Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Polska jaskiniowa czy wiara
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Listopad 2012, 19:23   Polska jaskiniowa czy wiara

Dzisiaj slowne przekomarzanie sie z kolezanka Zoro zakonczylo sie powaznym pytaniem, czy ten wielki ruch na cmentarzach calego kraju to wiara chrzescijanska , czy pospolite ruszenie korzeniami tkwiace w Polsce jaskiniowej ?
Jakie dobro wynika z tego pospolitego ruszenia ?
A moze jakies wspomnienia ?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Listopad 2012, 19:28   

Mam takie jedno , jak zwykle od KTOSIA :


(...) Wspominam dzisiaj szczegolnie swoich Rodzicow, dziekujac im, ze tak duzo mi dali. Moja mama dala mi przed smiercia wskazowki co do swojego pogrzebu, nie mowiac oczywiscie ze chodzi o jej pogrzeb i w ogole nie wiedzialam o co jej chodzi, dopiero po jej smierci zrozumialam, ze kazala mi upiec ciasto i przygotowac wode, bo przyjdzie duzo ludzi, a dzien bedzie goracy. Powiedziala mi nawet jakie cisato mam upiec, jej ulubiony sernik, podala mi z jakiej ksiazki kucharskiej mam wziac przepis gdybym nie wiedziala jak upiec sernik. Polecila mi tez upiec kruche ciasteczka. Wszystko to upieklam i jeszcze jej ulubione bulki drozdzowe i rzeczywiscie w dniu jej pogrzebu 18 czerwca bylo bardzo goraco i kupilam dla wszystkich butelke wody mineralnej , bo przyszlo bardzo duzo ludzi. Od roku jej smierci co roku w naszym Domu mialam ochote napisac jej ostatnie slowa skierowane do mnie przed smiercia. Rowniez to, ze ona teraz musi wszystkim podziekowac za cale dobro, ktorego w zyciu doswiadczyla, a zawdziecza jej tak wielu ludziom (...).


Ja oczywiscie skorzystalem z okazji i poprosilem KTOSIA aby napisal w Naszym DOMu ostatnie slowa mamy. Dzisiaj jest szczegolna po temu okazja....Wieczny odpoczynek ....
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 1 Listopad 2012, 22:40   

Id±c na cmentarz spotkali¶my ksiêdza, który do³±czy³ do nas i mówi³,¿e pamieta z dzieciñstwa, ¿e cmentarze odwiedzano raz do roku, nie by³o zniczy-palono zwyk³e cienkie , bia³e ¶wieczki-nie by³o takiego ruchu jak teraz. Mo¿e to dlatego,¿e temat dbania o miejsca pochówku i pamiêæ o zmar³ych pojawi³y siê w rachunkach sumienia?
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Listopad 2012, 07:57   

Chyba tez dlatego, ze nie bylo takiej szerokiej oferty "swiecidelek" cmentarnych . Nie smieje sie i nie umniejszam ich wartosci gdy jak wszystkie przedmioty materialne, czlowiek umie sie nimi z GODNOSCIA POSLUGIWAC. Sa one godne pochwaly, gdy sluza parwdziwej MODLITWIE I SKUPIENIU , a nie popisaniem sie przed sasiadem.....
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 Listopad 2012, 09:45   

Nie wiem na ile mierzalny w sensie autentyczno¶ci jest ten ruch oko³o-cmentarny, ale trochê oddaje wpis jednego z moich kolegów na fejsie: dobra pogoda na rower, nawet ko³o jednego cmentarza przejecha³em, wiêc mo¿na przyj±æ ¿e podtrzymuje tradycje...
¯e juz nie przytoczê wpisów osób które dzieñ wczesniej "¶wietowa³y" hallween, a nastêpnego dnia deklarowa³y wizytê na cmentarzu.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group