek po poludniu... Jak bedzie dzien i jutrzejszy dzien piatkowy? To tez jest rejs przez historie, dokladnie jak mowi wiersz. Obym nie stracil orientacji, obym nie byl sam na statku... Fantastycznie jest odkrycie, ze zagle ustawiaja inni, ze jak trzeba to ster ktos chwyci, ze wyprawa jest NASZA WSPOLNA SPRAWA, ze karawana, ze namioty z siersci wielbladziej, ze...MARSZ EWANGELICZNY DO ZIEMI OBIECANEJ.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2012, 08:26   

Chodzilo mi to po glowie a teraz powiem glosno.
Wobec tego, ze do niektorych z was trafia jakos moja poezja, chcialbym opublikowac tomik moich przyjaciol, czyli cos w stylu ZoRo ( oczywiscie nie nasladujac jej zorowego stylu ). Chodzi o wybor kilku poezji z krotkim , przyjacielskim komentarzem, oczywiscie w zadnym przypadku nie chodzi o peany na czesc "poety".

Kto by sie chcial zalapac na taki tomik, to musialby miec dostep do roznych wierszy porozrzucanych po roznych komputerach . Do kogo moglby sie zwrocic po jaki taki zbiorek ? Dp ZoRo, ale nie chcialbym aby prace biurowe meczyly jej chore oczy. Chyba znow na Anie ( Karino ) spadnie ten obowiazek, a moze ktos sie zobowiaze do wyslania takiego pakietu, jak tylko ktos o niego poprosi ?
 
 
Roman
Roman

Miejscowosc: Malbork
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2012, 08:42   

Kilka wierszy Abuny to i ja chyba znajdę. Pozdrawiam
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2012, 14:07   

Przedruk z prywatnego listu, do kogo ? .... Nie zajmujmy sie jednak zmudnymi dochodzeniami. Kto chce niech sie prywatnie do mnie zwroci, to myu powiem.

Bacznosc !
Zrozumialas propozycje, a nawet o 100 procent ja przekrecilas ( jak Walesa bodajze ). Wyboru maja dokonac moi przyjaciele i opatrzyc krotkim komentarzem, tak jak ty to robisz ! . "Wyborcy" powiedza dlatego wlasnie ten wiersz albo wiersze chca zamiescic w tomiku, nawet gdyby mialy byc one powtorzone kilka razy. To cala jego uroda , ze bedzie "przyjacielski" od poczatku do konca.Amen.

Prosze nie przekrecac moich wytycznych, bo... bede musial przyjechac do Polski aby osobiscie przypilnowac te sprawe.
Spocznij!

Z Bogiem ktory lubi usmiechniete twarze !
o. Zygmunt

PS
Wstawilem "ojca" przed swoim imieniem, bo wiadomosc chce w calosci i integralnie wyslac do DOMu, amen.
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 25 PaÄ˝dziernik 2012, 17:47   

Oczywiście, jestem w posiadaniu wszystkich chyba literackich (również poetyckich) dokonań o. Zygmunta i jeśli ktoś chciałby też coś mieć to proszę kontaktować się ze mną w każdym momencie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group